Zeeuwsck Nieuws ZEEUWSCHE OMROEP 25 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuv, hen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is ge oorloofd. Men meldt ons uit de Zeeuwsche hoofdstad, dat het oudste lid van den raad, om uiting te geven aan zijn tee- dere gevoelens ten opzichte van mili tairen, een diepgaande beschouwing heeft gehouden over de chevrons op de tuniek van onder-officieren. In een volgende zitting verwacht men nu een betoog in denzelfden trant over rijpe tabak, die immers een ster op het pak heeft Uit dezelfde plaats deelt men ons mede, dat een der wethouders een roe rend betoog heeft gehouden voor de instelling van een selioolmelkcom - missie. Om de verhuurders van woningen niet te verontrusten kunnen wij op gezag van vele zuivel-autoriteiten mee- deelen, dat men hier absoluut niet denken moet aan een poging tot oneer lijke concurrentie. Sclioolmelkerij heeft niets uit te staan met liuisjesmelkerij Men seint ons uit Nisse, dat bij den stoeltjesdans tijdens de volksfeesten de directeur der fanfare zijn mannekes het stopteeken gaf door zijn neus te snuiten. Bevestigd kan worden, dat dit „trom petteren" zoo welluidend geschiedde, dat er geen dissonant ontstond. Met stelligheid kan echter tegengesproken worden, dat de dirigent om de manoeu vre te maskeeren geen zakdoek ge bruikte Ons advies om Biervliet te herdoopen in Konijnenvliedt wegens de vele dief stallen van deze huisdieren, heeft ver zet ontmoet, ook omdat de langvingers den laatsten tijd zich speciaal toe legden op het kapen van hammen. Laten we het dan maar op Hamburg aanhouden. Tot onze enorme voldoening kunnen wij melden, dat het gevaar, dat Re- tranchement zijn zeventiende-eeuwsche wallen zou verliezen, geweken is, dank zij de actie van de provinciale Zeeuwsche archaeologische commissie en vooral van de stichting „Menno van Coehoorn". De vrees van vele oudheidbeminners, dat zij het alleen met de wallen onder hun oogen zouden moeten doen, is alzoo weer verdwenen. Enkele brieven ontvingen wij met ondeugende opmerkingen over het feit, dat op het feest van de school voor mili taire administrateurs te Middelburg iemand een lezing heeft gehouden over de vossen en andere dieren in onze bosschen. Inzenders vergeten, dat er banden kunnen zijn tusschen school- en andere vossen De staking in de Bleek te Middelburg is thans weer geëindigd. Jammer! De menscheii begonnen er juist wat gebruinder uit te zien Hier is nu niets meer aanwezig, waarom wij sluiten tot de volgende week, dames en heeren REDACTIONEELE MEDEDEELING Aangezien mei de publicatie van de prach tige luchtfoto van Malaga niet langer ge wacht kon worden, is het artikel „Het dorado der jonggehuwden", waarnaar op de eerste pagina van ons blad verwezen wordt, uitgevallen. Dit artikel zal nu over enkele weken worden geplaatst. Hechts De Brastagi in haar elemen t De doop met de champagnejlesch Het schuimende nat spat op den rand ran het schip uiteen. Rechts: Tot burge meester van Schoon- dijke werd benoemd de heer F. Avan Rosevélt, thans ge meente-ontvanger en ambtenaar ter secre tarie aldaar. Winterwerk op de Zeeuwsche boerderij. Te St. Kruis wordt voor het zware werk, zooals reeds op meerdere andere Zeeuwsche plaatsen, een traetor van 23 pk. gebruikt, zoodat hiermee heel wat. werk kan worden verzet en de eigenaar in elk geval stalling en voedsel voor 20 d 23 paarden uitspaart. Een vrachtje voor 2 pk., dat er in elk geval sierlijker uitziet dan de logge zware tractor. Het echtpaar P. Kortekaas-v. d. Wilk te Middel burg vierde zijn 60-jarig huwelijkseest en werd te dier gelegenheid danig in de bloemen gezet. Tewaterlating van het motorsch ip BrastagV Aan de werf van de Ko lt inklijke Maatschappij ..de Schelde" te Vlissingen had Zaterdag 6 Febr. de tewaterlating plaats van 't motorschip „Brastagi" dat aldaar voor den Éot- terdamschen Llogd wordt gebouwd. Een foto tijdens het moment, dat rnej. Ruys oj) de voor het schip aan gebrachte tribune het koord doorhakt, waarmee de laat ste beletselen voor de te waterlating worden weg genomen. II oensdag van de vorige week werd op de Schelde het Fransche stoom schip Condé uit le Havre door een aanvaring tot zinken gebracht. A adat een bekisting was aangebrachtkon het water ivorden uit gepompt en het schip naar Antwerpen versleept.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 25