4emesetas GEEN RISICO voo\UuytoekothSt COM, luySbQjuytZ PATRONENKANTOOR PANORA 23 en hervatte toen de vertrouwelijkheid, hoek tegenover de toonkamers van „Even kijken, waar zullen we beginnen Garrett en Hudson stapte zij uit. Achter Ik heb je niet meer gezien sinds Amy's een lange reeks ramen waren glimmende trouwdag. En er is zooveel voorgevallen nieuwe wagens uitgestald. Bij den radi in dien tijd.... Die afschuwelijke ateur van een grooten auto zag zij heel moord op de oude juffrouw Endicott, even Jack, lang, elegant, mager, maai weet je wel en die avonturen van gebruind door den zeewind, niet een Jack Moreland.... We waren er zoo anderen man staan praten. Toen zij door van streek, dat we echt in geen binnen kwam, was hij weg. dagen aan iets anders konden denken." „Ja, 'twas iets ontzettends. Maar hij DRIEËNTWINTIGSTE is nu weer vrij, en hij zal wel ongeveer urtncncTi u/- beter zijn ook. HUUFDbTUK Gloria hoopte maar, dat haar stem" A Is iemand een half jaar tevoren aan natuurlijk klonk. Jack Moreland gezegd had, dat hij „Ja, hij is vrij, maar 't is iets ver- 'eenmaal blij zou zijn, zichzelf in harden schrikkelijks voor hem geweest. Bill arbeid te kunnen vergeten, zou de heeft hem gisteren gezien, maar hij is 'n jonge man hem beleefd naar '11 gekken heel ander inensch geworden, zegt hijhuis verwezen hebben. Nu was hij niei zoo kalm en terughoudend bijna zwaar- alleen blij met drukke dagen en zwaai moedig.' bezetten tijd, maar hij voelde zich on- „Zoo.is hij terug f' Gloria kon haar rustig en gedrukt, als het werk van den stem bijna niet gewoon houden. dag voorbij was. Een oorzaak daarvan „Ja, hij is met den trein uit New Was, dat ergens in deze woelige stad Orleans gekomen, in plaats van met de. zijn vrouw was, en luchtig haar vlinder anderen verder te gaan, en hij is alweer wegging, zóó ver van hem, als hadden aan't werk. Wij vinden 't veel te vlug, zij elkaar nooit ontmoet, 't Werk hielp maar hij wil niet anders. Arme Jack hem, haar te vergeten, zooals zij hém hij zal 1111 wel moeten, denk ik. Vader vergeten had. zegt, dat er van die heele erfenis niets De tweede oorzaak was het plompe, over is. Hij is bij Garrett en Hudson, ruige feit, dat hij nu werken moest, óf om auto's te verkoopen. Die hebben teren op de gastvrijheid van zijn vrien- een groote showroom, zie je, en als je den. Hij koos het werk, en viel er daar naar een wagen gaat kijken, roepen onstuimig op aan. Er was hem hulp ze meneer Moreland, en die iaat je dan aangeboden. Meneer Dickenson had hem wat zien en gaat met je proefrijden en een plaats op zijn kantoor willen geven sluit den verkoop af. Lijkt me nogal de oude heer Daimler was bereid, hem raar werk voor zoo iemand als Jack. Je in zijn eigen zaak op te leiden tot kent hem trouwens, niet effecten-makelaar; maar Jack had zich „Ja." Gloria vatte gretig de kans aan, op zijn plaats gevoeld, toen hij bij 0111 eindelijk een plooi weg te trekken uit Garrett en Hudson kwam. dien verstikkenden sluier van geheim- „Ik houd me aan de auto's," had hij houding. Ze was al die verstopperij en besloten. „Ik weet niet of ik ze ver- al die benepen uitvluchten beu. Zij zag koopen zal of sturen of dat ik er in een een groep meisjes aankomen, vriendin- overall onder moet kruipen, maar auto's nen van Sophie en kennissen van haar- moeten 't zijn. Hier krijg ik salaris en zelf. Die kans, gelijk zoovele tevoren, provisie van wat ik verkoop, en ik was aanstonds weer voorbij. moet direct verdienen." „Ja, ik ken hem," zei ze vlug. „Ik „Ga je gang dan," zei Daimler. „Ik heb hem op Berkenwoud leeren kennen, ben ook in 'u overall begonnen. Pak toen ik secretaresse bij juffrouw Endi- dien zoon van me maar eens bij zijn eott was. Zij hield geweldig veel van kraag. Die zeurt allang 0111 een nieuwen hem." wagen." Het lachende groepje bleef bij hun Een uur daarna was Bill gekomen, tafel staan. Gloria zag een snel ver- in een stemming, 0111 een circus met wijden van Sophie's oogen, vóór het drie arena's te koopen, als Jack daar geroes van stemmen hen omgaf. Een profijt van kon hebben, paar meisjes kwameu bij hen zitten, en