I W i t+ty't II IHI fly III jllfe P A l Ook het filmbedrijf heeft de volle aa/nducht. l)e meest moderne apparaten bieden ruimschoots gelegenheid om zich te bekwamen tot filmoperateur. de ruime en goed ingerichte zalen, waar aan de jeugdige werkloozen alle gelegenheid wordt gegeven om de sport, te beoefenen. een dezer degelijk ingerichte gelegenheden een groep jongelui aantreft, die zich hijvoorbeeld geroepen voelden tot het vak van kantoorbediende, geen schijn van kans kregen om in aanmerking te komen voor een betrekking en zich daarom met vertrouwen zijn gaan toeleggen op het leeren van een ander vak, zooals monteur of filmoperateur enz. Het spreekt echter vanzelf dat ook gezorgd is voor hen, die hun vrijen tijd of een gedeelte daarvan wilden besteden aan het uitbreiden van hun algemeene ontwikkeling, buiten alle vakkennis om. Voor dezulken staan de uitgebreide en rijkelijk voorziene bibliotheken ter beschikking, waar ze, zoo vaak het hun belieft en zoo lang liet. hun belieft, naar hartelust kunnen gras duinen in de verschillende werken, tijdschriften, periodieken en zoo voort, die voor hen van belang zijn. Een goed boek is een goede vriend, zegt het spreekwoord en dat Srvooral in deze.oinstandig- lieden zeker het geval. Wie moegewerkt is van een vooral in het begin een beetje onwennigen arbeid, kan hier in de bibliotheek een uurtje aangenaam verpoozen vinden, dat zijn geest ontspant en toch rijker maakt. De heele sfeer dezer tehuizen is afgestemd op degelijkheid, eenvoud en gemoedelijkheid. De jon gelui moeten niet den indruk krijgen, dat ze opge sloten zitten binnen de muren van een of ander ge sticht, maar moeten zich thuis voelen. Daar zorgt de inrichting voor en de sfeer. Wie een kijkje heeft kunnen nemen in de groote eetzalen, waar de gemeenschappelijke maaltijd wordt gehouden, in de luchtige, praetische ruimten, waar allerlei sport wordt beoefend, of in de prettige restaurants met eigen bediening, zal trouwens ge makkelijk tot de overtuiging komen dat deze tehui zen, zooals ze zijn ingericht en zooals ze werken, inderdaad een werkelijk tehuis vormen, voorzoover inen hiervan kan spreken in de tegenwoordige om standigheden. Werkgelegenheid, gelegenheid 0111 zich te bekwa men in een vak, gelegenheid 0111 zich verder te ont wikkelen een prettig en gezellig onderdak, waar men betere en gunstiger tijden kan afwachten het zijn inderdaad toestanden, die de omstandigheden in aanmerking genomen geschikt zijn om aan dat groote gevaar verlies van routine, naast het inboeten aan zelfvertrouwen, het hoofd te bieden. De Ameri- kaansche jeugd behoeft niet langer met de handen Hen der 23 New-Yorksche tehuizen. Het is een kleine wolkenkrabber op zichzelf, waarin ruimschoots gelegen heid is voor het tehuis om voor de opleiding te zorgen. Het zeer eenvoudige, maar overigens prettige kamertje, dat voor den jeugdigen werklooze een werkelijk thuis is in het groote tehuis. in de zakken langs de straat te slenteren en hoe langer hoe meer af te zakken naar een lager peil. Er is voor liaar een uitkomst het tehuis. Daar kan zij zich voorloopig geborgen voelen en veilig voor alles wat dreigt haar onbruikbaar te maken voor de toekomst. I11 die tehuizen krijgt de jonge werklooze het op beurende gevoel, dat hij een taak heeft te vervullen, dat er iets van hem venvacht wordt. Die rustige zekerheid spoort hem aan, 'n ijverig gebruik te maken van de kansen, die hem worden geboden. En de 23 dergelijke tehuizen, die alleen al te New York func- tionneeren en ruim 18000 werkloozen huisvesten en opleiden, zijn er het duidelijkste bewijs voor dat die kansen voor zoover mogelijk - ook worden benut. Een der restaurants in het tehuis, met eigen bediening, een prettig zitje en een gemoedelijke sfeer.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 7