Wat zal DE NIEUWE MODE brengen De tricorne doet weer opgeld. Is ditmaal echter i)i tegenstelling met enkele jaren geleden niet versierd met een afhangende veerdoch ontleent een deel van haar charme aan de los-afhangende voile. Nieuw voor jaarspakje, dat een zeer moderne kleur combinatie vertoont. Over den donkerblauwen rok loopt een streep, die dezelfde kleur heeft als het blauw paarse jasje. Warm en moe van liet schaatsen rijden thuisgekomen, hooren we plots de avondlijke stilte ver scheurd door een dringende telefoonschel. Een der meest vooraanstaande mode huizen van Den Haag is druk aan het pakken voor zijn clientèle, die op het punt staat van een weekje voorjaars- vacantie te gaan genieten. Het mode paleis kan de nieuwste Parijsche model len laten zien, die tenminste al eenig idee geven van wat de groote voorjaars shows over enkele weken zullen brengen. Nieuwe snufjes, waar de eigenares wel eens gauw spijt van zou kunnen hebben, daar eigenlijk pas na de shows blijkt, welke modellen en kleuren favoriet zijn. Voor de mantelpakjes vooral tweed- stoffen, die over het algemeen heel wat zoowel manteltje als rokzoom omboord met een bies in afstekende kleur of fluweel in dezelfde tint. Bij de avond-toiletten veel echt-vrouwelijk frou-frou met strikjes en kwikjes, met vaak zeer ouderwetsche garneeringen, die we slechts kennen van de familie portretten van het einde der vorige eeuw. Laatste dag van Januari 1937; de eerste specimina van de nieuwe mode liggen voor ons. De groote mode-kunstenaars wachten in spanning hoe het publiek hun scheppingen zal ontvangen. Nog slechts enkele weken en hun lot is beslist. Nog slechts weinig tijd en de internationale mode-industrie heeft keus gemaakt uit de vele nieuwe scheppingen en zal ons in staat stellen, die onder het genot van een kopje thee te bewonderen. Blouse van fijne goud-kant, die, gedragen <mJtangpn zijden rok, zelfs geschikt is roor schouwburgbezoek. flatteuzer zijn dan vroeger. Tweed in gezellige kleuren licht groen, licht blainv en het traditio- neele grijs doorspikkeld met levendiger noot. Wat betreft de rokken, zoo strijden korte nauwe kokertjes en wijde klokmodellen om den voorrang. Beide ongeschikt voor de wat zwaardere vrouw, die echter gelegenheid zal hebben die moeilijkheden te ontgaan daar bij vele modellen de rechte rok wat meer wijdte verkrijgt door een inspringende plooi. Wat betreft de kleuren, zoo blijft Parijs vooral voor middagjurken veel zwart, brengen, maar daarnaast ook vroolijker tinten als violet, tomaatrood, een heele gamma van groen en beige. Vooral het uiterst' ge distingeerde pétrole zal voor wat oudere dames gebracht worden, hoewel niet ontkend kan worden dat deze teint beige niet bepaald flatteus is. De aan staande kroningsfeesten te Londen hebben een bijzondere voorkeur voor koningsblauw en -rood doen ontstaan. Bjj verschillende-der nieuwe mantelpakjes zijn De toepassing ran borduursel is zeer populair dit seizoen. Op de eenvoudige zwarte casaque een Chi- neesch borduursel in matte kleuren, waarvoor men liet best een oud Chineesch lapje als voorbeeld kan nem en.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 38