IN DUSSELDORF DE VOETBALWEDSTRIJD Sport van de meek Vy. -t -V: - 18 De Nederlandsche voetbalploeg, hoewel Zondag j.l. niet in haar sterkste opstelling spelende, heeft te Dusseldorf keurig werk verricht. Een gelijk spel tegen een team, dat als een der heste van het continent geldt en Wel als de beste amateurploeg, is een resultaat, waarop onze Oranjemannen terecht trotsck kunnen zijn. Wat een verschil anders tussehen het Duitsche en Hollandse he spel. Wanneer men niet al te zeer op de doelpunten let, waarom het tenslotte toch maar gaat, dan kunnen wij ons indenken dat de Duitschers zullen zeggen „Wij hadden den wedstrijd belmoren te winnen." In het veld waren de gastheeren ons elftal dan ook wel de baas. Dat goede positiespel, die fraaie passes, vlak over de schoenen van de tegen standers, het was inderdaad beter dan het stuggere voetbal der onzen. Doch voor den goal bleef er nog wel de fraaiheid der combinatie, maar goede schoten werden niet gelost. Zoo kregen de Duitschers wel driemaal zooveel kansen om doelpunten te maken als de onzen, die er uit de weinige mogelijkheden twee benutten. Hierin ligt het groote verschil. Wij meeuen zelfs te mogen aannemen dat een complete Hollandsche aanval liet tot meer goals had gebracht en waarschijn lijk zouden de Duitschers dan, ondanks hun werke lijk fraaier spel, geklopt geworden zijn. Over de Oranje-verdediging en idem middenlinie zijn wij vol lof, doch vóór werkte de machine lang niet op volle kracht. Het was van tevoren bekend dat Bakhuijs een speciale bewaking zou genieten. Welnu, de Duitsche spil Goldbrunuer heeft zich wat dit betreft op uitstekende wijze van zijn taak ge kweten. Vrijwel geen schot heeft onze midvoor kunnen lossen, aangezien zijn schaduw zich steeds in zijn onmiddellijke nabijheid bevond. Tegen het einde moest Goldbrunuer dit zelfs met een vrij ernstige neusblessure bekoopen, gezien hij door laag te koppen, met Bakhuijs' been in aanraking kwam. Maar, zoo vragen wij ons af, zou een Smit en ook een de Bock niet van het bovenvermelde feit hebben geprofiteerd Wij gelooven deze vraag bevestigend te kunnen beantwoorden. Smit, de Haarlemmer, en ook de Bloemendaler de Bock, die tegen de Noren zijn debuut maakte, hebben meer intelligentie in hun spel dan Spaandonck en Heetjans. Zij zouden er ongetwijfeld in geslaagd zijn de Duitsche defensie wat meer uit elkaar te halen en mogelijk waren meer dere doelpunten hiervan het gevolg geweest. In den eerstkomenden wedstrijd zal Smit wel weer beschik baar zijn. Of de keuzecommissie dan de Bock weer zal opstellen dient te worden afgewacht, doch wij ver moeden van wel. Een andere invaller was er Zondag, die buiten gewoon goed heeft voldaan. De Blauw Wit-speler Wildere heeft Weber vervangen op een wijze, welke geen ander had kunnen verbeteren. Het gemis van den rechtsback werd dan ook absoluut niet gevoeld. De Nederlandsche roet bal-ploeg, welke Zondag te Dusseldorf tegen Duitsehland gelijk speel de. Van l.n.r.v. Heel, Halle, Wels, B.I'aauwe, Heetjans, v. Nellen, v. Spaandonck, Cal- denhove, Wilders, An- deriesen, Bakhuijs. Het Duitsche elftal, dat zich Zondag in de laatste minuut de over winning zag ontgaan. Spelmoment voor het Duitsche doel, tijdens een der aanmllen van Oranje. Keeper Jacob heeft ingegrepen. Duitsehland neemt de leiding. Het eerste doel punt. Tevergeefs hebben v. Heel en Halle ge tracht den bal nog uit hel doel te trappen. Wanneer Weber niet beschikbaar is, dan blijft Wil dere voor die plaats de aangewezen man en wij gelooven zelfs dat de commissie het niet makkelijk zou hebben, wanneer zij een keuze moest maken uit het genoemde tweetal. Uitblinkers in de Hollandsche ploeg vonden wij de beide Feijenoorders v. Heel en PaauWe, doch ook Anderiesen, wiens spel na de match tegen Noorwegen zoo slecht beoordeeld werd, heeft uitstekend werk verricht. Men behoeft er geen spijt van te hebben den Ajacied wederom te hebben opgesteld en een mid- halfplaatsvraagstuk bestaat er voor den eerstkomen den strijd absoluut niet meer. De match tegen de Duitschers heeft in elk geval geen voedsel geschonken aan het pessimisme van velen, die meenen dat We met onze prestaties over het hoogtepunt heen zijn. De nog komende belangrijke wedstrijden tegen Zwitserland en de Belgen kunnen dan ook met vertrouwen worden tegemoetgezien.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 20