Titegle. See the IKMKOSm ILAKiRS Zoet, door de Zon De Worgster HET PRINSELIJK PAAR IN DE GOUDEN KOETS Sinaasappelen en Grapefruit altijd saprijker! fcién van vele modellen, een ele gante Bleyle-japon uit de nieuwe collec tie. Inderdaad, cou pe en afwerking zul len iedere moderne vrouw verheugen en met vreugde denkt zij er tegelijk aan, hoe practisch en voordeelig zulk een Bleyle-japon is. 13 dat het tijd was. en ik werd door de vestibule naar het schavot gebracht, maar toen ze me het valluik hadden gezet, konden ze me niet ophangen, want er mankeerde iets aan 't mecha niek van het luik. Toen haalden ze me er af en brachten ze me weg, niet zooals ik gekomen was, maar om vleugel A heen en toen door zaal A terug naar mijn eel." Hij vertelde mij dit in aanwezigheid van mr. Milford, die met mij gewaakt had dien nacht. (geteekend) Samuel D. Bennett, hulpcipier, James Milford, hoofdbeambte. Met dit verhaal over een spook- kamer op Thurstaston Old Hall in Cheshire begint het Boek der Geestverschijningen. Het is door lord Halifax eigenhandig geschreven. Mijn oude vriend Reginald Easton, de schilder, heeft tot den dag van zijn dood toe de waarheid bevestigd van het volgende verhaal. Op zekeren dag kreeg hij een brief van eene familie Cobb, woonachtig op Thurstaston Old Hall in Cheshire, met het verzoek, bij hen te komen ten einde minia t uur-portretten van hun kinderen te schilderen. Hij nam die opdracht aan en reisde naar Cheshire, om haar uit te voeren. De Cobbs bleken bijzonder aardige menschen te zijn en de kinderen waren knap. Er waren zooveel logé's, dat er nog maar één kamer beschikbaar was, om den schilder te huisvesten. Mr. Easton merkte op. dat zijn gast heer en gastvrouw op een geheimzinnige manier iets tegen elkaar mompelden, en hij verstond er deze woorden van ..Er is niets aan te doen, we hebben geen andere." Hij vermoedde, dat die woorden betrekking hadden op de ka mer, die hem zou worden gegeven, en natuurlijk deed hij er een vrij ongun stige opinie uit op misschien was (le kamer vochtig, dacht hij. Maar hij kreeg de verzekering, dat dit niet het geval was. Kort na het diner gingen allen naar bed. Het kwam mr. Easton voor, dat hij nauwelijks in slaap was gevallen, toen hij werd gewekt door een vreemde indringster, de gedaante namelijk van een bedaagde dame, die in het volle licht van de maan aan den voet van zijn bed stond. Zij scheen haar handen te wringen en haar oogen waren neer geslagen, alsof zij op den vloer iets zocht. Mr. Easton meende, dat het een der logé's was, die een verkeerde kamer was binnengeloopen hij kwam opzit- Uit „Lord Halifax's Ghostbook" ten in bed en zei „Pardon, mevrouw, maar u hebt ti in de kamer vergist." De bezoekster gaf geen antwoord, maar tot zijn groote verwondering ver dween zij. „Als er ooit een spook bestaan heeft, dan is d&t er een," zei mr. Easton bij zichzelf. Den volgenden morgen aan het ont bijt kreeg hij de verklaring van het raadselachtige gesprek den vorigen avond tusschen zijn gastheer en gast vrouw, want in antwoord op de gewone vraag, of hij goed geslapen had, vertelde hij over zijn middernachtelijke be zoekster. „Ja," zei mrs. Cobb, „we gebruiken die kamer nooit, als we er eenigszins van buiten kunnen, want onze vrienden worden soms verontrust door de ver schijning van 'n verschrikkelijk vrouws persoon, dat in die kamer een moord begaan heeft Zij behoort niet tot onze voorouders, maar zij kreeg dit landgoed in bezit door den erfgenaam te vermoor den. Een kind was de eenige, die haar in den weg stond, om het landgoed te erven. Zij stuurde de verzorgster van het kind op een verzonnen boodschap uit. en tijdens haar afwezigheid worgde zij den erfgenaam, maar zij deed het zoo handig, dat er geen sporen van misdaad te ontdekken waren. De mis daad zou nooit aan het licht zijn ge komen, als zij op haar sterfbed geen bekentenis had afgelegd. Toen werd het eigendom verkocht en meneer Cobb's grootvader kocht het." „Denkt u, dat zij nog eens zal ver schijnen i" vroeg de schilder. „Dat zal ze zeker, en ongeveer op den zelfden tijd," was het antwoord. Mr. Easton kreeg, op zijn verzoek, een lamp. die hij zoo laag mogelijk brandende hield, en zoo lag hij den tweeden avond in bed, met teekengerei bij zich, vastbesloten, wakker te blijven. Inderdaad verscheen het spook en het gedroeg zich precies als den vorigen avond. Als zij in staat was, zich t( verbazen, zal zij wel geschrokken zijn. toen mr. Easton op ging zitten in bod en zei „Pardon, mevrouw ik ben schildervindt u goed, dat ik een teekeningetje van u maak Dan kan ik de twijfelaars overtuigen van di waarheid vanMaar op dat oogen blik verdween de oude dame, als den vorigen keer. Mr. Easton werkte echter door aan het portretiederen nacht verscheer de moordenares, en hij liad een goed geheugenzoo was hij in staat, een vrij goede gelijkenis op papier te brenger van hetgeen hij, naar hij mij plechtig verklaarde, iederen avond had geziei van de zeven, die hij in de spookkainei had doorgebracht. Mr. Easton leende zijn teekening aai lord Halifax, die haar in zijn boek nateekende. Uitgave George Bless Londen BERICHT Herinnert u zich nog de hijzonder mooie foto van prinses Juliana en prins Bernhard in de gouden koets 1 Ze verscheen zoowel in ons gewone nummer als in het prachtige herinnerings album, hetwelk door ons hij gelegenheid van het koninklijk huwelijk werd uitgegeven. Wij zijn aan den wensch van talrijke abonnéds, die een goede reproductie van deze unieke foto wilden bezitten, tegemoet gekomen en vervaardigden een aantal goed geslaagde prentbriefkaarten in koperdiepdruk tegen den minimalen prijs van 5 et. per stuk. Deze prachtige briefkaarten zijn ver krijgbaar bij onze bezorgers, agenten en aan ons hoofdkantoor. Engelands bekoor lijkste duizend vierkante mijlhet land, dat Wordsworth, Southey, Shelley en Coleridge in spireerde. Heldere watervlakten, door bergen omringd, eenzame valleien en be- boschte heuvelen, hyper moderne badplaatsen, genoeglijk gelegen langs de beschutte kust van Morecambe Bay. In geen ander hoekje der aarde vindt men zulke wonderen van natuur schoonheid, zulk 'n ver scheidenheid van vacan- tiegenoegens bijeen, als in het kostelijke Lakeiand. Een interessante geïllustreerde brochure volgt gratis oj> aanvrage bij: MORECAMBE BAY AND LAKE DISTRICT RESORTS FEDERATION OFFICE No. 23, TOWN HALL, MORECAMBE - ENGLAND Jaffa r A L E S T IJ N S C H PRODUCT 100% zuiver wollen kamgaren Vraagt het adres van den dichtstbijzijnden leverancier aan L. Zaalberg, Victorialaan 1 a, Wassenaar

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 13