IKVERNIETIG Haren yoor altijd al Uwe Overtollig! 'N PRAATJE OVER EIEREN ENTRUPAL (Did Collage VOOR GROOTE EN KLEINE MEISJES 231a. Jurkje van effen stof, vierkante hals met bies, mouw aan schouderpat geknipt, rok met plooien. Verkrijgbaar in bovenwijdte GO en 64 cm. 232a. Japon van ge ruite stof, rok met plooi - stuk, hals met kraag en strik, lange mouw. Ver krijgbaar in boven wijdte 82 en 86 cm. Benoodigde stof 2.60 m. tot 2.75 m. a 140 cm. breed. 233a. Boleromodel van effen stof, piqué-i met kraag, rok met plooien. Verkrijgbaar in bovenwijdte 82 en 36 cm. Benoodigde stof: 2.50 tot 2.75 m. 140 cm. breed. l/"an alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zyn aan het mode-album „Winterweelde", ijn patronen verkrijgbaar tegen den prys van 50 ets. voor complets. 55 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden by uw agent of bezorger; door girostorting op No. 295051 door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (alléén van 5 en 6 et.) aan het PATRONENK ANTOOR „PANORA" - NASSAUPLEIN 1, HAARLEM waarbij 5 ets. extra voor bestelkosten verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Van de groote waarde, die eieren voor elk gezin hebben, is iedere huis vrouw wel ten volle overtuigd. Niet alleen, dat eieren, vooral ook door de vitaminen die er in voorkomen, be langrijke voedingswaarde hebben, in de keuken zijn zij tevens onontbeerlijk om aan verschillende gerechten de „finishing touch" te geven. Bij het opdoen van eieren dienen we er vanzelfsprekend op te letten, of zij voldoende versc.h zijn. Hiertoe zijn ver schillende middeltjes geschikt. Leggen we eieren b.v. in koud water, dan zullen versche eieren op den bodem blijven liggen, terwijl eieren die niet heelemaal versch meer zijn, neiging vertoonen om naar boven te komen. Hoe ouder de eieren zijn, hoe meer ze zullen gaan zweven. Ook met een zwakke zoutop lossing kunnen we deze proef uitstekend nemen; Met licht zijn eieren eveneens goed te keuren, door in een donker vertrek het ei in de holle hand voor een licht te houden. Is het ei doorschijnend, dan is het verschals het bedorven is, schijnt het niet helder of in het geheel niet meer door. Deze proef kunnen we alleen nemen met kippen- en ganzen eieren, waarvan de schalen wit zijn dus niet met eenden- en kievitseieren. Versche eieren mogen ook niet klok ken. Om eieren te bewaren kiezen we een koele, goed geventileerde ruimte. Het beste is wel, een eierenrekje te gebrui ken. We hebben dan steeds een goed overzicht, en de eieren kneuzen niet zoo gemakkelijk. Over kneuzen gesproken, het verdient aanbeveling een scheut azijn bij het kookwater te voegen wanneer we eieren moeten koken die min of meer ge kneusd zijn, en dat wel om het uitloo pen der eieren te voorkomen. Moeten we eiwit kloppen, b.v. vooi een of anderen pudding, dan wordt dit werk vergemakkelijkt, wanneer we een mespuntje zout of suiker bij de massa voegen. Het beste is, eiwit kloppen niel in de Warmte te doen, doch bij voorkeui eenigszins op den tocht. We moeten kloppen met korte, luchtige slagen, om dat deze de beste en vlugste resultaten geven. De dooiers die we vaak overhouden, kunnen we nog uitstekend in ver schillende gerechten gebruiken, b.v. in een vanillesaus over chocoladevla. Willen we ze tot den volgenden dag be waren, dan is de beste methode daar toe, ze onder een weinig zoete olie te leggen. Water is ook goed, maar onder olie drogen ze nog minder gauw uit. Zuivere eiergerechten (b.v. advocaat) mogen nooit koken, want dan zou de kans op scliiften zeer groot zijn. Ook mogen we er nooit lieete vloeistof ineens bijgieten dTt moet druppelsgewijs, in ieder geval heel geleidelijk gebeuren. Eieren die in kalk of waterglas zijn ingemaakt, kunnen in allerlei gerechten en gebak uitstekend worden verwerkt. Ook als spiegeleieren