Emulsion traditioneele tractatie! PUROL Dampo IVOROL tegen haar wil levertraan in te nemen tiv T door dokters aanbevolen ver sterk hujsmiddelmet een meer dan öO-jarige reputatie. X Ruwe handen Ml JNHARDT yS laxeer- tabletten Grieperig-Verkouden? Het minste tandbederF pverspannen? 23 Het is fout Uw kind tot iets te dwingen, waarvan het een onoverkomelijken af keer heeft. Bovendien is het onnoodig, daar levertraan alléén meestal niet vol doende is. Scott's Emulsion mist dien beruchten traansmaak en bevat boven dien een aantal versterkingsstoffen, dat levertraan niet heeft, en waar het kinderlichaam toch niet buiten kan.» Scott's Emulsion is onmid dellijk verteerbaar. GEEN ENKEL levertraanproduct is zoo makkelijk opneembaar als Scott's Emul sion. Scott's is een „emulsie" en dit be- teekent, dat de levertraan in dit product zoo fijn verdeeld is, dat het onmiddellijk geheel door het lichaam wordt opgeno men. Behalve vitamine A en D van lever traan bevat het phosphor voor hersenen en zenuwen en hypophosphieten van kalk en soda. Koop nog heden bij Uw apotheker of drogist een flesch origineele Scott's Emulsion. Prijs fl. 1.05, groote flesch fl. 1.90. DOOR het durende den z kracht in kinderen me 9 tamelijk goedaardige die er thans heerscht^ h er gevolg van. Scott s Emu 9goedt Uw k.nderen ze bestand aan zon en Lepel Scott s tegen kou en V Hde werking Emulsion heelt d Ook als2uurzomer-zo tfs na een verkoudheid sterk aan te bevelen. Glory heeft een loge gehuurd, en daar is nog een plaats in over. Ik weet zeker, dat ze 't goed vindt." „Ik zou heel graag willen, maar ik hen vanavond bezet. Ik ga morgen naar Berkenwoud, maar als ik terug ben, kom ik aan, als ik mag." De vraag, vriendschappelijk maar formeel, gold Gloria. Zij boog glim lachend het hoofd, en hun blikken ont moetten elkaar. Toen vertrok ltij, en Gloria bleef achter met een haast pijn lijke onrust, waar zij zelf niet goed wijs uit kon worden. Als Jack alleen was geweest, had hij den brief, dien Gloria hem gegeven had, dadelijk gelezen. Maar toen hij een taxi wou wenken, gleed een groote wagen bij hem aan langs het trottoir, en me vrouw Dickerson wou hem met alle ge weld naar zijn plaats van bestemming brengen. Beleefdheid verbood hem te weigeren, al was hij liever alleen ge bleven. Hij besloot, den volgenden dag een vroegeren trein naar Berkenwoud te nemeii, dan hij van plan was geweest. Eerst toen hij dien avond laat op zijn kamer kwam, kon hij den brief gaan lezen, dien Gloria hem in de hand had gestopt. Het was het rapport, haar door het detective-bureau gezonden. Een paar minuten zat hij er op te staren. Het was erger, dan hij verwacht had geen onvoorzichtige geldbelegging, geen lichtzinnig koopen van dubieuze waarden, maar een schurkachtige opzet om een oude vrouw te bestelen. Hij dacht aan een zinnetje van Gloria, den middag, toen zij hem afweeswat zou hij beginnen, als zijn tante al haar geld eens kwijtraakte t Hij keek op zijn horloge. Hij kon nog net weg dan sprak hij zijn tante na 't ontbijt, altijd een gunstig moment. Misschien was de ochtendtrein even goed, maar hij voelde zich gedrongen, onmiddellijk te gaan. Een paar minuten later klopte hij aan de deur van Bill Daimler's kamer, maakte zijn excuus en rende de trap af, om een taxi te zoeken en den trein van middernacht te halen. ACHTTIENDE HOOFDSTUK Ctilte en duisternis in het groote huis op Berkenwoudstilte en duisternis in het park rondom. Voorbij de garage, niet ver van den leveranciersingang, stond een auto zonder licht, alsof hij daar voor den nacht geparkeerd was. Kelly, de bull-terrier, had wel wan trouwig den vreemden wagen besnuffeld en een spoor gevolgd, dat recht van 't portier naar een zwarte schaduw van struikgewas liep, maar Kelly had maar één kik kunnen geven bij zijn verwonderde herkenning toen had hij iets zwarts en verstikkends om zijn kop gevoeld, iets met een zware, weeë lucht, en nu lag hij roerloos achter de garage. Tusschen de heesters bewoog zich voorzichtig een man. Ergens in de verte floot met zwakken weergalm een locomotief. Het geluid stierf weg, en de stilte leek nog dieper. De man werkte zich omhoog naar een balkonnetje. Hij kende de sluiting der glazen deuren, en hjj werkte zonder gerucht. De deur week, en