EEN SCHOOL VOOR ESKIMO'S IN.... KOPENHAGEN Ov het Amagerstrand bij Kopenhagen kan men de Eskimojeugd aantreffen verdiept in blijmoedig en zorgenloos spel. Een schoonheid uit 't hooge Noorden voor de deur van haar pension te Kopenhagen. Zij is in haar prachtige nationale kleederdracht 'n opvallende ver schijning in '1 moderne stadsbeeld. men ze meestal treffen op 't Amagerstrand, waar de Eskimojeugd zich met hart en ziel aan allerlei spelen overgeeft. De mannelijke jeugd vertoeft bij voorkeur op het water, waar zij met de kajaks oogenschijnlijk levensgevaarlijke toeren verricht. Dat de jonge. Eskimo's hun studietijd te Kopen hagen niet met 'n bezwaard gemoed doorbrengen, daarvan getuigen de hierbij afgedrukte foto's. J)e mannelijke Eskimojeugd oefent zich ver van het vaderland in het besturen der kajaks. De wandelaars langs 't Amagerstrand slaan de handen in elkaar van verbazing over de stoutmoedige kunststukjes, die de Eskimo's vertoonen. Jonge Eskimo die zich in het kuipersvak bekwaamt. Het is wel ongewoon dat de jeugd van een be paald land ver van den geboortegrond een school gaat bezoeken, waar zij in de gebrui ken van haar stam onderwezen wordt en tevens dingen kan leeren, die voor het volk van groot belang zijn. Dit is namelijk het geval met de Eskimo's. In Kopenhagen is een kostschool voor Eskimo's opgericht, waar de mannelijke en vrouwe lijke jeugd van Groenland' zich in verschillende vakken kan bekwamen. Zoo leeren de jongens er onder andere het beroep van kuiper, iets dat voor de Eskimo's van groot gewicht is met 't oog op de verzending van levertraan b.v. De meis jes studeeren voornamelijk voor ziekenverpleegster en leeren er allerlei nuttige zaken, waarmede zij later de Eskimo's van dienst kunnen zijn. Ook de huishouding wordt niet vergeten. Het is een prachtig, rijk gezicht de Eskimo meisjes in hun fleurige kleederdracht door de straten van Kopenhagen te zien wandelen. Zij leveren 'n sterk eontrast op met hun moderne, gelijkvormige en eenkleurige omgeving. In hun vrijen tijd kan

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 16