DE OPTIMIST GOUDBLOND MEISJE POLITIEAGENT HULPKOMMIES (DOUANE) 26 Voor personen van 17-28 jaar bestaat gelegenheid te worden opgeleid tot: en/of HOOFDAGENT OPLEIDING met PLAATSINGS- GARANTIE. Laag maandel. cursusgeld. Leermiddelen gratis l Eveneens bestaat er voor personen van 18-26 jaar gelegenheid te worden opgeleid tot Brieven met opgave van leeft., gen. onderwijs (met postz van 6 cents ingesl. onder motto Politie of motto Douane' aan postbus 6 te ARNHEM. Piet Pot telt het geld in z'n la na, 't Is weinig, maar Piet zegt: „Geen drama, Ik word immers vast Met een geldprijs verrast: Want ik lees elke week Panorama!" Opnieuw verdeelt Panorama een bedrag van tweeduizend gulden onder de vaste abonné's. leder komt voor een geld prijs in aanmerking, mits hij reeds op 7 Januari j.l. in onze registers als abonné stond ingeschreven en hij ook op den verdeelingsdag nog als vaste lezer in onze boeken voorkomt. Een groot aantal gelukkigen ontvangt weer een geldprijs. VOLGENDE WEEK PUBLICEEREN WIJ HUN NAMEN! Vervolg van pag. 23 had met juffrouw Endicott er stond omdat er geen getuigen waren niet bij, wélke zaken. De eigenaar van alleen wat hij zelf zei. Ze zweeg, <le garage, waar Parsons den wagen had maar enkel, omdat die zingende vreugde gehuurd, had én den man én den auto in haar hart haar de stem ontnam, herkend. ,.Ja, juffrouw, ik was er zelf ook niet Krantenmenschen en nieuwsgierigen gerust op. Ilij had me dien ochtend, waren uitgezwermd naar die verlaten toen we hem vonden, zoowat veiteld, plek, en hadden de sporen waargenomen ziet u, want hij wou, dat ik hein hij een van een wanhopige worsteling tusschen politie-bureau in de buurt afzette en twee mannen, aan den rand der ver- dan zoo gauw mogelijk met u wegreed, laten groeve zij hadden gevochten, anders werd u er ook nog in gemoeid, tot één <Ler twee uit was gegleden, en zij Kn gelooft u maar gerust l'.dson beiden naar beneden waren gestort, vergat den afstand in een opwelling van Het was een val van een meter of tien. vertrouwelijkheid „dat ik 't nog Het was een boeiend verbaal, die nooit zoo ellendig heb gevonden, weg oude vrouw, beroofd en laf neergesla- te rijden en iemand op 't trottoir te gen, de neef, baar bijna zoo toegewijd laten staan als een zoon, één tragische minuut te „Zoo vond ik t ook, Edson. Ik laat gekomen en driftig uitrijdend, den voelde, dat er iets niet in orde was. moordenaar achterna; dan schoten op Maar hij heeft 't zoo gewild. Hij. hij een stillen weg, een Woedende worsteling dacht alleen maar aan anderen. Haar in den nacht, uitloopend op dien nood- vingers trokken en wrongen, in krachtig lottigen val in de diepte, liet geval streven tot zelfbeheersching. werd nog interessanter door de bekend- EENENTWINTIGSTE HOOFDSTUK er heen geweest met rif politie is auto's, en ze hebben' alles nagedaan, zooals meneer Moreland zei, dat 't ge- In geen maanden had haar man haar goedendag gekust als hij kwam of ging. Zij leed eronder en piekerde, wat toch wel de reden kon zijn. Och, hij was wel aardig en vriendelijk, maar zij miste de uiting van genegenheid. Tot een vriendin haar zeide „Waarom ziet je haar er altijd zoo glad en sliertig uit. Gebruik je welde goede shampoon? Er is volgens de werkelijke vak-kappers, de grootmeesters, maar één Shampoon met de beroemde Neo-Silvikrin en dat is Silvikrin Liquid Shampoon. Die heb je noodig en dan zul ie eens zien." A Zij kocht een flacon en merkte reeds bij het eerste schuim, dat dit iets anders was, iets beters, een shampoon zooals zij nog niet in haar leven had gehad. Haar haar werd prachtig reeds na de eerste wassching en.haar hart maakte een sprong toen haar man zeide „Wat heb je met je haar gedaan, hoe komt het zoo schitterend," en toen hij haar kuste na zooveel maanden. Gratis proefBij iederen flacon van 10 wasschin- gen ontvangt U een Gratis Proefflacon. Wanneer de wassching hiermede niet bevalt, ontvangt U Uw geld terug. Flac. voor 10 wassch. met Gratis Proef 48 C. Een Shampoon voor alle kleur haar beid der familie Endieott-Moreland, en door het bericht uit