DE MAN, DIE TERUGKWAM.... sgsP - - T~ E. A. Dupont is een knap regisseur, die reeds verschillende bewijzen van zijnkun- digheid heeft gegeven, o.a. mei de in 1930 gemaakte film ATLANTIC. Reeds eenige jaren zit hij ergens in Hollywood, waar zijn productievermogen niet zoo groot is als aanvankelijk gehoopt werd. Een zijner eerste lilms nu is deze, die hij voor PARAMOUNT maakte en die binnenkort in Nederland zal worden uitgebracht. Nieuw is het drama niet, dat ons in deze film voor oogen getooverd wordt. Reeds verschillende malen zijn soortgelijke onderwerpen behandeld, doch 't groote succes, dat zij hadden, heeft de filmmakers steeds weeraan doen besluiten er andermaal naar te grijpen. Het is echter de wijze waarop de stof verwerkt is, die het 'm doet en die er waarschijnlijk toe zal bijdragen, dat men thans met even dankbare en enthousiaste oogen dit zoo radicale Amerikaansclie drama zal bekijken als vroeger. Want Amerikaansch is het heel sterk, dat staat als een paal boven water. Al wordt er ook maar een paar keer in geschoten, daar staat tegenover, dat ieder schot raak is en telkens een groote verandering in den gang van het verhaal brengt. De man die terug kwam is de voormalige houder van een speelhuis, tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld, wijl hij den man, (lie zijn oogen naar zijn vrouw had dur ven opheffen, a bout portant neerschoot. Alvorens naar de gevangenis te worden gebracht, heeft hij zijn kind in veilige handen gesteld, zonder dat zijn vrouw daar iets van weet. Zeventien jaar later krijgt hij gratie en juist op het goede oogenblik om er voor te kunnen zorgen, dat zijn aan lager wal geraakte vrouw haar voornemen, om chantage te plegen op de opvoeders van haar kind, niet ten uitvoer kan brengen. Dat kostte andermaal twee menschen- levens, maar het doel werd bereikt, want het meisje trouwt met het ongerepte bewustzijn, dat zij het kind is van een paar andere menschen. Dit is zoo ongeveer het gegeven, doch de uitwerking is helder en "klaar en met groote kennis van zaken, iets waar voor trouwens de naam van E. A. Dupont borg staat, al willen we daarmee ook geenszins beweren, dat zijn verblijf in de U.S.A. zijn kunstenaarschap veredeld heeft. Maar dat is een andere kwestie, die hier eigenlijk niet ter zake doet. De dochter Jane Rhodesrem dit lieftallige echtpaar, die er echter heelemaal niet van bewust is, dal zij wit een misdadigersomgeving komt. Zal het de slechte, moeder gelukken, het geluk van haar kind te verstoren 7 1 zijn luxe-Uventje met een cel. einae van ae mm. ve doorgebracht, werd, daar hij haar afschuwelijke chan-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 36