Aan het einde van de eerste week praatten druk, de anderen liepen door. had Jack zijn oude vurigheid voor een Over Gloria's relatie met de familie deel terug. Vroeger had hij voor Gloria Endicott werd niet meer gesproken, gewerkt. De hoop op Gloria was nu maar zij voelde nu en dan den blik van weg hij werkte voor zijn Groote Idee. Sophie op zich rusten. Dat was nog vaag, een zwak lichtje Waar dacht Sophie over Welke ver- aan 't einde van een langen weg, maar onderstelling, welke snelle combinatie 't was een lichtje, en hij streefde er van feiten greep er achter die heldere heen. Maar 't zou een lange en misschien oogen plaats 'n moeilijke weg zijn. 't Zou geld kosten, Zij kreeg Sophie niet meer alleen het Groote Idee te verwezenlijken, dien middag, wat haar een opluchting De directeur had voldaan geglimlacht was. Zij had nu geen zin 0111 vragen 0111 Jack's vorderingen. De nieuwe ver te beantwoorden. Die konden gevaarlijk kooper was een ontdekking. Hij was worden. Maar ze was blij, dat Sophie knap, prettig in den omgang, en hij had alvast zóóveel wist. een menigte rijke vrienden, en hij wist Later, op haar kamer, zocht zij ge- met auto's om te gaan. E11 op 't moment jaagd in het telefoonboek naar de toon- werd hij gevierd als een held. Er waren kamers van Garrett en Hudson. genoeg romantische meisjes met royale Zij vond het adres, en keek op naar vaders en ruim zakgeld, die 't een zalig Cecile, die haar japon voor den avond idee zouden vinden, een wagen te koopen klaarlegde. bij Jack Morcland. „Ik denk er over, een nieuwen auto Dergelijke gedachten gingen door het te koopen, Cécile," zei ze. kale hoofd van den directeur, toen hij Den volgenden morgen zei ze het op een ochtend achter in de zaak met weer, maar nu tegen zichzelf, terwijl zij Jack stond te praten. Toen keek hij naar een lok zoo onder haai" hoedje stopte, dat de deur en zag een van die knappe het effect beter werd. Zij had een kleur klantjes binnenkomen, en haar oogen stonden helder, half van Zij was zóó knap, zoo frisch en aan- opwinding, half van vrees. trekkelijk, dat de directeur met snellen „Ik ga een auto koopen, een auto pas naar voren ging, om haar zelf te koopen juichte het in haar, toen zij woord te staan. Hij merkte niet op, dat op weg ging, „en Jack moet 'm me Moreland snel het hoofd wendde en even verkoopen van houding verstrakte. Zij ging alleen, en nam een tram, als in de dagen van haar armoe, en op den Vervolg op pag. 26 Het is de hoogste tijd dat U tabletten uit zuivere kristal-saccharine gebruikt, want zij zetten nooit - zooais suiker - vet aan. Zij zoeten spijzen en dranken zonder eenigen bijsmaak. Zij zijn gemakkelijk oplosbaar en kunnen uitstekend bij het koken en bakken ge bruikt worden. Absoluut onschadelijk. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in handige schuifdoosjes a 43 ets. inhoudende 500 tabletten. a. g. „Hermes" Zurich 2 Zwitsersch Fabrikaat Van d:- _oe. icun: U patroner besteilen in de maten 40-42-44-46-.-É a 20 cent plus 5 ct. voor toezending p. pos- van verknippen mei een Kani-en-Klaar-pairoon omdat gij met zoo n patroon geen voorbereidende werkzaamheden behoeft te verrichten. U kunt direct met knippen beginneni Deze duidelijke en gemak kelijke patronen stellen iedere vrouw in staat de modernste, elegantste klee- dingstukken te vervaardi gen. De hierbij afgebeelde blouse laat u zien, wat met een coupon stof en een Kant-en-Klaar-patroon kan worden bereikt. Bestellingen kunnen ais volgt geschiedendoor bemiddeling van Uw agent of bezorger,- door girostorting op No. 293631; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (uit sluitend a S en 6 cent) aan NASSAUPLEIN 1 - HAARLEM Zend deze annonce in open couvert, met naam als afzender, of schrijf een briefkaart, PBNA-Arnhem 60 P, en U ontvangt gratis inlichtingen over het speciale PBNA systeem van technisch briefonderwijs, waaraan reeds honderden een positie te danken hebben 1912 ONS JUBILEUMJAAR 1937 aan I alle DE SUPERIEURE SCHOOL VOOR SCHRIFTELIJK ONDERWIJS (Dir. E. J. Rothuizen en F. Wind)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 23