31 Aan het eind werden een aantal conclusies opge steld en klemmende verzoekschriften de wereld inge zonden waarna de vergadering vol hoop uiteenging. p*en jaar ging voorbij, een jaar waarin alles bleef zooals het was, voordat de dwergen het geweten der wereld hadden opgeschrikt door hun verzoek schriften en eischen. Niemand scheen naar hen te luisteren. Toen greep Julius Gunt, een der leiders van het Internationale Dwergenverbond, resoluut in. Deze Julius Gunt, zelf een dwerg, geldt in Boedapest als een „groot" zakenman. Hij bezit daar een flink warenhuis, dat geheel door hem geleid wordt en de dwergen van verschillende landen voorziet van tooneelbenoodigdheden en alles wat zij kunnen gebruiken, van schoenen tot meubelstukken, ja, zelfs complete miniatuurstadjes toe Hjj riep de dwergen opnieuw tot een vergadering te Boedapest bijeen en zij besloten thans een eigen staat op te richten, met eigen steden en dorpen. Gulliver'* wandeling door de straten ran LiUiput's hoofdstad. tempo en de afmetingen der doorsnee-menschheid. Wij gaan dus nu onze eigen verhoudingen scheppen, dan zullen wij bevrijd zijn van het minderwaardig heidsgevoel, dat ons tot nu toe drukte en beklemde. Wij zullen ons behaaglijk voelen, vrije inenschen, in een eigen omgeving." Het gevoel der minderwaardigheid vooral, dat zoo gemakkelijk het hart der dwergen binnensluipt, als zij zien, dat zij meestal tot vermaak der „groote menschen" dienen, is volgens Julius Gont geheel mis plaatst. Yrolgens hem zijn de dwergen niet de door erfelijk heid onvolgroeide kinderen van normale ouders, zooals men in wetenschappelijke kringen algemeen aanneemt, maar de regelrechte nakomelingen van een praehistoriscli geslacht van blanke dwergen, die vroeger het Enropeesche werelddeel bewoonden. Er zijn in den loop der tijden talrijke ondergrondsche labyrinten ontdekt, met deuren en doorgangen zóó smal, dat alleen een dwergvolk zich daardoor kon bewegen. Deze ondergrondsche doolhoven werden Natuurlijk zullen de schildwachten in het moderne stadsbeeld van den dwergenstaat niet ontbreken. Hiertoe werd land aangekocht in Hongarije en Julius Gunt zette zich, geholpen door andere voormannen, meteen aan de uitwerking der verschillende ideeën en het onder de oogeri zien der honderden problemen. TJoewel de nieuwe dwergenstaat nog geen offici- eelen naam voert, kan men hem het best betitelen als „Het Lilliput der werkelijkheid". „Het hoofddoel van dit alles," aldus Julius Gont, „is, ons, dwergen, een plaats te geven waar wij kunnen leven in een omgeving en sfeer, die geheel op ons is afgestemd. Wij zullen nooit gelukkig kunnen zijn, zoolang wij ons in alles moeten aanpassen aan 't Op deze manier zullen de dwergen in hun eigen spoor - wegcoupé's niet meer de couranten behoeren te lezen. Gulliver wordt door de dwergen gevankelijk naar de hoofdstad gevoerd. Gulliver kfist de hand der keizerin.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 33