I mm ssskssï ZEEUWSCHE OMROEP 25 Te Vlissingen ondergaat het wegdek van de Wol straat een grondige ver betering: in zoo'n centrum,- straat geeft dat nog al wat hinder en daarom wordt er met man en macht aan gewekt. Ovezande heeft zijn ge meentehuis grondig ge restaureerd en vernieuwd: de vorige week werd het opnieuw in ge bruik genomen. I t, M&Sm Ook in Kortgene wordt de bestrating gemoderniseerdde Voorstraat wordt onder groote belangstelling van de bewoners van nieuw wegdek voorzien. Te Bruinisse werd onder grooten bijval door de muziekvereeniging Nu Met Hope een geslaagde opvoering gegeven van Hij is Onschuldig, waaruit wij hier een scène geven. Hallo hallo hier de persdienst van den officieelen Zeeuwschen omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook. is geoorloofd. Van alle zijden bereiken ons berichten over het stranden van de twee walvisch- achtige potvisschen op de Wester- Schelde. Naar het algemeen gevoelen heeft men het ongewone bezoek te dan ken aan de reclame, die in het buitenland gemaakt is voor Vlissingen als aanloop haven. Het is zoo goed als zeker, dat de dieren in deze stad hebben willen tanken, maar door een navigatiefout te ver zijn doorgezwommen Door een samenloop van omstandig heden is Sluis gedurende eenige dagen van veldwachters ontbloot geweest. Dank zij het feit, dat men alle vogel verschrikkers in de gemeente in uniform heeft gestoken, zijn de misdadigers af wezig gebleven. De gestrenge rechters te Middelburg hebben een bakker te Souburg gestraft, omdat hij in de woning van een dorps genoot huisvredebreuk gepleegd heeft. Moge het den dader een leer zijn, dat het bakken van zoete broodjes een betere bezigheid voor hem is Geheel Wolfaartsdijk heeft op stelten gestaan, omdat de ratten in de schuur van een landbouwer opeens wit waren geworden. Dank zij het feit, dat de geheele na tuurkundige wereld in Zeeland aan het jonassen met de walvisschen was, heeft men wetenschappelijk zeker uitgemaakt, dat de ratten in plaats van rodent zeep vlokken en sneeuwwitgloor hebben ge geten Te Kloetinge is de nachtstilte voor het eerst in honderd jaar verschrikkelijk ge stoord, doordat een onverlaat bij een winkelier de ramen ingeslagen heeft. Hoewel men niet gelooft, dat de kaartclub schuld heeft aan dit nacht rumoer, zoeken de autoriteiten toch naar 'n zekeren ruiten-heer In dezelfde plaats hebben twee paar den met hun leven moeten boeten voor de vergissing, dat zij instee van Brus- selsch lof Parijsch groen geconsumeerd hebben. Daar dit ongeluk bepaald te wijten is aan onvoldoende aardrijkskunde, zal op alle rij-scholen meer zorg aan de geo grafie besteed worden. Men meldt ons uit Zierikzee, dat ten gevolge van lichte kolendampvergifti ging in een ULO-school vele kinderen onwel zijn geworden. De ontsteltenis in de stad is groot geweest en stappen worden bij alle onderwijs-autoriteiten gedaan, om de zekerheid te bekomen, dat „stikken" alleen op den lesrooster der naaischolen zal blijven staan Te Aardenburg zijn ernstige duiven- diefstallen gepleegd. Een der bekendste rechercheurs heeft nu zijn politie-hond aan de til laten snuffelen en zoekt thans met een Schelde-musch de lucht af naar een spoor. De Ierseksche damclub heeft, al slaande, al haar Bevelandsche tegen standers geslagen. Hoewel dagelijks in kracht toenemend, denkt zij er niet aan, zich als knock- ploeg beschikbaar te stellen. Hier is nu niets meer aanwezig. Tot de volgende week, dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 25