E Ziegfeld was in Amerika een geweldige show- en revue- man, zooals alles wat Ame rika voortbrengt geweldig is, deze film incluis, die, als zij in extenso vertoond werd, niet minder dan vier uur zou duren. Daar men zich buiten Amerika meer interesseert voor de revues, heeft men de film voor de helft ingekort en de voornaamste momen ten uit Ziegfeld's leven benut als den „draad" in de film. Metro Goldwyn Mayer be schouwt deze film als een der grootste harer productie. Een der enorme romantim he shown, waarbij niet minder dan zes liefdesparen zijn betrokken. Ieder ..deel rolt afzonderlijk naar voren om zich eerst later tot bovenstaand geheel aaneen te sluiten. Verschillende sterrendoor Ziegfeld gemaakt, treden zelf in de film op, uitgezonderd wijlen Anna Held, die men hier ziet gespeeld door J/uise Rainer. Achter haar staa t William Powell, als Ziegfeld, de revue te controleeren leen lioogelijk gevleid zon zijn met de eer hem be wezen, maar dat hij te vens ook zijn handen in elkaar zou hebben gesla gen over hetgeen hier bereikt en hem toegedicht werd. Waarschijnlijk zou hij verzucht hebben ,.Ik stierf arm maar indien ik zooiets in mijn fan tasie had uitgebroed, was ik nog duizendmaal armer gestorven." Hij of zij (maar meestal zij), die er zich in Amerika op kon beroemen in het Ziegfeld-ensemble te hebben opgetreden, behoefde niet bang te zijn, lang zonder emplooi te blij ven. Want Ziegfeld Was de man met den fijnen neus voor talenten en vergissen deed hij zich niet gauw, als het er op aankwam nieuwe leden voor zijn troep te Werven. Van de talrijke sterren, die hij gemaakt heeft, zijn er be trekkelijk weinig den Oceaan overgestoken, daar de roem in Amerika hun meer dan voldoende was. Spreekt men daar bijvoorbeeld over een Anna Held, Billie Burke, Fanny Brice en zoo voort, dan weet iedereen wie dat waren en is verdere uitlegging overbodig. Hier is dat anders, en velen zullen de betreffende namen waarschijnlijk voor het eerst in deze film hooren, en ten naaste bij ook te weten komen, welke rol zij in Ziegfeld's leven hebben gespeeld. Een algemeene belangstelling kan men daar echter niet voor opeischen en daarom is het misschien wel goed, dat het zwaartepunt van de film verplaatst is naar monumentale shows, welke, zonder protserig te zijn, waarlijk gigantische afmetingen hebben. Fantasie en dollar hebben als 't ware met elkaar om den voorrang gestre den en waar zoo kwis tig met voor een revue essentieele factoren werd omgesprongen, kan het niet anders of het resul taat moest werkelijk iets grootsch zijn. Dat is het- dan ook inderdaad en we kunnen ons begrij pen, dat als Ziegfeld het zelf had mogen aan schouwen, hij niet al- Flo Ziegfeld, een slecht rekenaar maar een su blieme fantast, begon zijn loopbaan met Sandow, den sterksten man ter wereld, die 'n zeer „buig zaam" karakter had.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 34