ONZE OUDE KOUSEN PRODUCTIEF GEMAAKT 36 IFe beginnen bovenaan te knippen en gaan spiraalsgewijze naar beneden. Allerlei kousen van willekeurige tint kunnen worden gebruikt. Het effect zal zeker 3 aardig zijn. O, die ellende van telkens weer opnieuw te stoppen zijden, halfzijden en fil d'écosse-kousen Nauwelijks zijn ze heel, of we kunnen weer opnieuw beginnen, en het ergste is wel, dat al dat stoppen op den duur toch niet meer helpen wil, om de eenvoudige reden, dat de meeste kousen het na een half jaar soms langer, soms korter begeven Tenminste.... de voet. Het been van de kous bevindt zieb dan meestal nog in uitstekende con ditie. En daarom juist is het zoo jammer, om al die oude kousen zoo maar zonder meer weg te gooien. Gelukkig is er genoeg op te verzinnen om het nog goede gedeelte van kousen op een nuttige manier voor iets anders te gebruiken, en tegenwoordig zijn er dan ook hoe langer hoe minder vrouwen, die haar kousen direct wegdoen, als zij ze niet meer dragen kunnen. Laten wij voor we verder gaan eerst even er op wijzen, dat liet altijd verstandig is, twee paar kou sen van dezelfde soort en dezelfde kleur tegelijk te koopen. Is dan een kous van liet ééne paar b.v. door een of ander ongelukje spoedig ongeschikt geworden om te dragen, dan kan de tweede kous vaak nog met een kous van het andere paar worden doorgedragen. Wat nu de beenen van onze oude kousen betreft, sommige vindingrijke geesten zijn zelfs zoo handig, dat ze er in slagen, er allerlei kinderkleertjes, zooals direetoirtjes, onderjurkjes enz. van te fabri- eeeren. Maar ook zonder dat we hieraan direet willen beginnen, zijn er genoeg mogelijkheden. Heel eenvoudig is natuurlijk, de kous in stukjes te knip pen en die als vulling van speldenkussens en gewone kussens dienst te laten doen. Ook stofdoeken zijn uitstekend van de beenen van oude kousen te maken. We knippen daarvan een paar rechthoekige lappen, vouwen die dubbel, leggen ze op elkaar en stikken dan liet geheel in groote ruiten door. Schoenenzakjes voor op reis maken we ook van de beenen van oude kousen. We knippen er eenvou dig van onderen een klein stukje af, maken het zakje daar dicht en lialen het van boven met een koordje toe. Kleerhangers bekleeden kunnen we ook niet dit materiaal doen. We leggen 'n langen reep eenvoudig om den hanger heen en rimpelen hem van onderen in. Sommige extra-zuinig aangelegde menschen gaan zelfs zoover, dat zij den naad van het kousenbeen heel voorzichtig lostornen en dan draadjes gaan uittrekken van liet zijden materiaal, die zij dan gebruiken als stopgaren voor kousen van dezelfde soort. Ongetwijfeld is dit een methode, die licht eens te probeeren valt. Een werkje, dat in ieder geval dankbaar zal blijken, is het haken of breien met „koord", dat van kousenbeenen is geknipt. We zullen hier even nader verklaren, wat precies bedoeld wordtde foto's wijzen ons trouwens ook wel op weg. We nemen het konsenbeen en beginnen van bo ven af spiraalsgewijze naar beneden gaand een smal reepje te knippen (ongeveer 1 cm. breed). We gaan steeds door en krijgen, doordat het reepje direct naar binnen omkrult, een soort koord, dat, we ge bruiken om te haken of te breien. We nemen b.v. verschillende kleuren achter elkaar (eventueel door de kousen tevoren te verven, hoewel We haken gewoon vasten in heen-en-weer- gaande toeren. dat wel veel werk is) en haken van liet koord met een grove haakpen een recht- hoekigen lap, die als matje dienst kan doen, b.v. in. de badkamer. We liaken gewoon in heen-en-weergaande toeren en wel steeds vaster. Het effect is beslist aardig en liet haken van zoo n matje is een gezellig werkje om lange winter avonden door te brengen. Tot slot, zij nog vermeld, dat we een dergelijk kleedje nooit te warm mogen wasschen. Het beste is, een lauw sopje van een of andere zachte vlokkenzeep te gebruiken. Het matje als het af is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 38