Zeeuwseh cNieuws /"\- ZEEUWSCHE OMROEP 25 Te Vlake zijn thans de werkzaam - heden begonnen, aan den weg. nabij de brug over het kanaal. Ken foto van de werkzaamhedenOp den achtergrond de opklapbrug Het echtpaar W. M innaard-de Back te Sinoutskerle i'ierde onder groote be langstelling zijn 50-jarig huwelijksfeest. T)e M iddelburgschc athletickvereeniging Achilles" gaf een goed geslaagde uitvoering in Schuttershof, 'n Groepje „Volendammers", die verschillende dansen uitvoerden. Hieronder een tweetal mooie momenten van de dansui troering. voor den zandtrein, die daar voor de ophooging van de terreinen dage lijks honderden kubieke meters zand aanvoert uit de omgeving van Wouw llit lossen run een der zandtreinen. Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsehen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is ge oorloofd. Men meldt ons uit Lamswaarde, dat de bevolking een schrik op het lijf is gejaagd door het geloei van de nood- sirene aan de Boerenleenbank.-Gelukkig bleek het, dat hét alarm-apparaat bij vergissing door den kassier in werking Was gesteld. Dat deze functionaris de nevenbe doeling gehad heeft, te demonstreeren, dat een kassier wel eens de gevaarlijkste bezoeker van een bank is, wordt niet geloofd De burgemeester van Stavenisse heeft zich in de raadzitting er over beklaagd, dat men hem zonder reden beklad heeft. Indien de verordening tegen het be kladden van straten niet uitgebreid kan worden, is er misschien baat te vinden bij de bepalingen tegen ont sierende reclame Men seint ons uit 's Heerenlioek, in ongetogen stijl, allerlei mededeelingen over een coureur, die de bevolking in verbazing bracht door zijn demonstra ties met een éénwielige motorfiets. Den volgenden dag werden zijn prestaties echter overtroffen door 'n paar dorps jongens, die met 'n motorfiets zonder wielen speelden Te Missingen wordt propaganda ge maakt voor de idee, om de in de straat van Messina gevonden scheepsrompen van wijlen Michiel de Ruyter's vloot naar de Sehelde-stad te brengen. Daar heeft men sinds het vorige jaar zoo'n bedrevenheid gekregen in het stoppen van lekken, dat er waarschijn lijk nog wel iets zeewaardigs uit de wrakken te maken zal zijn Een juffrouw uit Biggekerke is dooi den Middelburgsehen rechter gestraft omdat zij zich schuldig had gemaakt aan diefstal van drie stoflakens, vier sloopen, vijf witte handschoenen, zes balletjes gekleurde zijde en'wol, een sierbakje, zes eierdopjes, een zwart mutsje en een flescli glycerine. Als nu de opening van het Bigge- kerksohe warenhuis maar niet vertraagd wordt. Een provinciaal blad bracht vorige week de verrassende tijding, dat de keuring van vee voortaan alleen op het interieur geschieden zal. Het bekende kinderliedje over Jonas zal nu wel in Zeeuwsche overzetting gaan luiden En toen de jury in het koebeest zat, en haar handen vol met keuren had. van een, twee, drie Te Nieuw Namen is een tuinman bij het spitten op tvree doode kippen ge- stooten. Op advies van den mijnraad wordt nu aldaar dieper gegraven, in de hoop dat men op een eierkolenlaag stuit Onze correspondent te Hulst schrijft ons, dat de Hulstersche aardappelbe waarplaats vergroot zal worden. Ook moet uitbreiding van de kleut erklasse - school op 't program staan Te Biervliet is een houtblokkendief ontdekt, doordat de eigenaar kruit in de blokken gestopt had, en te Souburg kon 'n rapenjatter ontmaskerd worden Wijl deze veldvruchten gelardeerd waren met lucifers. De eerlijke menschen schijnen ge vaarlijker te Worden dan de oneerlijke lot de volgende week, dames en

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 25