9 Nieuwe Verbeterde N.V. Hollandsch Zwitsersche Chocoladefabriek NIEUWSTE EN FIJNSTE PRODUCT BELANGRIJKE TOEVOEGING. 31 De kooitjes, waarin de vogels de reis naar Zuid-Amerika zullen maken, worden grondig gereinigd. van vreugde zou iedere liefhebber van afdeeling tot afdeeling, van kooi tot kooi ijlen en er gezwind de namen noe men dezer gevederde zangers. Uit alle deelen van de wereld komen de diertjes, hetzij per trein, hetzij per boot of vliegtuig naar 't Brabantsche industriestadje Helmond, want daar bevindt zich dit paradijs. Hier verblij ven ze eenigen tijd, om tenslotte over den ganselien aardbol te worden ver spreid. De eigenaresse van deze enorme volière, de fa. Corstens-Verschuren, heeft vogelvangers in verschillende we- relddeelen. In haren dienst beoefenen negers in West-Afrika, o.a. in Senegal, intens de vogelvangst. Deze inboor lingen hebben een zeer listige manier gevonden oin de diertjes te verschal ken. Onze zwarte broeders weten, dat de vogels meestal ééns per dag op een vaste plaats komen om te eten. De drinkplaatsen zijn in den regel uren vlie- gens van de eetplaatsen verwijderd. Willen de dieren dus drinken na den maaltijd, en dat is natuurlijk noodza kelijk, dan moeten ze eerst 'n langen tocht maken. Van deze omstandigheid profiteeren de vangers door in de na bijheid van de plek waar veel vogels eten een lange geul in den bodem te graven, deze met lijm te bestrijken en dan met water te vullen de lijm is noodzakelijk oin 't wegzakken van het water te voorkomen. De vlucht vogels nu, van zaden verzadigd, vliegt op om te gaan drin ken en de dieren vinden tot. htm vreugde water in de nabijheid en strij ken er dorstig bij neer. Op dat moment klappen de zwarten de boven de geu len aangebrachte netten dicht en de vreugde keert in verdriet. Tenminste voor de vogels. Spoedig vangt de boot reis naar Helmond aan en in Dakar zien ze voor 't laatst de Afrikaansche kust. In Afrika worden gevangen Oranje- kaakjes, Napoleonne tjes, vüurvinken, pa radijs- en dominica- ner-wida's, gekleurde wevers, bandvinken, Mozambique-sijsjes etc. Uit Ned.-Indië ko men, door eigen men sehen gevangen en tot Rotterdam begeleid, duizenden rijstvogels, witkopnonnen, drie- kleurnonuen, muskaat- vinken e. a. Den tijd van de reis aan boord, uiteraard de gevaar lijkste periode, kunnen de vogels dank zij de goede verzorging door deskundigen overle ven. De sterfte is dan ook zeer gering. De hoeveelheid zaad, die door een zending van twintigduizend vogelswordt verorberd gedurende een negendaagsche reis van Dakar naar Rotterdam, is ongeveer duizend kilo. Ook Hollandsche vogels dartelen in de Helmondsche volière, zooals sijsjes, vinken, putters, robijntjes, groenvin ken, geelgorzen etc. Wat zou dit alles echter zijn zonder den koning der gevederde zangers, den populairen kanarie Eigen kanariekweekerijen in Holland en in den Harz zorgen voor voldoenden aanvoer dezer edele gele zangers en België zorgt voor de zg. Belgische waterslagers, die helaas niet in grooten getale verkrijgbaar zijn. Des zomers gaan wekelijks vier- a vijfduizend vogels van Helmond uit de wereld in en slechts 20 van alle ver handelde dieren is bestemd voor Neder land. De overige 80 gaat naar Zuid- Amerika, Engeland, Frankrijk, België en Noorwegen. Vijfenzeventig procent van alle kanaries vindt z'n weg naar Zuid- Amerika. 't. Zou voor de hand liggen, dat de liefhebber, die slechts 'n paar vogels bezit, deze diertjes beter kon verzorgen dan de handelaar, die er tienduizenden heeft na te loopen, doch de practijk wijst 't tegendeel uit. De eigenaars van deze zaak constateeren nog dagelijks, dat de amateur z'n dieren niet te best verzorgt. De opzet bij dezen handel is zóó, dat de dieren bij aankomst uit hun geboor teland reeds verkocht zijn. Zou men hierin niet slagen, dan vielen ze in grooten getale in de dorre handen van den grooten kooper „Pietje de Dood", zooals een der firmanten 't uit drukte. De oude heer Corsten, die de vogel zaak vóór vijfendertig jaar stichtte, beluistert persoonlijk den zang der ka naries, alvorens ze worden verkocht. Voor den liefhebber is 't een genot in dit vogelparadijs te ver toeven het gefluit, getjielp en gefladder der duizenden vogels vormen samen 'n ge luid als van 'n storm wind, die door hooge boomen raast. Uren lang zitten de toe komstige koopers en beluisteren geduldig den zang der edele zangers, totdat einde lijk 'n keus gedaan is. Foto Hof fotograaf b Een ziek vogeltje krijgt 'n zorgvolle behandeling H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard van den Hoffotograaf Ziegler (formaat 36 bij 27 c.M. met passepartout 60 bij 46 c.M. De Directie der bericht hiermede, dat boven omschreven Mieune Verbeterde Bruidsfoto op het prachtige formaat van 60 bij 46 c.M. UITSLUITEND bij haar verkrijgbaar is en wel voor de consumenten van haar de Chocolade namelijk na inzending van 3 omslagen van de 5 Cts. Tjoklat reepen plus 1 omslag een 10 reep plus 1 25 tablet te adresseeren aan de N.V. HOLLANDSCH ZWITSERSCHE CHOCOLADEFABRIEK VAARTSTRAAT 84. AMSTERDAM. Z. In fraaie, bijpassende lijst kunt U de foto ontvangen na inzending van FI. 1.hetzij per postwissel of postgiro No. 113538 aan boven genoemd adres. Dit bij Uw inzending te vermelden. Op de enveloppe, (linker bovenhoek) te vermelden ..BRUIDSFOTO Ter voorkoming van onnoodige portokosten is het voldoende van het 25 Cts. tablet alleen den zijkant in te zenden, waarop de naam ..Hollandsch Zwitsersche" voorkomt. Deze aanbieding is geldig tot 31 Maart 1937. Wanneer men bedenkt, dat deze Bruidsfoto de beeltenissen weergeeft van onze toekomstige KONINGIN en HAAR GEMAAL en wel op den voornaamsten en gelukkigsten dag Huns Levens, dan zal een ieder Nederlander begrijpen, dat deze OFFICIEELE FOTO juist op dit KLOEKE en FRAAIE FORMAAT een waardevol bezit is voor een ieder, die meeleeft met onze VORSTELIJKE FAMILIE een bezit, waarvan de waarde nog van dag tot dag en van jaar tot jaar zal toenemen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 31