Brandwonden a/^£T M00\ aJWEN O WAS BELOONINC! KLOOSTERBALSEM 29 zat juist te bedenken of dit leuke babyjasje mooi sou blijven in de was, toen mijn vriendin binnenkwam en mij de volgende raad gaf: „Je kunt het jasje prachtig mooi wassen, als je maar Koudwater l.ux gebruikt, i.n het mooiste is: met Koudwater Lux kun je het net zo dikwijls wassen als je maar wilt: het sal niet krimpen of stug worden en de kleuren blijven zo mooi en fris als nieuw." '\f(V door Mark Hellinger Mullins dacht na. Het was vinnig koud, maar li ij voelde er niets van. Hiep in de zakken van zijn overjas speelden zijn handen met sleu tels en handschoenen. Hij hield het hoofd tegen den wind in gebogen en lette niet op de mensehen, die hem haastig voorbijliepen. Er bestond dan ook aanleiding ge noeg om diep na te denken. In de eerste plaats Powers Verder de fabriek En alles wat daar aan vast zat. Powers vormde het belangrijkste probleem. Hij was de eigenaar en had het geld. I)e sleutel tot Powers zou tevens de sleutel zijn tot al het andere. Met innerlijke voldoening stelde Mul lins voor <le zooveelste maal vast, dat Powers geen hersenen bezat. Wanneer hij slechts een beetje zijn verstand had laten werken, zou liij Mullins al lang op straat hebben gezet. Een algemeene bedrijfsleider, die niet kan zorgen, dat een fabriek van alle mogelijke soorten meubel-glijders vooral wanneer deze •s gelegen iii het centrum van een we reldstad - loonend is. behoort aan den dijk te worden gezet. Maar Mullins was te geslepen. Hij wist met overleg te handelen. Hoewel hij als algemeen bedrijfsleider naar eigen inzicht kon regelen en organiseeren, had hij Powers zonder meer alle bevelen laten geven. Eli waarom Omdat hij de fabriek door Powers half en half naar den kelder wilde laten helpen. Op het laatste oogenblik zou hij dan in grijpen en den toestand redden. Het plan was met groote handigheid in elkaar gezet. Ilij kwam nu juist van Powers' huis. De oude heer was ziek, zelfs heel ziek. Zijn leven liep weliswaar geen gevaar mits liij langdurig rust nam. Waar schijnlijk een jaar. misschien wel langer. Mullins peinsde verder. Ilij was nooit tevreden geweest met zijn positie als algemeen bedrijfsleider. Hij wilde com pagnon zijn van Powers. Hij wilde eige naar worden van de fabriek. Na eenige jaren zou hij wel een manier weten te vinden om Powers weg te werken. Zooals de zaken op het oogenblik stonden, moesten er jaarlijks zestig duizend dollars bij. Nu Powers zich langen tijd uit het bedrijf moest terug trekken, was liet Mullins' taak om de fabriek weer rendabel te maken. Mullins dacht nóg. toen hij bij de fa briek was. Hij ging naar zijn privé- kantoor. liet de afdeeling-cliefs bij zich komen en gaf opdracht liet lieele per soneel om drie uur 's middags in de groote kleedkamer te verzamelen. Hij had iets heel belangrijks te zeggen. „Dames en heeren," begon hij. „Wat ik heb te zeggen is voor u allen van het grootste belang. Onze geliefde directeur, mijnheer Powers, is ziek. Gelukkig niet gevaarlijk maar alles wijst er op, dat wij hem ge,ruimen tijd uit ons mid den zullen moeten missen." Hij wachtte totdat het gemompel bédaa rde. „Een der oorzaken van mijnheer Powers' ziekte is het feit, dat deze fabriek met verlies werkt. Tenminste, dat is mijn persoonlijke meening. Nu ben ik er van overtuigd, dat we liet bedrijf winstgevend kunnen maken. Alléén is me dat echter onmogelijk, maar met üw hulp zullen we mijn heer Powers kunnen bewijzen, dat zijn fabriek 'n waardevolle onderneming is." Er klonken eerst teekenen van op luchting. daarna volgde een donderend applaus. „Op mijn kantoor," ging Mullins voort, „hangt een kaart, waarop de pro ductie van iedere afdeeling staat ver meld. Ik vraag u thans, om die pro ductie met twintig procent op te voeren. En ik zou u dit niet vragen, wanneer ik er niet van overtuigd was, dat het mogelijk is. Brengen we de productie twintig procent omhoog, dan kan er in één jaar reeds voldoende worden ver diend, om mijnheer Powers over al zijn zorgen heen te helpen. Ik vraag u dus zijt gij allen bereid om uw schou ders er onder te zetten Het „ja" klonk oorverdoovend. Mul lins besloot met een hartelijk dank woord. Hij wist bliksems goed, dat er met de fabriek viel te verdienen En het gelukte De baantjes lagen niet opgeschept en bovendien waren de meeste emplové's wel bereid zich uit te sloven voor dien gemoedelijken mijn- lieer Powers. De productie steeg met twintig procent, soms zelfs met vier entwintig. Van week tot week stuurde Mul lins cheques naar mijnheer Powers, begeleid door een enthousiast rapport over het verloop der zaken. In het geheel verstreken er vijftien maanden, voordat er definitief bericht van den ouden heer kwam. Het tele gram, dat Mullins ontving, luidde „Kom terug op