SPORT VAN DE WEEK Bakhuijs steekt met kop en schouder boven alles uit. Een aardig spelmoment uit den wedstrijd Nederland-Zwitserland Het is niet één van de meest boeiende interland wedstrijden geweest, die, waarin Zondag de Nederlandsche ploeg een kleine, doch wel verdiende zege op Zwitserland behaalde. Elf tech nisch zeer knappe voetballers uit het land der bergen vonden hun meester in een team, waarvan de spelers technisch iets minder onderlegd waren, doch die meer den kortsten weg naar het doel zochten en dezen ook beter vonden. Haast nog meer opvallend dan de Duitschers een maand geleden vastvroren in hun korte aanvalsspel, deden het thans de Zwitsers, van wie wij dit uit vorige wedstrijden eigenlijk niet gewoon waren. Zwitser land hield er als centraal land voorheen een andere speelwijze op na dan b.v. Oostenrijk, Tsjecho- Slowakije en ook Duitsohland. Thans echter schenen de zonen van Willem Teil (o bittere ironie) het schieten geheel verleerd. Het grensde vaak aan het komische, te moeten vaststellen hoe een Zwitsersche voorspeler den bal nog aan een collega afgaf, als er vrijwel geen andere mogelijkheid dan die van te schieten meer was. Wanneer men den Zwitsers zegt, dat zij een ver diende nederlaag hebben geleden, dan zullen zij moeite genoeg hebben hieraan te gelooven. In het veld speelden de gasten makkelijker en beter, doch zoolang het bij voetbal nog om de doelpunten te doen is houden wij het toch maar liever op een iet wat eenvoudiger structuur, met grootere mogelijk heden voor verrassende goals. Het Nederlandseh elftaldat Zondag een 2-1 -over winning op Zwitserland behaalde. V.l.n.r. Balie, Bakhuijs, Anderiesen, Caldenhove, v. Spaandonck, v. Nellen, v. d. Hove, B. Paauwe, Vrauwdeunt, Wels, v. Heel. Aanval op het Zwitsersche duel. Vrauwdeunt moei toezien dal de Zwitser sche keeper een Hollandschen aanval onderbreekt. lie Zwitsersche voetbal ploeg, welke Zondag met 2-1 door het Nederlandsehe elftal werd geklopt. Het eenige doelpunt van Zwitserland. Vijj minuten voor het einde passeerden de Zwitsers, na talrijke vergeefsehe pogingen, voor de eerste en laatste maal. Zeker is het, dat de Hollandsche ploeg Zondag niet een van haar beste wedstrijden heeft gespeeld. Halle heeft het niet moeilijk gehad, doch of onze verdedi ging er in haar geheel met slechts één doelpunt tegen was afgekomen, indien de Zwitsers over betere schutters hadden beschikt, of juister over spelers, die überhaupt hadden geschoten, dat staat nog te bezien. Nu was het korte spel juist iets voor Calden hove en kon deze speler ook nog een deel van zijn aandacht aan den kant van v. d. Hove schenken, die naar onze meening nog lang niet van de klasse van een Weber of Wilders is. De middenlinie heeft als geheel weer prachtig voldaan, met v. Heel en B. Paauwe als uitblinkers. Anderiesen speelde minder dan in zijn voorlaatsten wedstrijd tegen Duitsch- land, doch kwam er na de rust toch iets beter in. Dat het in de voorhoede bijzonder gesmeerd ging, zal wel niemand durven beweren. Buiten 't prach tige verrassende doelpunt van Bakhuijs, na goed Werk van Vrauwdeunt, heeft laatstgenoemde spe ler kort na de hervatting nog een gemakkelijken goal aan de Hollandsche score toegevoegd. Overi gens is er echter weinig door de oranje-aanvallers geschoten. Wij kregen den indruk, dat Bakhuijs het voorzichtig aan deed en in elk geval heel wat min der agressief opereerde dan wij dit van hem ge woon zijn. De vleugel spelers leverden uitste kend werk, doch Vrauwdeunt en v. Spaandonck schonken zooveel aandacht aan de verbinding tu8schen balflinie en aanval, dat zij daarbij hun eigen aanvallende taak wel wat al te veel uit het oog verloren. Wij apprecieeren deze speelwijze, alleen al omdat er van de spelers heel veel gevergd wordt. Maar Zondag is toch enkele malen duidelijk gebleken, dat men dit ook overdrijven kan. Nu wacht ons de groote strijd in Antwerpen. Wij weten, dat het meespelen van Smit in dien wed strijd ook nog lang niet zeker is. Zou de technische commissie in den wedstrijd van Zondag j.l. aanlei ding gevonden hebben om op één of beide binnen plaatsen andere spelers op te stellen Wij weten het niet. De keuze is niet groot. Dat de oranjemannen echter nog voor een lastige taak komen in de Scheldestad, daarvan zijn wij overtuigd. "10-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 19