17 Iedere handelaar Wordt in de gelegenheid gesteld procentsge- wijze te leveren tegen redelijke prijzen naar gelang van kwali teit. Zoodoende ontstonden er te Tholen, Philippine, Bruinisse en Ierseke opslagplaatsen, van- Waar de mosselen volgens vaste priisnoteeringen Worden ver kocht. Concurrentie is uitgesloten. En over 't algemeen zijn de handelaars met dezen maatregel wel gebaat. En er is den laat- sten tijd zeer veel vraag naar Als tie visscher met zijn buit te rugkeert, lost hij dien voorloopig aan de opslag- of verwater-plaat sen, waar de mosselen zich ont doen van de modder, die zij binnengekregen hebben Jjaar worden dan later de mosselen weer mei schepnetten opgeiischt. mosselen, vooral uit België en Frankrijk, dat veelal goede en uiteenloopênde soorten vraagt. Voor deze sorteering ontstonden groote loodsen, waar de mosselen worden schoongemaakt en uitgezocht. Het zijn de mosselknipperijen, waar vele menschen werk vinden en waar door de. werkloosheid in de betrokken plaatsen beduidend is gedaald. Naar deze knipperijen zendt de verkoop-centrale een controleur, die inspectie houdt op gewicht en kwantum en die, waar wordt uitgevoerd, ook de uitvoervergunningen verleent. Voor Tholen, waar de handel zeer levendig is, werd in sommige weken een uitvoer be reikt. van 6700 ton. En zoo is een bedrijf, dat twee jaar geleden bijna geheel noodlijdend was geworden, weer in bevredigende banen geleid, al blijven natuurlijk sommige han delaars vrijhandel prefereeren. Maar die schijnt in de tegenwoordige tijdsomstandig heden uitgesloten. We zijn in Tholen eens een kijkje gaan nemen in het mosselbedrijf en hebben 't gansche verloop, vangst verkoop. Waarvan van de tot den gevolgd, we hier, naast een korte beschrijving, ook enkele foto's sreven. de ver wat ei plaats worden de- mosselen dan aan gebracht aan de los plaats ran de knip- perij, zooals we er hier een zien bij de Thoolsehe brug. Een partij aan den Thoolschen wal ge reed voor verzending naar Frankrijk of België en i-n balen verpakt verzonden Ook worden de schaaldieren nog wel rechtstreeks, zonder geknipt te zijn, met, tarra en al verladen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 17