EEN DRAMA OP DEN ETNA s Püïliït was '1un een'9e bad OLIJF "OLIE M gebruikt de vijfling aM&ri PALMOLIVE T Rn, &A ^O0L. „De misgeboorte 29 DOOR HERBERT BAILY Goedendag, signor Pacelli. Mag ik mij even voor stellen John Vernon uit Londen. Ik behoor tot het Engelsche toeristengezelschap, dat gis teren den Etna heeft beklommen. Ik vernam dat u hier in het dorp voor manusje-van-alles speelt en ook zoo'n beetje de apothekerij beoefent. U begrijpt er natuurlijk alles van. Jawel, het gaat om die rechtervlerk van me. Ik had graag, dat u daar voor een paar lires verband omheen zwachtelde met een lapje jodoformgaas ertusschen. Ik moet zwaar gewond ruiken, begrijpt u. Maar wat ik u bidden magspreek zachtjes, want mijn meisje staat in uw winkel. Ha, signor Pacelli, ik lees de vraag al in uw oogen. Natuurlijk is het een vrouwenkwestie. Sicilië, niet waar Maar wacht even, ik zal eerst dat laken van mijn hand afwinden. Zóó. Wat zegt u ziet u niets aan die vlerk Haha, ik ook niet, signor Pacelli. Die hand mankeert niets. Maar pakt u haar tóch maar goed in. Héb ik nogal wat zwachtel voor tien lires Van hier tot Rome, zegt u Heel goed, begint u dan maar. Een grap, vraagt u Weineen, het was een heu- schelijk drama. Elly Nuqent heet ze. Ik leerde haar kennen op de reis we zijn lid van dezelfde reis- vereeniging, begrijpt u. Een beeld van een meisje, maar zoo romantisch als Romeo en Julia samen. Die kent u wel. Zij reist met haar tante, een heel aardig menscli. Jammer, dat zij niet meer invloed heeft op haar nichtje. Enfin, het is nu toch in orde gekomen, al is het op een vreemde manier. Als ik in Londen terug ben en aan de geschiedenis terugdenk, krijg ik beslist nog eens wat van het lachen, signor Pacelli. Den eersten avond, dat. ik haar leerde kennen, probeerde ik het kunstje al. Maar ik kreeg géén kans. Ze wou alleen iemand, tegen wien ze hoog op kon zieneen held, of zooiets. Nou, ik was heelemaal niet van plan van die lollige reis een treur spel te maken en aan 'n dooien held liad zij toch ook niets. En dus klampte ik haar tante maar eens aan. „Elly," zei ze, „dat is het vreemdste schepseltje van al mijn nichtjes. Het knapste ook en een hart van goud. Maar zij droomt graag en van droomen komt dwepen. Ze wil alleen een man, die haar imponeert. Tegen wien zij hoog op kan zien, zooals ze zelf zegt. Imponeer, overdonder haar desnoods en je zult haar winnen. Nou, het was een raar recept, dat die tante me voor m n kwaal meegaf. Ik wist er geen raad mee u kunt me gelooven, signor Pacelli. Toen we in de Middel- landsche Zee waren, dacht ik erover overboord te springen en de schuit achterna te zwemmen. Maar ik heb nogal gauw last van kramp en in de zaak, waar ik werk, kunnen ze me beslist niet langer missen dan drie weken. Nou, en toen kwamen we hier. We zouden met z'n allen den Etna bestijgen en boven overnachten. Dat was gistermorgen. We gingen op stap en gisteravond bereikten we den top. We sliepen in de tenten en vanmorgen ontbeten we in dat kleine Siciliaansche kroegje daarboven. Allemaal tegelijk konden we er niet in en toevallig trof ik het, dat ik bij de laatste ploeg was. M'n meisje en de tante natuurlijk óók, want ze noemden ons allang „de onafscheidelijken". Ja, het is'n beetje langs een omweg, signor Pacelli, maar ik bezweer u, dat alles bij het stuk hoort. Neen, knoopt u dien zwachtel nog maar niet vast. 