m De kruidenier (Guy Kibbee) is eveneens een groot vriend van den kleinen lord. door lieeft het verhaal ook climax eu span ning en is niet uitsluitend een spel van men- schelijke gevoelens en van karakterverschil len. Het succes van de film evenaart dan ook dat van het oorspronkelijke hoek. Er zijn van die romans, waarvan hei uitermate gezellige verhaal als n aangename herinnering in den geest van den lezer blijft voortleven. Ze zijn weliswaar schaarsch, maar ze zijn er toch. Een ervan is De Kleine Lord, het beroemde verhaal van Frances Hodgson Burnett, dat door United Artists (Loet C. Barnstijn) werd verfilmd en welke film juist dezer dagen uitkwam. Wij wijzen bij deze gelegenheid op de nieuwe Neder- landsche vertaling, welke juist deze week, als premie-uitgave voor onze abonné's, is verschenen. Zooals bekend, wordt voor een ingenaaid exemplaar slechts een vergoeding gevraagd van 171/., cent. Voor een gebonden exemplaar in luxe-prachtband bedraagt deze 70 cent. Niemand verzuime van deze premie-aanbieding te profiteeren en dit prachtboek, ter lezing of herlezing, aan te schaffen. Het is verkrijgbaar bij onze bezorgers, agenten of hoofdkantoren. De fruitvrouw was een der grootste rrwi/di>itien van den kleinen hrrolen de jongen /naakte voor haar een deel van haar geluk uit. graaf, voortreffelijk gespeeld door 0. Aubrey Smith, en de kleine Ced- die Errol (Freddie Bartholomew als: de Kleine Lord). Al zijn vriendjes en kennissen, ja zelfs zijn moeder, moest de kleine Errol in den steek laten, om in 't bezit te geraken van den graventitel, welke hem door het overlijden van zijn oom toeviel. Zijn eenvoudige woning, waar in hartelijkheid en liefde heerschten, moest hij verwisselen voor een grafelijk slot, waarin een nurk- sche, barsche, ontevreden graaf den scepter zwaaide. De kleine jongen kent de wereld echter alleen van de zonnige zijde, en beschouwd iedereen als goed en vriendelijk. Zoo maakt hij zijn entrée in 't kasteel en zijn prettig, open karakter ont wapent zelfs den ouden norschen graaf, waarvoor iedereen bang is. Doch hoe ingenomen de graaf ook met den kleinen lord is, onder geen voorwaarde wil hij kennis maken met de moeder van den knaap, daar die vrouw, wijl zij niet van adel is, in zijn oogen slechts een vulgaire Amerikaansche is. Het conflict be reikt zijn hoogtepunt, als een in derdaad ordinaire dame op den titel aanspraak gaat maken en voor zichzelf 'n groot jaargeld opeischt. De graaf is echter zoo maar niet te overtuigen en zijn moeilijk, on aangenaam karakter komt dan uit stekend van pas bjj het ontmaske ren van de bewuste vrouw. Daar-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 28