ZUINIGE VLAMMETJES De nieuwe vinding in 't gebruik. Voor het beupuiten en drogen der kernen werden speciale apparaten geconstrueerd. M illioenen kogeltjes gereed om verpakt ie worden. Een «puit-pistool voorziet de kogeltjes van een licht ontvlambaar dek. We wrijven niet langer een paar houtjes tegen elkaar, als we ,,'n vuurtje" noodig hebben, noch vangen wé daartoe een zonne straal in een brandglas. Een lucifer en een aansteker zijn voor ons vanzelfsprekende dingen geworden. En toch is er ook op dit gebied weer iets nieuws onder de zon Aan den rand van Amsterdam wordt namelijk sinds kort een hier te lande gepatenteerde vinding toegepast, die een interessant product oplevert. We zouden het „zuinige vlammetjes" willen doopen als het al niet zijn duidelijken naam Lucifax gekregen had. Bij tienduizenden worden hier op ingenieuze wijze kleine kogeltjes van een poreuze substantie door middel van een spuitpistool voor zien van een laag van chemische preparaten, het zoogenaamde pantser. De gebruiker pikt uit het étui met kogeltjes met een grijpertje een kogeltje op, haalt dit langs het strijkvlak van het étui, het pantser ontbrandt en doet op zijn beurt de poreuze kern ontvlammen. Het uitgebrande kogeltje, door een enkelen vingerdruk uit den grijper losgemaakt, gloeit niet na en geeft evenmin af. Onze foto's geven eenig idee van de vernuftige fabricage van thans reeds 3.5 millioen kogeltjes per dag, waarvoor alle grondstoffen van binnen onze grenzen worden verkregen. Zóó ziet 'f doosje er uit!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 14