SCHOONHEID HEVIGE HOOFDPIJNEN KRUSCHEN K H A S A N A ÏÏIXNös NUTTIGE WENKEN Voor altijd verdwenen SALTS 37 Gelukkig zijn er in dit „tranendal" toch altijd nog heel wat inenschen te vinden, die schoonheid weten t,e zien, waar anderen slechts schaduwen en sombere wolken kunnen ontdekken, en de omgang met zulke inenschen mag ongetwijfeld een weldaad Worden genoemd. Schoonheid is nu eenmaal een be trekkelijk begrip zij is overal te vinden ook in inenschen die Wij misschien niet kunnen uitstaan in een leven dat hard en moeilijk is; ook in onszelf - maar ....zij wil opgezocht Worden, en wij kunnen haar slechts vinden, wanneer wij de schoonheid in ons eigen hart niet als in een toren gevangen houden Wij moeten de schoonheid liefhebben, haar opzoeken - doch niet te ver Weg! en dan pas zullen wij haar ten volle kun nen genieten. Of wij dan niet critisch mogen zijn Ongetwijfeld, maar alle kleinheid en bekrompenheid moet verre van ons zijn Het gevaar is immers niet denk beeldig, dat wij, wanneer het personen betreft, hen, in al te critische gezind heid, steeds plaatsen tegen den vol maakten achtergrond, dien wij. ons ge dacht hebben. Ik ken een vrouw, die het eerlijk meen de in haar streven 0111 niet alleen haar man en kinderen, doch ook de andere inenschen, met wie zij in aanraking kwam, gelukkig te maken, en zij slaagde hierin ook voor een groot deel. Zij was een echte idealiste, hield hartstochtelijk veel van alles wat mooi, edel en goed ivas. Maar vooral waar het haar eigen huisgenooten betrof, beging zij een groote foutzij was te critisch en te ongeduldig. Zij zag direct de fouten en gebreken en maakte daar haar opmer kingen over. Haar eigen zitkamer was een toon beeld van goeden smaak en menigeen met alleen haar huisgenooten die er graag eens binnenwipte. Zij vond liet heerlijk iemand te ont vangen, maarbedierf het genoegen van de aanwezigen maar al te vaak door haar critische opmerkingen„Hallo, kind, blij je Weer te zien. Je bent zeker de stad in geweest Je haar zit ten minste zoo verschrikkelijk slordig." ..Wat heb jij vandaag een typische jurk aan. Zij is veel te lang, zeg, en ze maakt je beslist breed „Maar, Jan, hoe heb je nu toch die das kunnen uitzoeken bij je pak Zij past er heelemaal niet bij Gelukkig bezat zij een goede zelfken nis, en zoo kreeg zij zelf ook verschrik kelijk het land aan haar critische op merkingen. Maar zij kón het eenvoudig niet laten Als zij er in slaagde, om bij de begroeting haar minder aangenaam klinkende woorden in te slikken, kon zij toch meestal de verleiding niet weer staan, deze een poos later op de een of andere wijze te uiten. Zij vond het verschrikkelijk, deed haar best, faalde en faalde telkens opnieuw en dacht ten slotte nog eens lang en diep na om een middel te vinden om deze on prettige gewoonte af te leeren. Het lezen van een boek, waarin het een en ander over het eerbiedigen van een anders opvattingen werd gezegd, bracht haar op een idee. Zij wilde zoo lang de inenschen bij haar op haar zitkamer waren, hun opvattingen, ook in allerlei kleinigheden, eerbiedigen en critische opmerkingen dus achteiwege laten. Ten slotte meende zij <l4t best vol te kunnen houden, omdat er nog genoeg andere vertrekken in het huis waren, Waarin zij Wél haar eigen meening direct en ongevraagd mocht zeggen Maar ook diit bleek nog lang niet mee te vallen, hoewel gezegd moet worden, dat zij langzaam maar zeker slaagde. Niet dat zij geen critiek meer uitte, maar zij deed liet niet meer wanneer de men- schen bij haar °P haar kamer gezellig een kopje thee kwamen drinken, doch wist er mee te wachten. En heel langzaam en geleidelijk had zij ook dezen uitlaat niet meer noodig. Zij leerde inzien, dat het er voor haar ten slotte toch al heel weinig op aan kwam, of die en die hun uiterlijk den eenen dag Wat beter verzorgden dan den anderen, of hun