KLEIN GRUT K H A S A N A Kaloderma-Gelée Ae4-#pecio£e iwidde£> I&l iwuurffyUtg d Aeutdett CHAUFFEUR-MONTEUR DIESEL-MONTEUR RADIO-MONTEUR door Edward Pembledon Een, twee, drie, vier, vijf...." telde meneer Jones halfluid en met een vlugge beweging van zijn linkerhand schoof hij vijf ruwe, doffe steentjes van zich af, waarvan de grootste niet grooter was dan een erwt. Voor zich op tafel had hij een heel hoopje van die steentjes liggen en de schaal aan zijn rechterhand was er half mee gevuld. Het was een vervelend werkje, waarmee hij zich bezig hield een werkje, dat nochtans groote accu ratesse vereischte. Want die onooglijke steentjes waren ruwe diamantjes en dienden zorgvuldig te worden geteld, voor ze van liet kantoor van de mijn naar de Bank werden gezonden. „Een, twee, drie, vier, vijf. telde hij voort, een nieuw hoopje opzij schui vend. Zijn stem klonk hol door het verlaten kantoor. Eenmaal in de maand benutte hij het stille middaguur voor dit telwerk, veilig opgesloten achter de getraliede vensters en beschermd door een alarminstallatie. „Een, twee, drie, vier, vijf. „Schrik niet, meneer Jones," zei een rustige stern in de -deur. „Handen öp, alsjeblief. Jones keek outsteld op. In de deur opening stond een kerel als een reus hem grijnzend aan te staren. Voor zijn oogen had hij een lap met een paar gaten gebonden en zijn rechterhand omklemde een pistool, dat hij dreigend op de borst van meneer Jones gericht hield. Langzaam stapte hij het kantoor binnen met zijn zware laarzen. Jones zat daar aan tafel, verstijfd van schrik en met zijn handen in de hoogte. Hij begreep niet, hoe de kerel binnengekomen was. Maar hij was er in ieder geval en geen tralies of alarm installatie kon nu nog baten. Lie kluis stond open en over drie kwartier keerde het personeel pas terug. De boef had dus allen tijd, om 'n goeden slag te slaan.... „Hoe ik hier binnen ben gekomen, hè lachte de gemoedelijke bandiet, terwijl hij achter Jones ging staan en vlug een touw om zijn polsen sloeg. ..Nogal eenvoudig, mijn - waarde. Je moet den portier zeggen, dat hij zich niet zoo uit moet sloven voor den directeur. Mister Daughtou is mans genoeg, om zelf zijn tasch naar zijn privékantoor te dragen. Een portier is er, om een oogje te houden op de deur. Had hij dat gedaan, dan had ik geen schijn van kans gekregen naar boven te loopen en me in te laten sluiten. Eenvoudig, niet Hij lachte smakelijk en bond in- tussehen de beenen en armen van meneer Joöes stijf aan den stoel en dezen weer aan de tafel vast. „Ziezoo, dat is gebeurd," ging hij tevreden voort. „Ik zie, dat ik toevallig geluk heb. Jullie hebt het moois keurig voor me gereed gelegd...." Hij keek naar de open deur van de kluis en klopte Jones amicaal op den schouder. „Je hebt niet te klagen over de behan deling, wel Ik houd niet van geweld, zie je. Wees maar niet bang, dat ik je wat zal doen. Dat pistool is een on schuldig ding 't is maar een oud startpistool van de Beers-mijn. Het blaft wel hevig, maar het bijt niet. Je zou er bij wijze van spreken zelfs geen vlieg mee dood kunnen schieten." Jones gaf geen antwoord op die breed sprakige ontboezemingen. Hij dacht aan zijn baas, aan 't half millioen aan diamanten, dat daar in de kluis maar voor het grijpen lag en verwenschte zijn onmacht. Toen viel zijn blik op het startpistool, dat dicht bij hem op tab- lag, terwijl de dief op de kluis in den hoek toetrad. Zijn onaangename lael deed hem knarsetanden 'van woedi Een doodonschuldig startpistool ws- het, waardoor hij zich vrees had latei aanjagen. Als zijn collega's het ooi' eens te weten kwamen, lachten zij ziel een ongeluk. En de baas zou te keei gaan van je welste. Hij stikte bijna ii zijn kauwgom, zóó wond hij zich op over zoo'n beschamend avontuur. Terwijl de dief met volmaakte ge moedsrust de grootste steenen uitzocht, vernauwden de oogen van meneer Jones zich eensklaps tot spleetjes. Hij be woog zijn