PADVINDERS EN LUCHTVAART In Engeland is de eerste l uch tvaartafdeel ing voor padvinders opgericht, met het doel de jongens vertrouwd te maken met het mecha nisme van het moderne luchtvaartbedrijf Tijdens het lesuur van de vliegveld-beambten De mechaniek in 't algemeen slaat bij de jeugd gevoelens los van onvoor waardelijk enthousiasme, maar vooral geldt dit ten aanzien van de moderne luchtvaart Rond de piloten hangt voor de jeugd dezelfde sfeer van romantiek als om de nationale helden uit het grijze verleden. Wie hgeft als kind niet met 'n smartelijken zucht den wiekslag der vogels gade geslagen in een brandend verlangen vrij als een vogel te kunnen zweven en vliegen door de wolkenluchten Behoeft het daarom verwondering, dat de hedendaagsche jeugd, nu de moge lijkheid om te vliegen zoo iets gewoons is geworden, zich met hart en ziel op de luchtvaart werpt .leugdluchtvaartclubs zijn in de laatste jaren haast in alle landen der aarde als paddenstoelen uit den grond opgerezen Waar de bodemgesteldheid zulks maar eenigszins toelaat heeft men zweefvliegclnbs opgericht en iedere vrije dag wordt aan deze nieuwste en modernste aller sporten gewijd. Het ligt eigenlijk voor de hand, dat men in de bestuurskringen der padvin dersbeweging het luchtvaartprobleem in de aandachtssfeer der padvinders heeft betrokken Tot nu toe werden de padvinders naar hun leeftijd onderscheiden in welpen van acht tot tien jaar padvinders van elf tot zeventien jaar en voor trekkers van zeventien jaar en ouder. Daarnaast heeft men nog een onder verdeeling aangebracht in land- en watertroepen (Boy Scouts en Sea Scouts). Padvinders op weg naar 't vliegveld bekijken critisch hun zelf gebouwde modellen. Het valt niet mee om alle geheimen van begin aj aan te ont houden. hoe weetgierig men ook is!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 20