HET LAND VAN LILLIPUT WORDT WERKELIJKHEID! rtMetYNtrPirt Op 't dorpsplein der Lilliputters is altijd gelege>iheid tot 't houden van een praatje. zij, eenmaal veilig gezeten, nauwelijks met 't hoofd boven de tafel uitkwamen. Boven dien waren de maaltijden in 't geheel niet op de magen der dwergen berekend. Om nog te zwijgen van de vorken, lepels en messen, de drinkglazen en de borden Alleen de stroomlijn-taxi's bleken in de gunst der vergaderden te staan. Deze waren gelukkig zóó laag gebouwd, dat de doorsnee-mensch zich als een zakmes moest vouwen om er in en uit te stappen, terwijl de dwergen daarentegen met opgericht hoofd, zonder te riskeeren dat zij hun hoeden afstieten, in de taxi's konden plaats nemen en ze weer verlaten. Er gingen ook stemmen op. die de groote confectie zaken in de wereldsteden verzochten, dwerg-cos- tumes in voorraad te nemen. De dames, die op die bewuste vergadering aanwe zig waren, wonden zich vooral heftig op over het ongemak der hotelkamers. Zij konden daar niet eens behoorlijk het haar kam men of toilet maken, want alle spiegels hingen veel te hoog. Paarden, kippen, honden, 1 alle gebruiksvoorwerpen j worden, wat hun afmetingen betreft, aan de behoeften van 't dwergvolk aangepast. In den loop van het jaar 1935 was te Boe dapest een aantal dwergen uit alle hoeken der wereld bijeengekomen tot het houden van een zwaarwichtige vergadering. Er heerschte een wrevelige, bittere stemming onder het dwergenvolk een stemming, die eenigszins valt te vergelijken met den gemoedstoestand, waarin Gulliver de Lilliputters aantrof, toen zij onderling op voet van oorlog leefden. Met dit verschil dan, dat ditmaal hun wrevel niet elkander betrof, maar eensgezind gericht was tegen de „reu zen" ofwel het menschenras, dat hen omringde Zij waren er tijdens de vergadering over ontstemd, dat de wereld in het geheel geen rekening houdt met - de behoeften der dwergen. De huizen zijn allemaal veel te groot, de trappen niet te beklimmen. In de badkamers der hotels moeten de dwergen halsbre kende toeren verrichten en scherp opletten niet te verdrinken. De bedden zijn veel te hoog en slechts na een langdurige training en met acrobatische behendigheid te bereiken Nog grooter ergernis verwekte 't feit, dat de De burgemeester dwergen, hoewel zij in treinen, trams en autobussen niet meer plaats innemen dan een kind, toch den vollen prijs der „volwassenen" moeten betalen. Ook de restaurants maakten een punt uit van hef tige discussies. Ten eerste was het voor de dwergen een onmoge lijkheid gebruik te maken van de stoelen, daar De dwergen besluiten een eigen staat te stichten met eigen miniatuursteden en dorpen, waarin alleen dwer gen mogen wonen. m

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 32