ZEEUWSCHE SPORT 19 Athletiek De, athletiekwedstrijd „Dwars door Vlissingen" mocht zich in geen al te best weer, maar toch in flinke belangstelling verheugen. De start van de, deel nemers aan de Zeilmarkt te Vlissingen. De eerste athletiek-ontmoeting van dit jaar is wat deelname, organisatie en belangstelling aangaat een succes geworden. Ook de wed strijd op zichzelf was van goed gehalte en liet heeft aan spanning en strijd niet ontbroken. Marathon, de Vlissingsche atliletiek-vereeniging, waarvan we op wedstrijdgebied den laatsten tijd weinig gehoord hadden, organiseerde j.l. Zaterdag namelijk een Loop dwars door Vlissingen. Iets nieuws op dit gebied en daarom weer attractiever dan de traditioneele Singel- en Boulevard-loopen e.d. Dat een 45-tal athleten zich aanmeldde bij den start- is verheugend en hoopgevend voor het atliletieksei- zoen, dat voor de deur staat. Wij wisten niet, dat Zeeland een zoo groot aantal loopers op de been kon brengen. Toekomst is er eveneens in de athletiekge- lederen, want een 19-tal juniores heeft eveneens dezen „Dwars door" geloopen. Zij gaven elkaar niet veel toe, wat mede kan blijken uit liet verschil in tijd tusschen nummer één en nummer vier, zijnde s/5 seconde. De laatste meters brachten in dezen 1500 nieter-loop de beslissing, Waarbij de E.M.M.-er K. Barentsen op overtuigende wijze ge slagen werd door liliek en Meijer van de vereeniging Marathon en Selieijbeler van A.V. '35. Barentsen toch had vanaf den start den kop genomen en was tot de laatste 100 meter koplooper gebleven, doch toen kwamen de bovengenocmden opzetten, die tamelijk vlot over hem heengingen. Vooral Bliek bezat nog voldoende reserve- kracht om vlot eerste te worden. Meijer had o.i. te veel van zijn krach ten gevergd en had alles-moeten geven om bij te blijven. Het was 'n aardige strijd met een goe den tijd van 5 min. 7 2/5 sec, De B-, C- en D- klassers kwamen toen aan de beurt om in één veld over 3000 m. elkaar de eer te betwisten. In een moordend tem po ging het onmid dellijk onder aan voering van een Il-klasser, v. d. Pluijrn, ervandoor. Dit tempo was veel to hoog en het Voetbal Vlissingen-R.B.C. (4-1). Vlissingen behaalde een mooie overwinning op R.B.C. wil Roosendaal. Ren moment uit dezen wedstrijd. was te zien, dat dit slachtoffers zou opleveren. Aan vankelijk liet de hoofdgroep zich niet verleiden tot een aanval op den uitloopenden v.d. Pluijrn, doch Bruinooge zou zijn naam als vechter tekort doen, als hij na een 500 meter den aanval niet opende. Matuur- lijk gelukte het hem den ontvluchte in te halen en zelfs te passeeren, maar hij vergde daarbij zooveel van zijn krachten, dat ook hij zich niet aan den kop zou kun nen handhaven. Kalm liet men voorloopig Bruinooge schie ten. Een'25 meter voorsprong had de Odidas-man en hij werd vanaf dien afstand zorgvuldig bewaakt door een groep waarin oude bekenden als Kambier, Schouls en Schier den toon aangaven, v. d. Pluijrn zakte langzamerhand terug en kwam in dit peloton terecht,, waarvan Schouls en Lacor zich afscheidden om Bruinooge te gaan bestrijden. Dit gelukte wonder wel en Bruinooge moest zich al spoedig gewonnen geven. Lacor en Schouls zetten den strijd nog enkele oogenblikken door, waarbij Lacor steeds de leiding behield. Schouls kon zijn achterstand van ongeveer 10 meter tenslotte niet meer inhalen en mede omdat Lacor in de laatste 100 meter zijn tempo nog iets kon verscherpen, bleef de Zierikzeeënaar tenslotte achter. Lacor was de verrassing van deze eerste kennis making tusschen de athleten in 1937. Dat het hem echter een volgende maal niet zoo gemakkelijk ge maakt zal worden, daarvan kan hij zeker zijn. Het lijkt ons toe, dat de oude ratten te veel elkaar in het oog gehouden hebben en dat Lacor hiervan een dank baar gebruik heeft gemaakt om een voorsprong te nemen, Welken hij handig uitbuitte om eerste te wor den. Lacor (Marathon) liep de 3000 m. in 9minuten 162/5 sec., Schouls (Rust Roest) 9 min. 241/6 see. In de B-klasse volgden dan nog Bruinooge en Kambier (E.M.M.), terwijl in de C-klasse na Lacor volgden C. v. Sorge (A.V. '35), II. J. Berrevoets (Rust Roest), v. Opdorp (E.M.M.), Bijsterveld (A.V. '35) en Bruins- ma (Marathon). tn de D-klasse werd Wielemaker (Marathon) over winnaar, gevolgd door den padvinder C. M. Visser, Vreugdehil (2e reg. kustart.) en v.d. Pluijrn (indiv.). De eerst aangekomen lot/per, de heer Lacorontvangt den door „Ons Zeeland" beschikbaar gestelden prijs uit- banden ran den ondercommandant van de ma rine, kolonel van der Stadt. Middelburg-Zeelandia (3-0). Een corner op het doel van Zeelandia. De keeper van R.B.C. krijgt een moeilijk te verwer ken bal toegespeeld.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 19