GEMENGD NIEUWS Na een pauze ran meer dan elf jaar vond thans weer de processie van het heilige tapijt naar Mekka plaats. Bij de laatste processie, welke deels per spoorweg, deels per schip en deels te roet geschiedde, werden de bedevaartgangers door vijandelijke Arabieren lastig gevallen. Egypte verbrak de diplomatieke betrekkingen met de Hedjaz en de jaarlijksche bedevaarten naar de stad van Mohammed bleven in '1 vervolg achter wege. Thans hebben beide landen een nieuw verdrag gesloten, waarin de veiligheid der Mekka-gangers voldoende gewaarborgd schijnt te zijn. In tegenwoor digheid des konings en der regeering werd het tapijt gedurende een dag onder het gejubel der bevolking door de straten van Kairo gedragen en vervolgens per trein naar Suez gebracht, vanwaar het per schip en te voet naar Mekka gevoerd zal worden. Hier vindt de wijding plaats door er het graf van den profeet eenigen tijd mee te bedekken. bontjas, welke oorspronkelijk 1000.- wordt nu voor 300.te koop aangeboden. De bontjas werd vóór den oorlog ver vaardigd voor een lïussischen grootvorst en is nog nooit gedragen. De bloed-python uit Malakka in den dierentuin te Londen is in hongerstaking gegaan. Sinds z'n aan komst in het reptielenhuis vorig jaar Juni heeft hij geweigerd te eten, ofschoon hij geen winterslaap doet en gewoonlijk eens per maand moet eten. Een bewaker tracht hem met n doode rat in verleiding te brengen honing Leopold bracht een bezoek aan de Borinage, het Belgisch mijn- gebied, dat van de crisis zwaar te lijden heeft. Op onze foto ziet men 7,. M. in gesprek met het hoofd van de schoenmakersschool te Wasmes, wellce met sluiting bedreigd wordt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 10