Zeeuwsch Nieuws ZEEUWSCHE OMROEP 25 Hallo hallo hier is do persdienst van deir officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van al deze berich ten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Driewegendat de rekening van het musschengilde sloot met 'n goed saldo van enkele centen. Daar men er in deze organisatie aan gewoon is, zich blij te maken met een doode museli, was de vreugde over dit resultaat groot Wij vernamen uit goede bron, dat in verband met de plotseling ingevallen strenge vorst de rijksontvangers bevel hebben gekregen, al het bankpapier dat ze hebben, op de radiatoren of nabij de kachel te leggen om ijsvorming in het watermerk tegen te gaan op dezelfde wijze zal men een poging doen om de bevroren credieten te ontdooien. Een spotvogel te Rilland zond ons een grapje naar aanleiding van het feit, dat de raad pas de vorige week besloot een Kerstgave aan de werkloozen te verschaffen. Rilland behoeft zich echter niet te schamen. Als alle dorpen slechts 'n maand met hun tijd ten achter waren, zou de vooruitgangniette klagen hebben. Zierikzee is zeer geschokt door het feit, dat enkele inwoners hun vernuft misbruikt hebben om de gasfabriek te benadeelen. Zij vijlden aan stuiverstuk ken net zoo lang, tot ze de functie van duurdere gaspenningen vervulden. De daders zijn gesnapt en zullen ondervinden, dat men beter een mooien stuiver op de spaarbank kan hebben dan een leelijken in den gasmeter 1 Uit Vrouwenpolder bericht men ons, dat het plaatselijke vleesehfonds floreert en het die instelling waarlijk naar den vleeze gaat. Met de meeste beslistheid kan worden tegengesproken, dat men dit schitterend succes bereikte door het vleesch onder de pekel te houden 1 Uit Goes vernamen wijdat de be strating van de Groote Markt eindelijk 'n feit zal worden. Weldra zal met de aanbesteding de uitvoering beginnen. Tegelijk zal een groote loods gebouwd moeten worden voor het opbergen van de offieieele correspondentie, welke over deze zaak de laatste jaren gevoerd is. In zijn Nieuwjaarsrede heeft de bur gervader van Vlissingen meegedeeld, dat dezen zomer het Nollebosch enkele dagen per week overdag geopend.zal wor den. Des nachts gaat de zaak weer dicht. De bond van struikroovers en de ver- eeniging tot bevordering der belangen van roofdieren moeten hierover zeer ontstemd zijn. Door de genomen regeeringsmaat- regelen inzake teeltbeperking is op het eiland Tholen het aantal krulstaarten zóó verminderd, dat het bezit ervan 'n bron van voordeel en onderscheiding is. De politie zal deswege de voormalige scheldwoorden „varken of zwijn" niet meer als beleedigingen beschouwen. De zwijntjesjagers hebben hun opera tie-terrein verlegd. Uit Ierseke meldt men ons, dat de politie-boot ..de Ekster", buiten de vaart gesteld is, wijl de bemanning verkouden geworden is. Men is van plan, het vaar tuig nu „de Snip" te noemen Hier is nu niets meer aanwezig, waarom wij sluiten tot de volgende week, dames en lieeren liet fiksche elftal van Axel, dat zich hef kampioenschap wist te verwerven in de derde klasse A. Op het eind van de vorige week werd ook door de Zeeuwsche jeugd nog even geprof iteerd van de sneeuw, die nu iets langer bleef liggen dan in het begin van de week, maar toch ook wederom te gauw verdwenen was om er eens echt van te genieten. Een sneeuwballengevecht. De slee is ook nog heel eventjes van stal geweest maar het ware glijgenot bracht ze niet, daar op de meeste plaatsen de straatsteenen boven de sneeuw uitstaken. Maar koud was het en daarom liet zus er zich maar goed induffelen De neutrale kinderzangvereeni- ging „Euphonia" te Vlissingen gaf onder leiding van den heer Ventevogel haar jaarlijksche uit voering van een kinderoperette in „De oude Vriendschap"Foto van de jeugdige acteurs en actrices. Te Goes worden voorbereidselen getroffen voor den bouw van een nieuwe telefooncentrale voor geheel Zeeland. Een foto van de plaats, waar de centrale verrijzen zal. Een ongeluk, dat goed afliep. Nabij Hulst kwam een auto bestuurder met z'n auto in de sloot terecht na een plotseling uitwijkende jietsrijdster te hebben aangeredenDe fietsrijdster be kwam eenige onbeteekenende bles sures. De autobestuurder kwam er met den schrik af, maar fiets en auto werden erg beschadigd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 27