Jj&oe wMbosterMseaiop Klooster balsem HOUDT U ER EEN HUISHOUDBOEK OP NA? I GRATIS PROEF 48 c. 37 „Natuurlijk!" zullen velen direct enthousiast: zeggen. „Het is immers veel te gemakkelijk steeds een goed overzicht van al je uitgaven te hebben, zoodat je dadelijk zien kunt wat iets gekost heeft en waarop je eventueel nog kunt bezuinigen." Anderen zullen misschien hun schou ders ophalen „Een huishoudboek, waarvoor is dat nu noodig Ik geef toch immers niets onnoodigs uit, en dan is al dat opschrijven maar een overbodige moeite." Toch nietBeken eens eerlijk Hebt ti nooit eens de verzuchting ge slaakt „Nu al mijn geld al op Waar is liet in 's hemelsnaam gebleven Wel, als u er een huishoudboek op nahield, waarin u precies alle ont vangsten en uitgaven schreef, wist u met één oogopslag waar uw geld ge bleven was Dat groote voordeel mag heusch niet onderschat worden en iedere huisvrouw, die voor den eisch komt te staan, dat zij bezuinigen moet, zal dit zeker spoedig inzien,, zoo zij er nog al niet van overtuigd was Bovendien is het zoo gemakkelijk, direct te kunnen naslaan, wat een bepaald iets gekost heeft. Vooral met het opmaken van een begrooting voor het nieuwe jaar heeft de huisvrouw van haar geregeld bijgehouden huishoudboek veel gemak. Zij kan dan aan de hand van de ervaring die- zij er uit opdoet na gaan, wat zij voor het nieuwe jaar ongeveer moet uittrekken voor de groo te posten zooals kleeding, studie, va- cantie, dokter, belasting, loon aan de dienstbode enz. De vaste maandelijk- sche posten worden natuurlijk gewoon iedere maand van het bedrag der in komsten afgetrokken en meteen opzij celegd. Maar voor wat betreft de uit gaven die niet nauwkeurig te bereke nen zijn en die niet iedere maand terug komen, maar waarop toch ieder jaar zeker moet worden gerekend, verdient het aanbeveling, bij het begin van het jaar daarvan eenigszins een begrooting te maken, alles op te tellen en het eindbedrag gelijkelijk over de twaalf maanden te verdeelen. De eene maand zal veel minder noodig zijn dan de andere maand, maar wanneer töch steeds het bedrag (1/12 van het eind bedrag) opzij wordt gelegd, zullen we nooit voor onaangename verrassingen komen te staan. We bedoelen hier b.v. groote kleedingstukken, meubels e.d., die gekocht moeten worden, belasting, vacantiereizen, dokter, feesten die in een bepaald jaar in het vooruitzicht staan, enz. Het behoeft wel geen betoog, dat we van een dergelijke methode veel ple zier zullen beleven. Er zijn nog andere bijkomstige voor- deelen, die aan het bijhouden van een huishoudboek zijn verbonden, waarvan we alleen maar willen noemen het gemak, dat we in twijfelgevallen da delijk kunnen zien, of een bepaalde rekening al dan niet voldaan is, waarbij het huishoudboek in sommige gevallen zelfs als bewijs kan gelden. Overigens kan het niet genoeg worden aangeraden, kwitanties steeds zorgvuldig te bewa ren. Goed een hidshouding leiden is nu eenmaal niet een kwestie van kunnen en handigheidook het gezond ver stand van de huisvrouw moet wel degelijk een hartig woordje mee spreken Hoe het huishoudboek precies wordt bijgehouden is een heel persoonlijke kwestie. De een zal moeten volstaan met in den winkel een eenvoudig huis houdboek te koopen en daarin aan den eeneii kant alle inkomsten, aan den andereu kant alle uitgaven, onver schillig van welke soort, onder elkaar te zetten. De ander echter zal er de voor keur aan geven, aparte posten te maken voor kleeding, voeding, huur, luxe uitgaven, onvoorziene uitgaven enz. enz., wat ongetwijfeld overzichtelijker is. Hoofdzaak blijft echter, dat alle> zoo nauwkeurig mogelijk wordt opge schreven. Een kwartiertje per dag is slechts noodig voor de dagelijksche uitgaven, waarbij het aanbeveling verdient de bonnetjes uit de winkels te gebruiken om het geheugen - zoo het al mocht falen op te frisschen. Eens in de week of eens in de maand worden dan uitgaven zooals huur, loon dienstbode en dergelijke opgeschreven. Ook de eind bedragen uit de boekjes van slager, kruidenier, bakker, melkboer enz. be hoeven natuurlijk slechts eens per