rechterarm ei-, spande zich in. om wat ruimte in het touw te krijgen, waarmee hij aan de stoelleuning vast gebonden zat. Het. gaf inderdaad iets mee en na eenige vergeefsche pogingen gelukte het hem zijn onderarm vrij te maken. Toen boog hij zich met stoel en al opzij en tastte naar het startpistool.... De dief ving intusschen een gemoede lijke alleenspraak aan. „Die deugt niet te veel gebarsten. Dit is 'n mooie steen, minstens vijfhonderd waard. Gelukkig dat ik verstand heb van die dingetjes, niet, meneer Jones? Veronder stel, dat je het bocht meenam en de mooiste spullen liet liggen. Alles mee nemen gaat niet, zie je...." Hij wierp een vluchtigen blik over zijn schouder naar meneer Jones, die stijf en strak achter de tafel zat. „Wat zie je er plotseling angstig uit," ging hij spottend voort. „Ben je soms bang, dat ik je baas ruïneeren zal Grinnikend stopte hij links en rechts de steenen in zijn zakken. „Ziezoo, dat is genoegIaat de armoede de pee maar krijgen, zeg ik altijd. En u. meneer .Tones Hij keerde zich om en liep halverwege de tafel. „Dat speelgoedding t" klonk het verwonderd. „Heb ik hier," zei Jones kalm. De loop van het startpistool stak juist boven den tafelrand uit en was schuin op het hoofd van den bandiet gericht. „Kom, kom...." zei hij verbluft, terwijl hij een stap nader kwam „Blijf daar staan gebood Jones dreigend en met een onheilspellenden blik. „Blijf daar staan, tot het personeel komt. Denk er om dit pistool is ge laden". Ik heb óók een hekel aan bloed, maar ik ken mijn plicht...." De boef keek ongeloovig naar den loop van het' pistool. Hij aarzelde, vloekte binnensmonds en dook eens klaps in elkaifr. Toen sprong hij op de tafel toe en op hetzelfde oogenblik viel er een schot - een vreemde, doffe knal. De bandiet brulde, smakte in zijn sprong de tafel en den stoel mèt meneer Jones omver en sloeg tegen den vloer, terwijl links en rechts de diamantjes over den grond wegstoven. Toen de bedienden een half uur latei- verschenen, troffen ze Jones in een zeer liulpeloozeii toestand onder de omgevallen tafel aan een bezwijming nabij. Dicht in zijn nabijheid lag een reus van een kerel, wiens zakken uit puilden van ruwe diamanten. Hij was bewusteloos, of misschien zelfs erger. Zijn grof gezicht vertoonde een tiental kleine wondjes, die veroorzaakt bleken te zijn door de dof glinsterende steentjes, die Jones had zitten tellen. „Klein grut," stamelde Jones zwak. „Om het effect te verlioogen sloot ik de monding van het pistool, dat daar ligt, met vochtige kauwgom af." Toen verloor hij het bewustzijn. Rouge en Lippenstift voor een frisch en jeugdig uiterlijk. Tegen weer en water bestand en kissproof. Rouge FI. I.-. Lippenstift Fl. 1.25, -.75. Kleine formaten elk FI. -.35. Ik schaam me handschoenen uit te trekken zóó rood en ruw zijn mijn handen wist ik toch middel Waarom gebruik dan geen Kaloderma- Het houdt mijn handen altijd glad en zacht en dat met een huishouden als Kaloderma-gelée zal U zeker helpen. Die ervaring heb ik bij honderden n. En wat bijzon der prettig is het maakt s Avonds vóór 1 het naar bed gaan de handen wasschen en goed afdrogen. Dan direct wat Kaloderma-aelée erop een halve Een wonde hoe zacht en glad je handen z jn. Die zie ie al dat huishoudeliik werk nuut goed W 8146 F W O L F F SOH N-KARLSRUHE Regelmatig worden vele Cursisten van ons in deze steeds vooruitgaande be roepen geplaatst. Onze praktische lessen geven U vakkennis en zelf vertrouwen. Schrijf eens een brief om inlichtingenhet verplicht U tot niets. 'ec'er' die de lagere school heeft be zocht, kan de cursussen volgen en met onze hulp zijn doel bereiken. Ook hebben wij goede cursussen voor hen, die de ambachtsschool door liepen. Leider: H. Kramer, ingenieur. A Q Q O INSTITUUT voor M O O KJ BRIEFONDERWIJS Nieuwe Plein 31, bij het Station - Arnhem Oir. j. VAN OER Bij - HOOFDONDERWIJZER

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 37