Kaloderma Gelee &el£pecia£e middel Vek v&idoftyüty d&L A/uuleit ENTRUPAL is GEDAALD! ■M Chlorodon F-WOLFF SOHN 23 de zachtzinnigheid van zijn blauwe oogen was bedrieglijk, en onder bet grijze jasje droeg hij, zooals Jack heel goed wist, een glimmend schildje, dat de macht der wet verbeeldde en den plicht van Jim Murphy, haar te hand haven. Jack had tamelijk van nabij kennis gemaakt met den rechercheur in de bange dagen na den moord op zijn tante. „Hoe gaat 't tegenwoordig Of is dat ambtsgeheim V' „Kan er mee door," zei Murphy. „Zin 0111 even op 31 aan te loopen t" „O ja, zeker. Direct V' „Ja, graag. De chef heeft een af spraakje gemaakt voor twaalf uur, en hij dacht, dat je daar wel graag bij zou zijn. Kom maar op kamer 529, vijfde verdieping. Ik ga maar vast." Jack begreep 't niet, maar 't had geen zin, Murphy vragen te stellen. Wat Murphy kwijt wou zijn, vertelde hij vanzelf wel, en méér vertelde hij nooit. „Merci. Ik kom," zei hij, en Murphy knikte en wandelde weg. Jack wenkte een jongen man, die aan de deur van het magazijn stond. „Neem je dien wagen even over, Tommy En zeg tegen meneer Morton, dat hij verkocht is, maar ik moet nu weg 't zal wel een uurtje duren, denk ik." Hij ging denzelfden kant op als Murphy, en riep een paar seconden later een taxi aan. 't Was eigenlijk zonde van 't geld, maar hij moest zich reppen. Nummer 31 was een druk kantoor gebouw in een drukke straat, en de deur van kamer 529 leidde een kantoor binnen, dat er volkomen onschuldig uitzag. Murphy was er al, toen Jack kwam, en samen gingen zij een aan grenzende kamer in. Daar zaten nog twee rechercheurs, en aan een tafel zat. een jongeman met een uitdrukkingloos gezicht, met een cahier voor zich, en een koptelefoon aan, als een juffrouw in een telefoon centrale. Ook deze man knikte, met onbewo gen gezicht, en Murphy gaf ook Jack een koptelefoon. Jack deed die om. Hij kreeg er het onaangename gevoel door, dat hij een anders zaken afluisterde. Toen kwam er een stem. Hij fronste. Even later ging zijn hand omhoog, als om het luistervink-apparaat van zijn ooren te rukken, maar de hand zakte Weer. Hij zat doodstil, met strenge oogen en verstrakte kaken. Nu en dan keek de jongeman met 't uitdrukking- looze gezicht hem snel even aan. Intusschen stond bij Garrett en Hud son 'n mede-employé tegen Tommy te mopperen. „Is dat een manier van wegloopen Had hij niet even binnen kunnen ko men Er is een boodschap voor hem iets van belang hij moest direct ergens komen - je zou haast zeggen, dat er brand was „Hoef je mij niet voor uit te foe teren protesteerde Tommy. „Ik wist niet, dat ze hem hebben moesten." „Enfin, hij moet zelf maar weten. Ik heb mijn best gedaan. Als hij niet komt, moeten ze maar tot morgenoch tend wachten. Ik weet hem niet te wonen." VIJFENTWINTIGSTE HOOFDSTUK J)u8 je wou dubbel spel spelen, hè f" Er was niets meer over van Mayne Gorham's gemoedelijkheid. Hij schreeuwde of raasde niet was hij niet gewend -maar hij zat op zijn gemak achterover in zijn stoel en keek met laiude, half verachtelijke oogen scherp naar de knappe vrouw tegen over hem. Mevrouw Payne was lichtgeraakt. Zij keek hem hooghartig aan. „U hebt misschien nooit geleerd," zei ze bijtend, „dat welopgevoede menschen zich zoo niet uitdrukken." „Maar ze pakken wel dertienduizend dollar aan om huisgenooten af te loe ren, hè Dat hoort zeker wél bij een beschaafde opvoeding De steek was beantwoord met een slag, die veel dieper wond maakte, 't Eerste oogenblik scheen de vrouw tegen over hem nauwelijks adem te halen. Zoo dorst hij tegen haar te spreken, d< opkomeling, die maandenlang in haar gareel had geloopen, trotsch, als hij met haar gezien werd, happig op in vitaties bij haar kennissen Maar bang was zij ook. Zij was op zijn voorwaar den ingegaan. Trots verhief zij haai hoofd. „Als dit de belangrijkste zaken zijn waar u me voor spreken wou, kunnen we het onderhoud beter als geëindigd beschouwen, meneer Gorharn. Ik heb u gegeven, wat u vroeg inlichtingen over de relaties van juffrouw Staunton met een anderen man. Ik heb er nooit voor ingestaan, dat ze iets met u te maken zou willen hebben." Haar dure tasch een cadeau van Gloria lag op tafel. Zij