liet bewijs te leveren, dat bet bijengif een uitstekend middel is tegen rheuma- tisclie en neuralgische pij nen. De meeste bijen houders kennen rheumatiek dan ook slechts van liooren- zeggen, en op het oogenblik weet ieder, dat dit te danken is aan de bijen steken, die ze zoo nu en dan, ondanks alle voor zorgen, opdoen bij hun werk tuBsclieii de korven. Maar een bijensteek is pijnlijk, en daarom heeft men gerui- men tijd gezocht naar een oplossing, waardoor men het weldadige en genezen de bijengif in het zieke lichaam kan laten binnen dringen, zonder dat het noodig is, zich door bijen te laten steken. Deze oplos sing heeft dokter Porster niet zijn bijengifzalf gevon den. Door middel van bij zondere wrijvers wordt de zalf in de huid gewreven en heeft daar dezelfde Een meisje inspecteert de bijenkast. uitwerking als de steek van een bij zou hebben gehad. Eenvoudiger en pijnloozer kan het al niet Aan den arbeid in den twin van het IUertissener instituut. Een der bijenmeisjes, door masker en handschoenen zorgvuldig tegen steken beschermd, ver zamelt de bijen, die door middel van een klein pincet tot steken worden gedwongen in een speciaal geprepa reerde papiersoort. Elk dezer meisjes verzamelt per dag het gij win niet minder dan 4600 bijen. Tientallen jongedames, in eenigszins schilderachtige beschermende kleeding, doen van den vroegen morgen tot den laten avond niets anders dan met behulp van een klein pincet ile bijen tot steken te dwingen. Dit gesehiedt in een speciaal daarvoor geprepareerde papiersoort, waarin liet gifbelletje, dat helder is als water, wordt bewaard zonder op eeniger- lei wijze te veranderen. I-Jet geheele procédé is ingericht naar de methode van dr. Porster, die er jarenlange studie aan heeft gewijd, en die ook thans nog de leiding heeft van het IUertissener instituut. Het is dezen geleerde zelfs gelukt het bijengif in zalfvorm te bereiden, die een zeer heilzame uitwerking heeft. Waarom al dit bijengif gewonnen wordt In de tachtiger jaren is het de wetenschap gelukt. Hier ligt de gifklier, welker inhoud door de hij tijdens den steek wordt geledigd in de door den angel geprikte wonde. ]>r. Forster, de leider ran het Instituut voor winning ran bijengij tegen rheumatiek, verklaart, aan de hand van een reusachtig bijen-model, de ligging der gifklier.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 3