een stadje in 't midden-Westen, dat Jack Moreland daar eenige maanden in een auto- fabriek had gewerkt als gewoon arbeider. In de oogen van het publiek was Jack Moreland een held, maar het publiek beurd was," vertelde Edson. „Die Par- mocht geen uitspraak doen in de „moord- sous reed z'n wagen vari den weg af, zaak Moreland". In de oogen der wet toen hij zag,.dat iiij toch niet meerweg had hij een mensch gedood. kon komen, en hij begon de helling op Bij al die opschudding lag hij zwak te loopen, maar meneer Moreland had en ziek, langzaam bijkomend uit ijl- net even z'n licht aangedraaid in de koortsen. Twee kogel-wonden, urenlang bocht, en toen zag hij 'ui, en hij stopte onverzorgd gebleven, deden zich gelden, ineens, en de wagen sloeg om, maar hij Gloria drukte de handen op haar kwam zacht terecht, en toen ging hij pijnlijke oogen. Het wreedste van al was, zijn mannetje achterna." dat zij niets kon doen dan afwachten „En toen niets tenminste, dat bij nu uit haar „Ilij zag Parsons boven staan die banden zou aannemen. Zelfs Sara, drin- Wachtte hem op, en hij had een revol- gend uitgenoodigd om aanstonds naar ver, en hij schoot driemaal. 1 wee kogels de Ritz te komen en bij haar te blijven, raakten hem. En er zaten precies drie had geantwoord, dat zij nog niet gemist leege hulzen in Parsons z 11 revolver, kori worden op Berkenwoud. Gloria Toen greep meneer Moreland hem en begon jaloersch te worden op Sara, die hij na,m liem de revolver af, en ze de voldoening had gewonnen, dat men vochten zoo lang, tot Parsons een stapje haar noodig liad. te ver ging en toen smakten ze allebei Dat stilzitten op haar kamer was om naar beneden, dol te worden. Zij besloot den wagen te Ilij lieeft een boelen tijd niets ge laten komen en ergens heen te rijden, weten, zegt hij, maar toen hij bijkwam, deed er niet toe waarheen, maar Edson Werd 't net licht, en Parsons was dood, was niet te vinden. Dit verwonderde en die lag onder hein. Eli 't duurde haar, maar zij vond het niet belangrijk uren, voor hij kracht genoeg had om genoeg, om zich te ergeren of teleurge- uit die groeve, te klimmen. Hij dacht, steld te voelen. dat hij Parsons vermoord had, maar Zij ging maar een brief aan Sara. twee dokters zeggen, (lat Parsons met schrijven. z'n hoofd op 'n stuk rots terecht is Achter in den middag kwam Edson gekomen, en dat dat de doodsoorzaak vragen, of hij haar spreken mocht. Hij is. Verder niets, juffrouw, was opgewonden, en nog te veel een Edson verstrakte weer tot de waar- jongen, om het niet te toonen. „Juffrouw, ik wou u even komen vertellen, dat meneer Moreland vrijge sproken is. De jury bij de lijkschou- digheid van een goeden chauffeur. „Dank je, Edson. Ik hen erg blij, dat je gekomen bent." Meer kon zij op 't moment niet zeg- wing heeft gezegdzelfverdediging, en gen, en Edson verwijderde zich be de officier van justitie laat 't er bij." scheiden. Hij was absoluut niet blind Gloria stond op. Zij had een vreemd of onnoozel. ontastbaar gevoel, alsof zij door de Gloria, bleef roerloos staan. Jack was kamer zweefde. vrijgesproken; vrij Er hing geen af- Bedoel jedat hij vrij is Dat sehuwelijke wolk over hen. En zelfs er geen proces komt enmet al die pijn, in al dat gevaar had „Ja, juffrouw. Tk heb een vriend hij hij haar tegen onaangenaamheden wil de politie, ziet u die heeft 't me ver- len beschermen. Kon zij hem maar teld. Ik ben er den heelen middag zien! Misschien in 't ziekenhuis geweest. Ze hebben meneer Moreland of als ze hem naar Berkenwoud brach- verhoord, zoodra hij praten kon. U zult ten 't. morgen wel in de krant lezen." „O - dank je, Edson. Ik ben erg In 't pronkerige boudoir van me- blij, dat je't even komt zeggen." Haar vrouw Dickerson zat Frances Payne, hand op den rug van een stoel hield haar zeer op haar gemak, over Gloria Staun- staande. Opluchting had de spanning ton te praten. verbroken, en zij kon haar zenuwen „Ik kon onmogelijk langer blijven, haast niet meer aan. „Ik was bang. zei ze. ,,Ik lieb zoo 't. een en ander

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 26