WORDEN DE FARAO'S WEER BEGRAVEN? Een blootgelegd maar niet aangeraakt graf. De aarden kruiken bevatten verschillende welriekende stoffen waarmee het lichaam werd gebalsemd. Toen Mohammed Ali, sultan van Egypte, in 't begin der XIXe eeuw toestemming gaf om den Egyptischen bodem te gaan omwoelen, op zoek naar overblijfselen uit het verleden, zal hij er vermoedelijk geen idee van gehad hebben, dat de wetenschappelijke nieuwsgierigheid van den mensch rust noch duur zou kennen, voordat zij achter de grootste geheimen van dat verleden was gekomen. Van 't begin der XIXe eeuw tot voor enkele jaren zijn de opgravingen! in verschillende deelen van Egypte dan ook geregeld voortgezet. Franschen, Engelschen en Duitsehers hebben hun best gedaan om met koortsige haast eenig licht te werpen op de vele duistere punten die 't verleden van Egypte en met name de geschiedenis der Farao's nog bevatte. Er valt ook niet aan te twijfelen dat deze opgra vingen veel hebben bijge dragen tot de betere en grondiger kennis van de geschiedenis van Egypte, tot een breeder en dieper inzicht in zijn bouwkunde, zijn beeldhouwkunst, zijn letterkunde enz. Hoeveel namen van Farao's, hoe veel namen van hooge- Een sareophaag, die door Amerikaansche onderzoekers te Thebe werd opgegraven. Hechts het houten omhulsel, waarin zich de binnenste kist (links) bevond. In dit laatste omhulsel werd de mummie van een Egyptische prinses aangetroffen. Moderne vliegtuigen boven Kaïro en de pyramiden. Voor deze laatste ziet men de plaatsen waar de opgravingen worden verricht. Opgravingen te Meydurh. De arbeiders zijn bezig met het blootleggen van een 5000 jaar oud graf.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 34