EEN GOED RECEPT VOOR UW HUID .welke pan zoudl U liever in Uw keuken hebben GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN De belegging van een half millioen IlW [met GESCHENKENBON i REINIGT ALLES BETER EN VLUGGER Jê Flacons a 75 cent - F. li? - F. 2.1? Bij Apothekers en Drogisten. Waarom zoudt U langer lijden aan de ondragelijke last en de folterende jeuk van huidaan doeningen, terwijl een paar drup pels D.D.D. voldoende zijn om de jeuk te doen bedaren en de huid te zuiveren? De aandrang tot krabben verdwijnt; U kunt weer rustig slapen en 's morgens verkwikt aan den arbeid gaan. Tallooze lijders aan Eczeem, Puistjes, Open Beenen en andere Huidaandoeningen hebben met succes dit heilzame middel aan gewend. D.D.D. is geen vettige zalf, doch een heldere vloeistof; die diep in de poriën doordringt, de ziektekiemen doodt, stof en vuil verwijdert en de huidweef sels verfrischt en versterkt. Scherpe schuurmiddelen bederven Uw pannen, want zij veroorzaken krassen. Hierin blijven moeilijk te verwijderen voedseldeeltjes zitten, wat on hygiënisch is. Reinig Uw pan- alleen met Vim. Door de bijzondere dubbele werking Vim wordt al het vuil zeer snel losgemaakt en ver wijderd, zonder dat de pan wordt beschadigd. Neem voortaan Vim en U krijgt Uw pannen veel gemakke- lijker schoon en zij gaan veel langer mee. door Guy Parson Kortgeleden meldde de „Sunday -waarover aan boord gesproken werd. Het Express" dat in de stad Reading, was interessant genoeg, om het gezel- niet ver .van Londen gelegen, in de schap de pijnlijke aanwezigheid van St. Albans-kapel het huwelijk voltrok- Mary Osborne te doen vergeten. Of ken was tusschen miss Mary Osborne en althans te dóén, of men haar vergeten John Peacock. Het societynieuwtje had. De hofmeester begreep er alles miste de gebruikelijke uitvoerige bijzon- van. Hij plaatste Mary Osborne en derheden aangaande de familie van bruid Joseph Smith in de eetzaal aan één en bruidegom - een opvallend gebrek, tafeltje een voor de hand liggende op dat echter een oorzaak had, die door lossing, die ieders gevoeligheden ontzag iedereen begrepen en geëerbiedigd werd. en niemand kon kwetsen. Slechts weinigen van hen, die persoon lijk met Mary Osborne en John Peacock .Joseph Smith scheen zich niet erg bekend waren, kenden de romantische behaaglijk te voelen in het gezelschap voorgeschiedenis van dit huwelijk. Het van een dame. Hij deed zichtbaar zijn is ongeveer een jaar geleden, dat. het best zich zoo goed mogelijk voor te doen, s.s. „Birmingham" in Mombas aan de maar den rechten toon wist hij niet te Oost-Afrikaanscbe kust 'n passagier aan vinden. Dat veranderde echter, toen hij boord kreeg, die volgens ziju papieren op een dag die geschiedenis van Mary's Joseph Smith heette. Hij was ongeveer vader hoorde. Het was aan dek, dat er vijf en dertig jaar oud en ging gekleed in over gesproken werd en hij stond dicht een costuum van inferieure kwaliteit, in dé nabijheid. En véél van wat hem dat als een zak om zijn lichaam hing. tot nu toe raadselachtig had geleken in Zijn optreden was bescheiden, bij liet het gedrag van de passagiers tegenover verlegene af en aan alles viel te be- het meisje, werd hem op dat oogenblik speuren, dat hij niet gewend was op voet eensklaps duidelijk. van gelijkheid met een goedgemanierd Dienzelfden avond vond hij Mary op gezelschap om te gaan. eén eenzaam plekje aan het dek. De „Birmingham" was een Engelsch Hij liep haar voorbij, aarzelde en gouvernementsvaartuig, dat in hoofd- keerde weer terug. „Mooi is het hier, zaak diende voor het vervoer van met vindt u niet begon hij onzeker, verlof vertrekkende,ofwel terugkeerende Mary schrok op uit haar droevige Engelsclie ambtenaren. Het had voor gedachten. „Ja, heel mooi," beaamde deze reis dertig passagiers van de Kaap zij met een flauWen glimlach. Zij had aan boord, waarvan meest