uitspraak wel heelemaal perfect was en honderd andere dingen meer. .Zij ging beseffen, dat een groote critische gezindheid heel goed kan zijn inzooverre die op de eigen per soon wordt toegepast, maar dat zij zich niet mocht inbeelden, verantwoordelijk te zijn voor de onvolmaaktheden van anderen. En deze nieuwe houding, Waarbij zij alle onnoodige en ongevraagde critiek liet varen, had tot gevolg, dat zij voor taan schoonheid zag in menschen en dingen, waar zij die eerst nooit had kunnen ontdekken Nu pas besefte zij, hoezeer zij die schoonheid tevoren gemist had, juist door op het gebied der schoon heid té liooge eischen te stellen Is er in een kamer veel gerookt, dan kunnen we de rooklucht laten verdwij nen door b.v. 's nachts een schotel water in het vertrek te plaatsen. Biervlekken verdwijnen na een be handeling met spiritus en water. Vuil geworden wascliknijpers maken we schoon in een lauw zeepsopje, Waarbij we 'n stevig borsteltje kunnen gebruiken. Witzijden kleedingstukken blijven mooier wit, wanneer we een scheut azijn in het wasch- of spoelwater doen. Het is aan te raden, goud- en zilver - brocaat (schoentjes zoowel als kant enz.) steeds in donkerblauw of zwart papier te wikkelen en zoo te bewaren. Het be houdt dan beter zijn oorspronkelijke kleur. Tandenborstels moeten geregeld schoongemaakt en van tijd tot tijd ook gedesinfecteerd worden. Daartoe zetten we ze een poos in een glas met water- stofsuperoxyde (3% oplossing). Wanneer we uien bij het vuur of onder water schillen, zullen we geen last heb ben van tranen. Therinosflesschen moeten we steed open bewaren wanneer ze niet gebruikt worden, anders worden ze spoedig muf. Foto's kunnen we opknappen, door zt af te wrijven met wat spiritus. Ivoor behandelen we met een zacht penseeltje of doekje, dat in melk ge doopt is. Herstelt De Natuurlijke Blankheid Van Doffe Verkleurde Tanden Kolynos verwijdert snel aan slag en verkleuring en maakt de tanden weer mooi en blank. Probeer Kolynos en let eens op het verschil in blankheid en schittering van Uw tanden. Wees zuinig—koop de groote tube 14H Een merkwaardig geval van beterschap door gebruik van Kruschen Salts werd ons beschreven door mevr. H. E. te S. „Eiken morgen opnieuw stond ik op met ondragelijke hoofdpijnen. Ik was altijd moe en het levenscheen nauwelijks de moeite waard. Maar ik had zooveel over Kruschen Salts gelezendat ik besloot het ook eens te probeeren. Toen ik het ongeveer een maand lang genomen had, merkte mijn vriendin plotseling op: „Je ziet er veel beter uit, voel je je net zoo goedf" Toen ik ja zei, en dat liet, door Kruschen Salts kwam, schoot zij in den lach, en zei: „Och, waarschijnlijk zou je je zonder dat goedje wél zoo goed voelen." Maar ik hield vol en na ongeveer drie maanden zei ze: „Werke lijk, ik heb nog nooit iemand zoo zien ver anderen. Je bent een heel andere vrouw en als dat door Kruschen Salts komt. ga ik het ook probeeren." (Origineele brief ter inzage.) Kruschen Salts bestaat uit 6 zouten, die de werking van ingewanden en nieren bevorderen, en zoodoende voor meer afdoende verwijdering van afvalstoffen zorg dragen. Hierdoor wordt de oorzaak weggenomen van klachten als hoofd pijn, gevoel van vermoeidheid e.d. Pro beer eens een tijdlang de dagelijksche dosis Kruschen Salts en U zult zich in alle opzichten prettiger voelengeen hoofdpijnen meer, maar nieuwe levens lust en een onverstoorbare opgewekt- is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apo thekers en erkende drogisten a f 0.40, t0.75 en f 1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels- Maatschappij, Amsterdam voorkomt. Rouge en Lippenstift voor een frisch en jeugdig uiterlijk. Tegen weer en water bestand en kissproof. Rouge Fl. 1.-. Lippenstift Fl. 1.25, -.75. Kleine formaten elk Fl. -.35.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 37