HAAR MAN GERED CUTEX flNSSS Voedzaam, lekker en voordeelig, Scmdikke vetlaag bevrijden kan handen dwingen bewondering af »e I w nagels behandelt niet één van de i nieuwe (aitev matglan zende tinten ..Kust. Old Rose of Robin Red". Daarom verkiest de inodieuse vrouw deze prachtige war me tinten. De nieuwe samen stelling van Cutex Liquid Polish voor komt het dik wor den in de flesch. I lol ID POLISH HÈ., NUZIE JE ER VEEL leuker Ü|T I JA MAMS, U WEJiT EElTEUJlC WEL GELUK WE MÈL- Roode lip pen "WAREN POUT/ der van een lippenstift. Zij kan rood verven, want Tangee is bevat een wonderlijk bestand- gebruik haar kleur doet over- die voortreffelijk met Uw ren. Dank zij haar speciale blijven Uw lippen zacht, jeugdig en Tangee Crème Rouge kan >r Uw wangen doen. Ook hie ONOPGEMAAKT: Lippen zonder eenige make-up toonen dikwuis bleek en doen U er ouder uitzien. GEVERFDVerf geeft Üw mond iets onnatuurlijks en grofs nie mand ziet dit gaarne. TANGEE Verhoogt het natuurlijke rose van Uw lippen zonder den indruk van make-up te geven. T World's Most Famous Lipstick ENDS THAT PAINTED LOOK v r niet verkrijgbaar, schrijft aan den imp Jacq. Mot Jr., Sarphatistraat 115, Amsti Op het kerkhof van Lam balie, in Bret ague, staat een gedenk- teeken voor Victoire de la Villi- rouet, en het opschrift vermeldt, hoe zij, „door haar moedige toewijding en haar welsprekendheid", haar man redde van den dood op de guillotine. Daar zit een verhaal aan vast, sinds lang ver geten - - maar het is een genoegen, het in de herinnering terug te roepen. Op een ochtend in de maand .Maart 1799 hield een krijgsraad zitting in het i 'hatelet, fort en gevangenis tegelijk, te Parijs er stonden ballingen te- l echt, die zich weer op Franselien bodem hadden gewaagd, zonder permissie van liooger hand. Den vorigen dag waren er drie van die gevangenen voor de recht bank verschenen, en zonder veel omhaal waren zij naar de guillotine verwezen. Dien ochtend zou er een vierde ge vangene terechtstaan, de graaf de la Villirouet. llij was teruggekomen van Jersey, en men had hem in zijn schuil plaats gevonden en gearresteerden aangezien hij zich precies op dezelfde wijze vergrepen had als de slachtoffers, die hem waren voorgegaan, leek het wel zeker, dat zijn hoofd den weg naar de mand zou volgen, dien ook hun hoofden Waren gegaan. In de zaal, vóór de rechters binnen kwamen, passeerde het publiek den tijd met staren naar het eenzame figuurtje van een jonge vrouw in een witte japon, gezeten aan een tafel midden in de zaal de plaats, die gereserveerd was voor den verdediger. Die dame was de echtgenoote van den beklaagde en de moeder van zijn drie kinderen. Nu wordt de liefde van een vrouw voor haar man gewoonlijk niet als een zeer romantisch geval beschouwd de (lichters plegen er niet op aan te vallen als een thema, waaromheen onsterfelijke verzen worden gesponnen maar toch, al lijkt de huwelijksliefde rustig en wat nuchter Victoire en haar man koes- Ierden voor elkaar een genegenheid, even gloeiend als die van Paolo en Francesca, of Tristan en Isolde. Zij had zelf ook in de gevangenis gezeten, met een groot aantal andere meisjes en vrouwen van iederen leeftijd, die zich aan geen andere misdaad hadden schuldig gemaakt dan die van een hooge geboorte. Men had die arme schepsels het barre van den winter laten doormaken zonder een sprankje vuur. Toen de gevangenis eens geïnspec teerd werd door een lid van den Senaat, -prak Victoire den man aan, en wist zij hem met redenecring en smeeking i zoo ver te krijgen, dat hij hij de regee ring de invrijheidstelling der vrouwen bewerkte. Dit innemende, vurige persoontje nu had het besluit genomen, toen haar man in levensgevaar verkeerde, dat zijn ver dediging aan niemand kon worden toe vertrouwd dan aan haarzelf. De man stemde daarmee in. ..Als iemand mij redden kan, zal mijn vrouw het doen," zei hij. En zoo zat zij nu aan die tafel te wachten. Hoe dapper zij ook was, moet zij er wel zeer erbarmelijk en aandoenlijk hebben uitgezien. Zij deed haar bast, om kalm te schijnen maar in werkelijk heid was zij doodsbenauwd en óp door gebrek aan slaap. De charme en vroo- lijkheid, die haar zoo vaak den weg naar mannenharten hadden gebaand, vermochten niets op die plaats van ver schrikking, waar de menschenlevens aan zijden draadjes hingen. Er was maar één ding, dat haar sterkte het koppige, onverschrokken besluit, haar uiterste best te doen, zoolang zij staan of spreken kon. De rechters, zeven officieren in schit terende uniformen, met degens