dames en er schik in, dat die bescheiden man den kinderen. moed gevonden had haar aan te spre- Het gezelschapsleven aan boord was ken aan tafel was zij het tot nu zeer opgewekt, doch Joseph Smith nam toe geweest, die de vrij eenzijdige er geen deel aan. Niemand bemoeide zich conversatie had moeten voeren, trouwens ooit met hem. Aan tafel werd „Ja, Afrika is een mooi land, heel de man, die met zijn flodderig costuum anders dan Engeland," ging Joseph tusschen al die smokings en dinertoilet- Smith voort. „Maar het is ook een ten den indruk maakte van een bedelaar, afschuwelijk land. Voor een fortuin- in het oog loopend genegeerd en dat zoeker tenminste. Ik weet niet precies, scheen hij als vanzelfsprekend te be- hoe ik het moet zeggen vijandig schouwen. zal ik het maar noemen." In Port Said kreeg de „Birmingham" „Ik geloof wel, dat het zoo goed ge er nog een veertigtal passagiers bij. zegd is," zei Mary vriendelijk. „Bent Onder hen bevond zich ook een alleen- u lang in Afrika geweest reizend meisje. Zij heette Mary Osborne, was ile dochter van een ambtenaar en knap genoeg om de aandacht te trekken. Verder was zij ongelukkig, doodongeluk kig. Zij had geen moeder meer en haar „Twaalf jaar en dat is lang genoeg om het te kennen. Ik heb er een hekel aan gekregen." Mary knikte, zij begreep het heel Toed. Zij had allang geraden, dat haar vader was twee weken geleden wegens tafelgenoot zelf een fortuinzoeker Was verduistering en valscliheid in geschrifte en zijn gezicht, waarin de zorg, de veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, teleurstelling en de ontbering diepe groe- Thans keerde zij alleen naar Engeland ven hadden gegrift, verried duidelijk terug, gemeden door haar vroegere ken- genoeg, dat het hem niet voor don nissen, vernederd en beschaamd. wind Was gegaan. Haar aanwezigheid bracht sensatie en „Daar Waar ik gezeten heb, was het een pijnlijke verlegenheid aan boord een hel," hernam Joseph Smith als in teweeg. Een hooggeplaatst ambtenaar gedachten. „En daar bedoel ik heusch negeerde haar openlijk, en uit vrees zich het klimaat niet mee. De mensclien, te blameeren volgden ook de anderen met wie ik geleefd heb, waren erger dit voorbeeld. Mary Osborne toonde dan het klimaat." zich echter verstandig. Zij trok zich uit „Ja, de mensclien," zuchtte Mary, eigen beweging terug en verbleef het Zij werd bitter bij de gedachte aan alles grootste deel van den dag in haar hut. wat zij had moeten doorstaan, sinds Bovendien was een belangrijk nieuwtje den dag, toen men haar vader had mee- oorzaak, dat men haar spoedig vergat, genomen. Zij ging naar haar hut Dat nieuwtje betrof de ontdekking haar oogen bleven nooit lang droog, als van een nieuw diamantveld in de Unie. zij aan de ellendige Weken dacht, die Een gelukzoeker had ongeveer een achter haar lagen. maand geleden in den omtrek van Joseph Smith bleef alleen achter, de oude Beer-mijnen belangrijke dia- Hij lag in een de.kstoel, verborgen achter mantvondsten gedaan, die hij zorgvul- een beschuttend wind zeil en daarachter dig geheim had gehouden. Hij had zich flaneerden de dames en lieeren in avond- rechtstreeks in verbinding gesteld met toilet. het Diamantsyndicaat, dat hem een half „Daar gaat, zij," hoorde hij den man millioen pond voor zijn rechten had zeggen, die in de eetzaal den toon aan geboden. De gelukkige ontdekker was gaf. „Ja, het is spijtig voor het meisje, er op ingegaan, waarna het Syndiyaat want zij kan er natuurlijk niets aan had besloten, de nieuwe aanwinst voor- doen. Maar de blamage, nietwaar loopig niet te exploiteeren. De diamant- Men kan niet voorzichtig genoeg zijn. markt was overvoerd en de vraag was Joseph Smith stond op. Om zijn slechts gering. mond speelde een sarcastisch glini- Dit was het pas uitgelekte nieuwtje, lachje.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 18