't Is nog een beetje te mager om die vlerk. Geef er maar tien lires bij laten we zeggen een eindje van Rome tot Parijs. Nu had ik daarboven toevallig de eieren zien koken voor de eerste ploegen. Lekkere halfzachte eitjes zoowat, tien minuten. En toen wij dan eindelijk aan de beurt waren, zeg ik tegen Elly „Er staat hier nog een middeleeuwsch fornuis in de keuken, heele maal van steen. Ik denk dat, het antiek is. Ga je mee eens kijken t" Natuurlijk ging ze terstond mee. Ze dweept met alles wat middeleeuwsch is en met de middeleeuwsche liefde het meest. Nou, u kent het fornuis in dat kroegje misschien wel en er stond juist 'n pan water op voor ónze eieren Het kookte nog niet, maar veel scheelde het niet meer. Ik zei „Eigenaardig fornuis, vind je niet, Elly t" „Beeldig," zei ze. „Lieveling," zei ik, „ik laat het precies eender in onze keuken nabouwen, als je ja zegt. Toe, zeg nu maar ineens ja, dan neem ik de maten even op. Den centimeter had ik ook van de zaak meegenomen, begrijpt u Enfin, ze wou er nóg niet van weten en het water in de pan begon te koken. „Lieveling," hernam ik wanhopig (want elke secon de was kostbaar), „ik weet dat je alleen kunt houden van een man, die tot iets grootsch in staat is. Harnas sen en tournooien zijn allang uit den tijd zèg me, wat ik moet doen, en ik zal geen seconde aarzelen. Hier! Voor jou wil ik m'n rechterhand in die pan kokend water steken." „Dat meen je niet," bespotte ze me. Nou, en tóén had ik haar natuurlijk precies waar ik haar hebben moest. Ik stak pardoes m'n hand in dat kokende water en ik vertrok geen spier van m'n ge zicht. U had haar moeten hooren gillen,.signor Pacelli. Ze rukte aan mijn arm, maar m'n hand bleef in die pan. Toen viel ze me snikkend om mijn hals. „Lieve ling," schreide ze. En daarmee was eindelijk alles in orde. Alles Ze deed haar oogen dicht, toen ik m'n hand te voorschijn haalde. En huilen van je welste Nou, d'r lagen schoone tafellakens genoeg en in tijd van een ommezien had ik m'n vlerk opgedirkt met een pracht van 'n verband. Net of ik zóó uit den zeeslag bij Trafalgar kwam. En geen spier van m'n gezicht vertrok, 't Was wèl een beetje beroerd, dat Elly het zich zoo aantrok.Ze huilde tranen met tuiten, maar dat ging over, toen ze me voeren mocht. Enfin, signor Pacelli, we zijn samen, heelemaal alleen naar beneden gekomen. En natuurlijk had ze geen rust, vóór die vlerk goed nagekeken en ver bonden was. Doe er nou nog een eind jodoformgaas op en 'n kilometer of wat zwachtel tot Londen. Dan lijkt het tenminste wat. En dan zullen we haar binnenroepen. Ze zal u wel vragen, of er levensgevaar bij is. Zegt u gerust alles wat u wilt. Maar ik bezweer u bij Amor zeg haar niet, dat water op drieduizend meter hoogte reeds bij 'n zóó lage temperatuur begint te koken, dat je er gerust voor eenige oogenblikken je hand in kunt houden, zónder je te branden of pijn te doen." PERSTUK MERKWAARDIGE FEITEN: 3 Er was minder dan één kans op dc VIJFTIG MILLIOEN dat zij levend ter wereld zouden komen. 2 Zij kwamen twee maanden eerder dan zij werden verwacht. 3 Toen alle vijf één uur hadden ge leefd was een record in de wereld geschiedenis gevestigd 4 Allen tezamen wogen zij bij dc geboorte slechts twaalf pond en bijna twee ons 5 Maar vóór zij anderhalf jaar oud waren, wogen zij elk bijna acht tien pond 6 Nu zijn cr geen gezonder kinderen dan Cécile. Y vonne, Emilie. Annette en Marie Dionnc 'Dionne werdnahaarg en gedUt^tn otttfoUe tijd daarna^ de b é^n^ct live Uit de hiernaast afgedrukte ver klaring van Dr. Dafoe. de zorg zame dokter van de Canadeesche vijfling, kunt U gemakkelijk Uw eigen gevolgtrekkingen maken Toen men een middel moest vin den om haar teere huidjes te was- schen, koos men olijfolie en later, als logisch gevolg, de met olijf olie bereide zeep: Palmolive. De zeep. die overal wordt gebruikt wegens haar zachtheid. „Natuurlijk Palmolive", zullen tienduizenden vrouwen mét U zeggen. Zij weten hoe zacht en toch hoe grondig, de huid door Palmolive wordt gereinigd. Iede re vrouw die haar jeugdige frisch- heid wenscht te bewaren of te herwinnen en zóó haar charme te verhoogen, kan niet beter doen dan regelmatig Palmolive gebrui ken voor gelaat en hals zoowel als voor het bad. In de bereiding van Palmolive gaan groote hoeveelheden ver zachtende olijfolie. Daarom is zij de niet irriteerende zeep. zoowel voor U als voor Uw kinderen. ved - Nadruk verboden. Niets kan olijf olie vervangen voor de bescher-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 29