KLEED UW MEISKE JEUGDIG 'WÈÊSBBMSSM Zwart is niet ongeschikt, mits het een fleurige noot vertoont. Dit grappige pakje met ko- zakkenmuts wordt opgevroo- lijkt door applicatie van rood leer en hard-groen borduursel. blauw jurkje met kost- school-achtig wit kraagje of wel liardroode knoopen eu dito leeren ceintuur, is een uiterst geschikt tenue voor de schoolbanken, de college zaal of 't kantoor. Ook rui ten, al dan niet gecombineerd met effen stof, doen weer opgeld. Het eerste mantelpakje Hoe sportiever hoe beter, 'n Kort kwiek jasjehet geheel is van jeugdige allure. De rok mag vooral niet te nauw, de hlouse niet te gekleed zijn. Eigen-gebreide truitjes of zoo'n grappig bloesje met kleurig borduursel en korte pofmouwtjes doen het daar bij uitstekend. Naast velerlei bloem-pa- troontjes en andere fleurige motieven voor de heldere zonnedagen kiezen we vooral effen lichte kleuren ofwel wit met 'n kleurige noot in den vorm van 'n kraagje, knoo pen, 'n ceintuur of 'n gezel- ligen ketting met bijpassen den armband. Ter afwisseling van den jeugdigen vilthoed hebben we vooral grappige mutsjes Zelis schijnbaar eenvoudige jurken zijn in wezen tdeh ge compliceerd. Fijne opnaaiseh doen soutache-garneerlng en bor duursel groote concurrentie aan. Fm platte matelot met een paar gelakte pieken erop is n welkome af wisseling op 't thema der jeugdige vilthoeden. J eugdig pakje van bruin met beige geruite stof. 'n In- gestikte plooi geeft de noodige ruimte aan den rechten rok, terwijl het jasje eenigszins getailleerd is en vól gens de nieuwe mode vrij hoog gesloten. te kust en te keur en kwieke matelots, die desge- Wenscht versierd kunnen zijn met 'n ondeugende piek of een naïef toefje bloemen. Dat kortere of langere voiles uit den booze zijn voor 't meiske van duizend weken, spreekt welhaast vanzelf. Tenslotte iets over de schoenen De al te hooge hak staat niet alleen verschrikkelijk eigenwijs, maar is bovendien ook funest voor den voet. De kleedij van ons groote meiske is hoofdzakelijk kwestie van tact. De zucht om met de groote men- schen te willen meedoen moeten we in de juiste banen probeeren te leiden, door zoo heel ongemerkt belangstelling te kweeken voor het vele aardige, dat juist voor dien leeftijd gebracht Wordt. Goede wijn behoeft geen krans en de jeugd behoeft geen strikjes en kwikjes om er aantrekkelijk uit te zien. Integendeelhoe eenvoudiger jurk, mantel en hoedje van de bakvisch of haar ouder zusje zijn, des te ge slaagder zijn ze ook. Eenvoud van lijn en garneering, die past in het kader der jeugd. Geen ingewikkelde draperieën, geen bewerke lijke mouwen, vooral geen te sterk gemarkeerde taille- lijn. Eenvoudige rechte jurkjes, een grappige bolero, liggend kraagje van gesteven wit piqué, een paar spre kende knoopen en last not least in het rechte rokje een of meer inspringende plooien, die voldoende bewegings vrijheid garandeeren, daarvoor moeten we zorgen. 'n Aardige jumper van grove wol in hard-geel of f el-groen is een ideale dracht voor koelere dagen'n Marine-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 38