smaken ze goed. CORRESPONDENTIE Mevr. E. v. d. E. te Rotterdam: De verfvlek uit uw gabardinejas kunt u verwijderen met, behulp van terpentijn. GRIJS wil geen mensch graag zijn, hetzij man of vrouw! Grijze haren worden met succes bestreden door ENTRUPAL Haarwater (tweevoudige werking), dat niet alleen het grijze haar de natuurlijke kleur teruggeeft, doch ook weldadig op hoofd huid en haren inwerkt. Ook roos verdwijnt binnen korten tijd. het biologische haarmiddel. Prijs Fl. 3.10 I per flesch. Prospectus gratis op aanvrage. Amsterdam: Hoofddepot: Jan Sol'sVereenigde Apotheken, Rozengracht 29, Roelof-Hartstraat I 74. Depots: Linnaeus Apotheek, Wyttenbach- I straat 10, ApotheekMinerva,Martelaarsgrachtl3. Rotterdam: Passage-Apotheek P. Graafland. I Utrecht: Firma H. Misset, Vredenburg 30; Firma Beyer, Biltstraat 57. Den Haag: Apotheek en I Drogisterij ,,de Koedoe", Frederik Hendriklaan 166 en Antonie Duyckstraat 112; Apotheek Dr. H. Nanning, K. Poten 7. Haarlem Centraal- Apotheek J. W. Florijn, Groote Houtstraat 78 Echt Zuiver Lavender Water met den verrukkelijken, decenteri geur in de typische groene flacons is Grossmith's Old Cottage Lavender Water Importeurs: RICH. WERNEKINCK Co. Huddestr. 9, Amsterdam C. lavender vu ater Mijn methode wordt als onfeilbaar en onschadelijk gewaarborgd Ken der pijnlijkste gewaarwordingen van de trekkelijk uiterlijk. Onder de armen, op het •rouw is het waarnemen van een overmatigen gezicht, nek, armen of beenen, OVERAL waar groei van haren, die de mooiste gelaatstrekken overtollige haargroei C mishaagt, kunt 1" er verontsiert en de bron is van allerlei dwaze voor altijd van verlost ziin, mitsU met aan- ïnbeeldingen, en degenen, die er door getroffen dacht de raadgevingen volgt, die mijn brochure zijn, zenuwziek maakt. Al de middelen, welke aanduidt. zij achtereenvolgens gebruiken, brengen hen Mijn methode werkt onmiddellijk op den wor- slechts tijdelijke verlichting daarna hervallen tel zelf, die de levensbron van elk haar is en zij in angst en wanhoop door de haren, die dieh- vernietigt tezelfdertijd de haren vanaf den 'eer ter en donkerder worden. sten keer, zonder de huid in 't minst te schaden Mgn methode werkelijk eémg ter wereld - Laat mij U helpen, indien ook U door deze bewerkt een feillooze vernietiging van alle kwaal gekweld wordt. Met "enoe<»en zal ik U overtollige haren of dons, wat ook hun aard of gratis met mijn methode in kennis brengen plaats is, en dit zonder de minste pijn te ver- Zend mij slechts Uw naam en adres of inge- wekken of eemg teeken na te laten. Deze be- vulden bon, waarbij 10 ets. aan postzegels 'in handeling, die de modernste princiepen tot ba- gesloten enveloppe (gefrankeerd met 10 ets). SIS hppft L'fln fihsnllliit nint x-nrrralnlr-nn «mixlr... sis heeft, kan absoluut niet vergeleken worden bij de huidig gekende middelen. ZUIVER WETENSCHAPPELIJK ormt zij de éénige, die zieh beroept op een ge BON No. H. 9. Adres: Mevr. DOROTHY DUNN, Afd.H-9 I Instituut voor Dermatologische Navorschingen Albert Giraudlaan, 26, Brussel (België) schreven, uitdrukkelijke garantie, en de éénige, AII>er* Giraudlaan, 26, Brussel (België) die U zelf met volle zekerheid kunt toepassen. I Gelieve mij gratis alle noodige aanduidingen I Z°Deze merkw^ardig^uUvInding heeft wonde- I om de overtollige ha™ voor altijd n verricht in Engeland, Frankrijk, Amerika verdwijnen ren verricht in Engeland, Frankrijk, Amerika en Midden-Europa en staat nu ten dienste van de Nederlandsche dames. Tallooze cliënten, enthousiast over de verkregen schitterende re sultaten, zijn bereid hun tevredenheid te be tuigen. Zorg steeds bij iedere gelegenheid, 't zij thuis of in 't openbaar, voor een aangenaam en aan- 1 v I Maant i i trtraut jyr 1 l^laats

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 39