greep er naar, maar Gorham's stem klonk haarscherp toe. „Ik zou maar niet heengaan. De deur is trouwens op slot. Ik word niet graag gestoord, ziet u." „'t ToppuntZij wist haast geen raad meer. Zij ging achterover zitten, koud van vrees. Wat was dat cynische schepsel van plan Ze was gek geweest, dat ze zich zoo in zijn macht had ge waagd. llaar lippen vertrokken zich minachtend, maar beefden even. „Ik zal duidelijke taal spreken." Gorham boog zich voorover, zonder glimlach. „Je hebt op je genomen, die juffrouw Staunton in 't oog te houden en me op de hoogte te brengen van alles, wat je over haar en Moreland ont dekte. Je had dertienduizend acht honderd dollar schuld bij me, en die zou ik doorhalen, als je er werk voor leverde. Hoe heb je dat gedaan t" Hij haalde de envelop te voorschijn, die zij hem gestuurd had, en gooide die, op zijn bureau. „Vandaag krijg ik dit van je een leege envelop, geadresseerd aan Mrs. John Moreland, Granliden Apartments. Had je in de kamers van juffrouw Staunton in de Ritz gevonden, zei je maar je dacht niet dat ik wist, of hersens genoeg had om uit te vinden, dat je al vijf weken uit de Ritz weg bent. fin aan de manier van praten van die Fransche meid te oordeelen zou ik zeggen, dat je met ruzie weg bent ge gaan. Je hebt dus vijf weken vóór je gehouden, vat, je gevonden had. Met eigen bedoelingen natuurlijk. Als ik 't eerder geweten had, met dat kabaal toen.... Enfin, klagen helpt niemendal." Geërgerd zweeg hij. Frances Payne keek hem met ontstelde oogen aan. „Je had er chantage mee willen plegen stiet zij uit. „Begin je nu pas te bedenken, wat ik wou f In ieder geval heb je niet gewerkt voor je geld. Maar ik geef 't nog niet op, en nu zul je wel zoo goed zijn te doen, wat ik je zeg. Ik ga die juffrouw vanmiddag spreken. Ik Weet namelijk, Waar ze zit, en dat weet jij niet. Als jij nu maar zorgt, dat Moreland de eerste paar Weken niet bij haar in de buurt komt. Daarna zullen We ver der zien." Ze zei niets, keek naar den vloer. Vervolg op pag. 26 De prijs van Chlorodont Niet meer 60,finaar slechts 45; niet meer 35, doch slechts 25 cent is nu de prijs van Chlorodont Tandpasta. Goedkooper kan echte kwaliteitstandpasta nooit worden. Ondanks deze radicale prijsverlaging bezit Chlorodont onver anderd dezelfde goede kwaliteit! Voor witte tanden en frisschen adem, voor een gezonden mond: ChlorodontI Allerwegen verkrijgbaar tegen de verlaagde prijzen van 25 cent per tube, groote tube 45 cent. TANDPASTA C - - GRIJS wil geen mensch graag zijn, hetzij man of vrouw! Grijze haren worden met succes bestreden door ENTRUPAL Haarwater (tweevoudige werking), dat niet alleen het grijze haar de natuurlijke kleur teruggeeft, doch ook weldadig op hoofd huid en haren inwerkt. Ook roos verdwijnt binnen korten tijd. het biologische haarmiddel. Prijs Fl. 3.10 per flesch. Prospectus gratis op aanvrage. Amsterdam: Hoofddepot: Jan Sol'sVereenigde Apotheken, Rozengracht 29, Roelof-Hartstraat 74. Depots: Linnaeus Apotheek, Wyttenbach- straat 10, Apotheek Minerva, Martelaarsgracht! 3. Rotterdam: Passage-Apotheek P. Graafland. Utrecht: Firma H. Misset, Vredenburg 30; Firma Beyer, Biltstraat 57. Den Haag: Apotheek en Drogisterij ,,de Koedoe", Frederik Hendriklaan 166 en Antonie Duyckstraat 112; Apotheek Dr. H. Nanning, K. Poten 7. Haarlem Centraal- Apotheek J. W. Florijn, Groote Houtstraat 78 Wat een aardig meisje jammer,dat die leelijke roode en onverzorgde handen haar geheele verschijning bederven. Het is tod» enkel maar r Goed, dat ik dat heb die twee moesten maar eens mijn huishouding kennen. En nalatigheid ik heb nu eenmaal geen tijd, den geheelen N Hebt u niet een afdoend t middel tegen handen? Ja zeker: Ko- loderma-gelée! Het maakt de huid zacht én glad en de handen worden nalatigheid 's Avonds voor het naar bed gaan de handen wasschen en goed afdrogen. Dan meteen wat Kaloderma-gelée erop en Wonderlijk, wat voor zachte^ en verzorgde handen dat meisje heeft! Als je niet beter j wist, zou |e stellig gelooven, dat zij nooit haar handen j uit de mouwen behoefde minuut aoed j inwreven en ^mosseeren. ji JP&0 V 8148 KARLSRUHE

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 23