WINTERSPORTEN IS NIET DUUR MEER ook graag eens een fiksclien tippel in kruiige winter lucht. Paar is het suède jasje van ons tweede plaatje dan ideaal voor, vooral als we het dragen op een rok van zware, wollen stof. Komen we tegen donker thuis, dan gauw verklee- den voor de thee. Een gezellig wollen jurkje zal het goed doen, terwijl in de bescheidener hotels en pensions deze dracht ook voor het diner gehandhaafd kan blijven. Tóch verdient het ook voor degenen, die niet in een luxe-gelegenheid neerstrijken, aanbeveling om nog een aardig gekleed japonnetje in te pakken, terwijl men wel érg zeker van zichzelf moet zijn om vooraf te kunnen zeggen, dat avond-tenue overbodig is. .Tuist in de wintersport-centra immers is een opgewekt gezelschapsverkeer en de fuiven zijn niet van de lucht. En niets onaangenamer dan voor 'n pretje te moeten bedanken, omdat. bet. avondjurkje thuis in de kast hangt. W e gaan wintersportenOnze ski-uitrusting is de eenige werkelijke uitgaaf, die we moeten doen. Voor de rest doen de jurken, waarop we thuis al aardig uitgekeken zijn, het in zoo'n vreemd milieu nog uitstekend. Pe Hollandsche zomers mogen dan al vaak desillusies brengen, met de winters is het nog véél treuriger gesteld. Regen, mist en vooral ook wind, ziedaar het gebruikelijke recept. Vandaar is het ook zoo logisch, dat zoovelen juist in den winter animo voelen om het lieve vaderland te ontvlieden. Ging het vroeger veelal zuidwaarts, tegenwoordig genieten de wintersport-oorden verre de voorkeur. biiets is dan ook opwekkender, beter voor gezondheid en zenuwgestel dan de zuivere prikkelende vrieslucht van het hooggebergte. WintersportenTot voor kort nog zoo'n „duur" begrip, thans onder het bereik van velen. Gezelscliapsreizen, alles inbegrepen, voor een goede vijftig gulden Geen luxe natuurlijk, maar toch zeven lange dagen gezondheid happen in een witte sprookjeswereld. Hoeveel van onze jonge meisjes dan ook, die haar vacantiedagen opsparen tot aan het barre seizoen en er in het begin van het nieuwe jaar een paar weekjes op uit trekken. Om niet alleen met een gezellig geroosterd velletje, maar óók met een nieuwen voorraad energie en levenslust terug te keeren. Wintersporten Maar dan toch alleen als onze garderobe behoorlijk in orde is. Wat ook al geen overdreven kosten meer veroorzaakt, want liet onmisbaar ski-pak is aanmerkelijk in prijs gedaald en de kleurige attri buten als trui, shawl, •handschoenen, muts en sokjes kunnen we zelf maken Gezellige dikke wol in wat gedurfde kleur en bij minimum prestatie maxi mum effect. Voor de royaler beurs in plaats van het gebruikelijke wollen ski-pak ditmaal eens een mooie gabardine of de zoo moderne uitrusting van witte wollen stof. Vooral in 'Ir korte jasjes wordt ook veel variatie gebracht en zijn felkleurige ruiten sterk favoriet. Maar we staan niet heel den dag op de latten, maken zoo af en toe

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 38