TWEE REDDERS OMGEKOMEN ^Droevig ongeval tijdens oefentocht met een roeireddin^boot 7* De omgekomen schipper Molenaar, die een vrouw en twee. kinderen nalaat. Gelukkig konden de meesten zich zwemmende redden, maar schipper Molenaar en roeier Schuiten waren onder de boot ge bleven. Zij hebben den oefen tocht met den dood moeten bekoopen Schuiten heeft nog wel eenigen tijd ge leefd, doch stierf weldra aan de verdrinkingsgevolgen. Twee dappere redders zijn omgekomen bij hun steeds, zelfs tijdens de oefeningen, zoo gevaarvolle werk. Toen echter de secretaris der N.Z.H.R.M., de heer de Booy, die den tocht meemaakte en nog een mannetje wist te redden, den roeiers den raad gaf zich niet te-laten ontmoedigen, gaven allen het verwachte antwoord, dat men op hen kon blijven rekenen. Even mag nog wel gememoreerd worden, dat vele Zandvoorters zich vanaf het strand in zee begaven om hulp te bieden en dat de burgemeester zelf die pogingen krachtig steunde. Een woord van oprechte deelneming dient ten slotte uit te gaan naar de familieleden der omge komenen, die stierven in hun eervolle reddersfunctie. No. het ongeval. De reddingboot is aangespoeld en wordt onder groote belang stelling geborgen. Op dien noodlottigen middag te Zandvoort, ter wijl de zee onstuimig stond, zagen belang stellenden aan het strand de roeireddingboot van de Noord-Zuid-Hollandsche Redding Maat schappij in de zee rijden, de groote, woelige, soms zoo onbetrouwbare zee. Schipper Molenaar had zijn bevelen gegeven, kort en ernstig, en daar dobberde de met veertien koppen bemande boot op de on stuimige baren, voor een oefentocht. Maar wat zien de toe schouwers, tot hun angst en schrik, even later ge beuren 1 Ja, 't is helaas maar al te waar, de boot is plotseling omgeslagen, op honderd - vijftig meter afstand van de kust. Verschillende man nen kropen op de kiel Waaromheen anderen in het woelige water dreven. De reddingboot is plotseling omgeslagen (zie pijl). Haas tig vormen de Zandvoortsehe mannen een keten om den drenkelingen hulp te bieden. Het begin van een noodlottigen tocht. De Zand voortsehe reddingboot wordt naar zee gereden. De bemanning zit reeds aan de riemen. Alles is gereed om den oefentocht te beginnen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 10