hij ging binnen. Als 't meeliep, kon hij over een kwartier weer buiten zijn en verdwijnen, en geen mensch zou er iets van weten tot juffrouw Endicott weer eens in haar geldkistje keek. Weer kwam het klagelijk geluid van de locomotief, nu dichterbij. De laatste trein Het huis was oud, en veel gerepa reerd was er de laatste jaren niet. In de kamer van juffrouw Endicott was er een plank in den vloer, die kraakte. Sara Dalton werd opeens wakker, ging op zitten en vroeg zich af, of zij gedroomd, of dat gerucht werkelijk gehoord had. Maar er kwam verder geen geluid uit de kamer aan den overkant der hal, en Sara herademde, 't Was niet ongewoon, dat juffrouw Endicott, met haar slapeloosheid van ouderdom, 's nachts opstond en las, tot ze weer dommelig werd. Trouwens, ze had haar secretaresse vinnig verboden, binnen te komen, als ze niet geroepen werd. Kon een probleem geven, als juffrouw Endi cott 's nachts eens ziek werd, dacht Sara. Weer geluid Nu was er vast en zeker een stoel verschoven Koude vrees vatte haar, en zij greep naar een ochtendjas. Toen, uit de stilte, een verstikte kreet een slag. Zij kwam bij de deur en rukte die open en zij sloeg neer door 't geweld van een zware vuist. Snelle voetstappen gingen de hal door, een forsche gedaante schoof voor haar duizelend gezicht en verdween. Sara kwam overeind en stiet een door dringenden gil uit. De trein van middernacht ging wan hopig langzaam. Hij was vaak te laat, en dat vanavond nog erger dan anders. Jack tastte in zijn zak naar zijn sleutels en vond ze. A.ls ik er niet meer in kan, trek ik in een van de kamers boven de garage, dacht hij. Ze verwachten me niet, en als tante Harriet wat hóórt op zoo'n tijd, denkt ze, dat ik een inbreker ben. Vrede en duisternis dekten de rustige streek, toen hij aan het kleine station netje uitstapte. Voertuigen waren er op dat uur niet. Wie niet per eigen wagen naar huis kon rijden, kon heelemaal niet rijden. Maar hij vond 't best. Zoo'n loopje was ook wel prettig. De vertrekkende trein verdween, zwart en licht in 't donker, het station had hij achter zich, en met een flinken pas ging hij den weg langs. De pittige nachtlucht deed hem goed, na dat gepraat aan het diner en de dompigheid in den trein. Blij dat hij weer buiten was, al was 't maar voor kort. Langs binnenwegen, die hij van kind af kende, naderde hij snel zijn doel. Die donkere massa voor hem uit was Berken woud, de beschermende hoornen rond het huis. Ergens boven zag hij een flauw schijnsel licht leek 't, maar te klein, om een raam te vullen. Jack fronste en tuurde, of liij zich niet vergist had. 't Verdween onmiddellijk weer, kwam terug en verdween opnieuw, 't Kon op de kamer van tante Harriet zijn. Wat was dat voor licht, dat bewoog en verschoof, op en neer, hier en daar, naar den wil van een ongeziene hand Zjjn tante gebruikte nooit een zak lantaarn, voorzoover hij wist. Naar dat donkere bovenvenster kijkend zette hij 't op een draf. Door de stilte scheurde een gil, fel van schrik en angst. Er schoten lichten aan, normale lichten nu. En de eerste rij ramen, die doorschenen werden, waren die van zijn tante's kamer op de tweede verdieping. Toen hjj de laan door holde kwamen er andere lichten hier en daar, alsof het heele huis op de been was. Hij gooide een deur open, zag bleeke, bange ge zichten boven aan de trap, jachtende gestalten, met zonderlinge, snel aan geschoten kleeding. Perkins, de oude butler, kwam de trap haast af getuimeld. „O, meneer Jack Juffrouw Endicott... ze is vermoord Ik ga de politie op bellen." Vervolg op pag. 26 Spaart plaatjes voor onze albums. Droste Pastilles een lekkernij, die terecht in eere wordt gehouden. Haal weer een doos in huis: U kunt er velen uit tracteeren! Verkrijg baar in de smaken dessert, melk, mocca, bitterzoet. ALTIJD WELKOM' genezen vlug met Doos3Q-60ct.öij Apoth.en Drogisten werken zacht en zeker DOOS 60 CT. s Dan Dampo inwrijven en diep inademen. Pot 50, Doos 30 ct. Bij Apoth.en Drogisten lucht op en geneest en de schoonste tanden, indien U poetst met de antiseptische tandpasta Tube 00 en 40 ct. Doos 20 ct. Sterk en kalmeer Uw zenuwen dan met MIJNHARDT'S ZENUW-TABLETTEN Koker 75ct.Bij Apoth.en Drogisten

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 25