week of eens per maand aan de beurt te komen. De post diversen moet steeds zoo klein mogelijk zijn, daar moet iedere huisvrouw een eer in stellen. Natuurlijk kan zij niet alles tot den laatsten cent toe uitrekenen en opschrijven, en wanneer zij nu minder in haar porte- monnaie blijkt te hebben dan zij volgens haar huishoudboek eigenlijk móést hebben, wordt het verschil onder „diversen" bij de uitgaven gezet. Welke post wel groot mag zijn hoewel het zeker lang niet altijd geluk ken zal is het batig saldo, d.i. het I verschil tussclien inkomsten en uit-1 gaven in een bepaalde week of tnaaud. het bedrag, dat dus wordt overgehou den, en dat de volgende maand boven aan bij de inkomsten komt te prijken. CORRESPONDENTIE Mevr. de B. te Amsterdam en verschil lende andere abonné's vroegen ons on een recept voor het prepareeren ra, konijnevetten, dat wij hieronder latei volgen Span het huidje strak op een plank met den vleeschkant boven en laat het viermaal de volgende bewerking onder gaan Schaaf met een bot mesje alle velletjes en vetdeeltjes voorzichtig af en bestrijk de oppervlakte met een mengsel, dat we verkrijgen door in een kopje water een theelepel zout en twee theelepels aluin op te lossen. Laat dit 24 uur inwerken en begin dan opnieuw met het afschaven. Als we dit viermaal gedaan hebben en liet huidje goed schoon is, maken we het los en kloppen den haarkant flink met een hamer om het soepel te maken. Dit soepel-worden kunnen we bevorderen door den vleesch kant stevig in te wrijven met ongezouten boter of met zuurvrije vaseline, flink te kneden en met een schooiien doek schoon te wrijven. Mej. ran K. te Eindkoren Hangt u de jurk rustig een dag in den kelder. De kreukels, ontstaan door het opge vouwen zitten in den koffer, zullen dan wel verdwenen zijn. zoodat liet tijil- roovende strijkwerk niet meer noodig is. Dit is een wenk, waarmee ongetwijfeld ook vele andere lezeres sen in de toekomst haar voordeel kunnen doen Mej. L. te Groningen Wij kunnen ons niet op medisch terrein begeven en moe ten uw vraag dus onbeantwoord laten. Wendt u zich tot een arts. Zorg er voor altijd een pot Akker's Kloosterbalsem in huis te hebbendie komt elk oogenblik van pasAkker's Kloosterbalsem, vanouds beroemd en beproefd, bewijst dagelijks onschat bare diensten en blijft ongeëvenaard: als wond-, huid- en wrijf-middel. Want dit is 't bijzondere voordeel van Kloosterbalsem'n verrassend snelle wond-zuiverende en wond-heelende werking zonder litteekens, tegelijker tijd 'n wondere genezende uitwerking op spieren, weefsels en gewrichten. Daarom bijzonder doelmatig bij kneu zingen en dergelijke verwondingen. Als wondmiddel onmiddellijk verzachtend en genezend bij oude en nieuwe wondehi, brandblaren, ontvellingen, insec tenbeten. doorrijden en wonde- of doorgeloopen plekken. Als huid-middel bij winterhanden en wintervoeten, schrale huid, springende handen, uitslag, ring- en dauwworm. Als wrijf-middel ongeëvenaard tegen pijn in spieren en gewrichten, rheumatische aandoeningen, spit in den rug, spier verrekkingen, verstuikingen, heup jicht, zadelpijn, enz. Per doos 35 cent. Potten van 621 cent, f 1.04 en f 1 82. Hoe grooter pot hoe voordeeliger OVERAL VERKRIJGBAAR! _~p jet Vader Moeder Oma Opa Allen wasschen hun haar met de NIEUWE Silvikrin Liquid Shampoon. Bij iederen grooten flacon Silvikrin Liquid Shampoon bevindt zich een Gratis Proefflacon voor 2 wasschingen. Wanneer de wasschin gen hiermede U niet bevallen, ontvangt U Uw geld terug. Maar U zult verrukt zijn. De nieuwe Silvikrin Liquid Shampoon is de eenigste Shampoon ter wereld met de haarvoeding Neo-Silvikrin. Reinigt hoofdhuid en haar op ideale, hygiënische wijze, voedt de haar wortels, hergeeft glans en pracht aan het haar en is zeer voordeelig. Silvikrin Liquid Shampoon is met recht de Shampoon voor de familie. Gegarandeerd zonder vrije alcali en zuiver tot den laatsten druppel. Flacon (die nooit omvalt) voor 10 wasschingen met Gratis Proefflacon Silvikrin Liquid Shampoon de Shampoon voor de familie

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 37