opzij, kwamen rinkelend de zaal in, voorop de president, een zekere generaal ('athol. een geharde veteraan, een bullebak met een groote witte snor. Toen werd haar man binnengebracht tusschen twei wachters met bajonetten op 't geweer hij kreeg een plaats aan de tafel, op een meter afstand van zijn vrouw „Hebt u een advocaat vroeg <h president. ...fa," antwoordde de graaf, „mijn vrouw." De generaal keek haar aan en zei ijzig „Hebt u iets te zeggen „Ja," antwoordde zij „burgers, rech ters, ik heb iets te zeggen." En zij stond op. Nu moeten we bedenken, dat zij niets wist van de handigheden van een goed advocaat. Zij had nog nooit van haar leven in 't publiek gesproken. Volgens de wet was haar man schuldig hij móést veroordeeld Worden. En zij vond geen hulp in rechtvaardigheidsgevoel bij de rechters of in sympathie bij de toehoorders. De eersten waren ijzer vreters, voor wie vluchtelingen een soort ongedierte waren, uit te roeien aks ratten. En onder de toeschouwers was er niet één, of joelend en juichend zou hij de vertooning hebben gadegeslagen van den man en de vrouw op den dooden - wagen. Onder zulke omstandigheden stond zij op om te spreken. In 't eerst konden de aanwezigen slechts staren en fluisteren, om dat nieuwtje een vrouw, die voor een recht bank pleitte. Maar toen zij sprak, veranderden aanstonds de gezichten. Zij had iets in haar stem, iets dwingends, iets aanstekelijks van gevoel, dat als een betoovering de ooien binnendrong. Hel werd geleidelijk doodstil, een stilte, alleen verbroken door een zucht, eei gemompeld Woord, een krachtige adem haling. De zaal leek een schouwburg waarin een boeiend drama het public verrukte. Zij sprak veertig minuten lang. Toen zij eindigde, met een ge broken kreet om medelijden voor den vader van liaar kindertjes, waren de gevoelens van het volk tot zulk een spanning opgejaagd, dat er geen geluid of beweging kwam. En de rechters zaten met gebogen hoofden en met oogen vol tranen. Met een bevende stem sprak de presi dent het vonnis uit „De rechters zijn eenstemmigde gevangene is vrij 1" Toen, terwijl de jonge vrouw wan kelde, half bezwijmd, en in de armen van haar man viel, brak (1e spanning. De grillige massa lachte, juichte, werd dol van opgetogenheid. Tevergeefs trachtten de soldaten het publiek tegen te houden men verdrong zich om het echtpaar de rechters kwamen van hun plaatsen om beiden de hand te drukken. En toen droeg de woeste menigte hen triomfantelijk de zaal uit, de vrouw en den man, dien zij „door haar moedige toewijding en haar welsprekendheid" uit de kaken van den dood had wegge rukt. Den volgenden morgen had heel Parijs haar naam op de lippen. De bladen ver hieven haar optreden tot in de wolken er Werden liedjes op haar gemaakt en op straat gezongen Napoleon's vrouw vroeg haar te dineeren zij was grooter dan Ciree, zei men die had van men- sehén wilde dieren gemaakt, zij had wilde dieren in menschen veranderd Droste Cacao is thans óók ver- krijgbaarin Car ton - verpakking van K.G. f 1.87 14 K.G. .f0.96 K.G. f 0.50 Vio K.G. f 0.20 (incl. omzetbef.) zoo'n heerlijke kop warme Droste Ver pleegster Cacao! Gezond en op wekkend ALTIJD WELKOM! Spaart bons voor hop, ketel, beker of btaa. Hoe men zich eenvoudig van een Denkt er niet als leen over, maar doet het ook. U hebt het in eigen hand, Uw figuur te verbeteren. Wans neer U gedurende 4—8 weken regelmatig 1—2 Dragées „Negentien" na de maaltijden gebruikt, zult U wekelijks zonder moeite of schade voor het organisme eenige ponden afvallen. Vetlijvigheid onts staat in de eerste plaats, doordat de spijsbrij door trage vertering te lang in den darm gehouden wordt en op deze wijze te ver wordt ontleed. Men kan daarom met Dragées „Negentien" nauwkeurig zijn lichaamsgewicht res gelen en personen, die aanleg tot vetlijvigheid hebben, vermijden aldus op de meest gezonde manier een ges wichtstoename. Dragées „Negentien", gefabriceerd volgens recente onders zoekingen van Prof. Dr. H. Much, doen opgeblazenheid, alsmede het gevoel van oververzadiging verdwijnen. De spijsvertering wordt bevorderd en de stoelgang geregeld, terwijl de darms peristaltiek (de wormschroefvormige beweging van den darm) genormalis seerd wordt. Dragées „Negentien** zijn een zuiver natuurprodukt, veroors zaken geen krampen en kunnen zonder bes zwaar dagelijks ges bruikt worden. Prijs Flac. a 40 stuks f 1.25 e verkrijgen hij Apoth. en Drog. Hoofddepót Den Hoog. Dr. Vanning, Korte Polen 7o.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 15