den vijftienden. Groeten. Powers." Mullins wachtte als een geduldige tijger. Ilij liet Powers' kantoor gron dig schoonmaken en bestelde bloemen om ze op het bureau te plaatsen. Hij zorgde er voor. dat er een verwelkoming zou plaatsvinden door allen, die op de fabriek werkten. Op den vijftienden arriveerde de oude heer 's morgens reeds vroeg. Hij zag er wat ouder uit, maar wekte voor het overige den indruk weer volkomen gezond te zijn. Hij schudde Mullins hartelijk de hand en klopte hem op den schouder. „Ik voel me een herboren mensch," beweerde hij enthousiast. „Het eenige wat ik noodig heb is iets, dat mijn geest bezig houdt. Iets, dat me geen gelegen heid geeft, om aan mezelf te denken." De oude lieer en de bedrijfsleider liepen naar de groote, ruime fabrieks hal, waar heel het personeel stond op gesteld. Allen hieven een hoera aan en mijnheer Powers bleek hierdoor diep te worden getroffen. En toen begon de oude heer te spreken „Ik heb dit bedrijf zeven jaar ge leden gekocht," zei mijnheer Powers, I „en verloor er veel geld mee. Hierover zat ik zoo te piekeren, dat ik óók nog mijn gezondheid verloor. Tot mijn verbazing stelde ik vast terwijl ik ziek was dat de fabriek rendeerde I en zelfs zóó, dat heel mijn verlies werd goedgemaakt en er bovendien nog iets overschoot. Hierdoor werd één ding mij glashelder bewezen. Het bewees, dat ik van deze branche niets afweet. Vandaar, dat ik de fabriek verkocht aan een zekeren mijnheer Gordon uit Chicago, die met een bedrijf zooals dit grondig bekend is. Mijnheer Gordon zal hier vanaf den eersten der volgende, maand als eigenaar optreden." Er klonk van alle kanten een zacht gemompel. Maar de oude heer legde met een enkel gebaar het zwijgen op. „Ik moet er aan toevoegen," vervolg de hij, „dat niemand van u allen zich bezorgd behoeft te maken over zijn po sitie. Mijnheer Gordon heeft toegezegd, dat allen in het bedrijf kunnen blijven met uitzondering van mijnheer Mullins. Het is wel jammer, maar mijnheer Gor don wensclit, behalve als directeur, tevens zelf als bedrijfsleider op te tre den behooren onmiddellijk verzorgd te worden. Akker's Kloosterbalsem stilt dadelijk de pijn, verzacht, zuivert en geneest. Voor brandwonden en brandblaren is Akker's Klooster balsem een weldadige balsem, die tevens bij onmiddellijke aanwending het achterblijven van litteekens voorkomt. H. F. R. te 's-Gr. heeft Klooster balsem aangewend toen zij zich hevig had gebrand en schreef ons „U kunt er zich geen voorstellingvan maken hoe dat ineens heerlijk ver zachtte. Ik geef U de heilige ver zekering, dat ik zelf verstomd sta over het wonder." V V r Qff (ORIGINEEL TER INZAGE' Onovertroffen bf] brand- en snfjwonden Ook ongeëvenaard als vcrljfmlddel bij Rheumatiek, spit en pfjnlfjke spieren Schroefcoos 35 cl. Potten van t>21ct., ƒ1.04 en/I.s>2 Hinderlijke vetwormpjes voor altijd verdwenen ..Nadat ik Radox oen paar maal gebruikt had verdwenen do vetwormpjes, die ik jaren gehad had. liet was een hardnekkig geval, waaraan ik ongeveer zeven jaar leed: het was op zijn zachtst gezegd lastig. Vetwormpjes zijn een akelige ontsiering, daar het gezicht als bezaaid is met vlekjes. Een maand geleden kocht ik Radox en ik gebruikte het op de volgende manier: ik mengde een theelepel vol Radox in een kopje h«et water en sponsde mijn gezicht, speciaal mijn neus en kin. die het meest waren aangetast, eenige minuten lang. Ik droogde mijn gezicht en wreef er eold-ertMne op. dat ik er goed liet intrekken. Daarna sponsde ik mijn gezicht met koud water af om de poriën te sluiten. Deze be handeling paste ik eon week lang iederen avond toe, terwijl ik mij iederen morgen waschte in water, waar ik een weinig Radox in had ge daan. Ik ben nu trotsch op mijn frissche en gezonde teint: de vetwormpjes zijn totaal verdwenen en ik ben van plan mij altijd te wassehen in water, dat een weinig Radox be vat. Radox is zeer zuinig in het gebruik." Mej. K. W. te Radox maakt in water zuurstof vrij. die verstopte poriën reinigt, terwijl do zouten, die in Radox voorkomen, do onderhuidschc kliertjes voeden en versterken, waardoor deze weer normaal gaan funetionneeron en Uw huid er weer frisoh en gaaf uitziet. Zelfs de meest hardnekkig*1 vetwormpjes verdwijnen. Radox is verkrijgbaar hij allo apothekers en erkende drogisten a fö.90 per pak. omzetbe lasting inbegrepen, en in kleine pakjes a f 0.15. L, Koudwater Lux is het veilige wasmiddel voor fijn wollen goed, omdat het snel en volkomen oplost, zelfs in koud water. Hier door kunnen er nooit onopgeloste zeepdeeltjes in het goed komen en blijft de wol prachtig zacht. Voorts bevat Lux niets, dat zelfs de fijnste wollen draden zon kun nen schaden. VEILIGER DAN VEILIG EN VLUGGER DAN VLUG

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 29