Zeeuwseh Nieuws ZEEUWSCHE OMROEP 24 Hallo hallo liier is persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in 'Welken vorm ook, is geoorloofd. Om aan veel opwinding een einde te maken verzochten enkele autoriteiten te Terneuzen ons, met de meeste klem tegen te spreken, dat daar een 80-jarige tweeling geboren is. Waar is alleen, dat in die gemeente één tweeling geza menlijk 80 jaar is geworden. In de ZeeuWsche hoofdstad heeft een meester in de rechten een politieke rede gehouden ten bate van een boeren-, tuinders- en middenstandspartijTwee belangstellenden waren aanwezig. De spreker heeft betoogd, dat boeren, tuinders en middenstanders een rustige groep vormen, die geen demonstraties houdt of felle artikelen schrijft. Spreker had er ook aan kunnen toe voegen en die geen vergaderingen be zoekt Uit Sluis deelt men ons mede, dat de „Oranjebloem" met Betje de naaister voor het voetlicht kwam en dat er vele katten verdwijnen. Gezien de sympathie van oude dames voor jonge poesjes geven wij de politie in overweging, eens 'n huiszoeking bij Betje te doen Men meldt ons uit Vlissingen, dat daar'n Zweedsch stoomschip is binnen gevallen om zijn zieken stuurman in een ziekenhuis te deponeeren. En dan zegt men nog wel, dat de bes te stuurlui aan den wal staan Nu er veel oude volksgebruiken ver dwijnen, zal het den folkloristen goed doen, dat er ook Weer nieuwe gebruiken ontstaan. Zoo Wordt het, naar onze Goesche correspondent meldt, aldaar een lieve traditie, dat de 'bezoekers van de Cen trale Hengstenkeuring, die half Febru ari steeds gehouden wordt, vijgen mee naar huis nemen Te IJzendijke heeft het muziekgezel schap „Geduld overwint alles" zijn eeuwfeest gevierd en het heeft toen overtalrijke blijken van eerbetoon, liefde en vriendschap ontvangen. Niet altijd wordt storm geoogst door hen, die wind zaaien 1 De voorzitter vau den raad te Groede heeft verklaard, dat hij de centrale ver warming in het nieuwe gemeentehuis cadeau wil doen. Indien de debatten even warm blijven als den laatsten tijd, zullen er in de raadzaal geen radiatoren behoeven te worden geplaatst. Te Middelburg wordt de schoolmelk- actie voortgezet. Voor jonge onder- Wijzers is een stoomcursus ontworpen, waarop hun bijgebracht zal worden, hoe men den kinderen der laagste klassen op handige wijze de flesch moet geven Te Kruiningen, seint men ons, is een groene parkiet uit een der particuliere garages niet vandaan te slaan. Men vermoedt verwantschap met de Blue Bird van Campbell Black Tot de volgende week, dames en heeren Met vastenavond werd te Hulst dour de V.O.S. de operette In Hen IlommeVpluk, een dinlectisch West-Vlaamsch stuk, onder leiding van den heer Aug. Eeckhout met groot succes opgevoerd. Sas van Gent. Zondag 31 Januari 1937 hield de handboogmaatschappij „De Kringhaar jaarlijlcsche prijs- en koningsschièting. Foto genomen voor den rondgang door de gemeente met muziek, nar en vaandel. Links op de loto met ambtsketen de heer R. de la Ruelle, koning 1936, die Rn titel te verdedigen had. Foto genomen na afloop der schieting de nieuwe koning 1937de heer Aug. Schatteman, in rol ornaat. l)e Christelijke meisjes vereen iging „11e Kaarsjes" te Biervliet gaf on 12 Februari haar jaarlijksche uitvoering. Een groot deel der uitvoering was aan het Oran je-Huis gewijd. Een mooie groep, voor stellende de stamhaudsters van het Oranje-Huis, te beginnen met Juliana van Stolberg. Staand v.l.n.r. Anna Paulawna Charlotte de Bourbon. Juliana van Stolberg, Louise Henriette en Wilhelmina van Bruisen. Zittend v.l.n.r. Am alia van Solms, Juliana van Oran je Nassau en Maria van Engeland. Voorste rij: 3 bruidsmeisjes van het laatstgesloten huwelijk prinses Juliana met prins Bernhard. Links: I)e burgemeester van Burgh, de heer G. W. Boot, nam na een diensttijd van 38 jaar als secretaris en 18 jaar als burgemeester officieel afscheid. Op deze foto ziet u den scheidend-en burgervader voor de laatste maal te midden van den raad. De veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en om geving" herdacht onder groote belangstelling haar 20-jarig bestaan. Foto van bestuur, den burgemeester van Kapelle, O'prichters en personeel. Een dieselmotor-tram kwam aan den Tol nabij Axel in botsing met een goederentram: vier per sonen werden bij dit ongeval verwond.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 24