urnf 1 Rookt Rijpe Ster Tbbokl SllCHTE MEM KOMT WAK VAK TA Ttófioist zij niet». COLGATE'S EEN JAKHALS MET EEN BUITENGEWOON INSTINCT GEBISMUREERD Gestoorde Nachtrust! De Maag is er de schuld van MAGNESIUM 23 Maar wat kon zij méér doen dan haar tanden na iedere maaltijd poetsen? Haar tandarts legde het haar uit: er blijven altijd tusschen dé tanden voedselrestjes achter, die met bor stelen alléén onmogelijk te bereiken en te verwijderen zijn. Deze restjes gaan tot bederf over en zijn meest al de oorzaak van slechte adem. Op zijn aanraden begon zij regel matig Colgate's Tandpasta te ge bruiken. Thans weet zij uit ervaring dat het aromatische schuim van deze tandpasta tot in de kleinste hoekjes tusschen en achter de tanden door dringt, alle ongerechtigheden oplost en deze met het spoelen verwijdert. Bovendien bevat Colgate een po lijstend bestanddeel, dat het glazuur niet aantast. Uw tanden herwinnen hun natuurlijke glans en kleur. Door Colgate s Tandpasta een zui vere adem en gezonde, blanke tan den! Dus: twee vliegen in één klap! TWEEMAAL UW GELD TERUG! Als U na het gebruik van één tube Colgate N'ET VOLKOMEN TEVREDEN bent over de bereikte resultaten, zend dan de leege tube aan COLGATE. Amsterdam- C.Wij betalen U HET DUBBELE f%, van de aankoop prijs terug. Vraag naar „COLKEET 1" Driehonderd pond werd er uitge loofd voor bet vangen of neerschie ten van „Gebroken Teen". Zoo'n som is geen kleinigheid en we zijn nieuwsgierig naar het gevaarlijke wezen, dat zulk een hoogen prijs waard was. Wie kon dit geheimzinnige monster zijn Een dief, een roover of een moordenaar De jagers en schaapherders in de eenzame omstreken van Riversdale hebben ons antwoord gegeven. „Gebroken Teen" was geen mensche- lijk wezen, maar een beest, een jak hals. Jakhalzen zijn over 't algemeen- laf van aard. Maar dit wonderdier was een held en een genie onder zijn soort- genooten. Elf jaren heeft hij zich gemeten met de bekwaamste jagers en telkens weer zag hij kans, om met een bijna menschelijk vernuft zijn tegenstan ders om den tuin te leiden. Eenmaal was hij in een val terecht gekomen. Gelukkig had hij zich hieruit weten te redden. Maar deze in letterlijken zin pijnlijke gebeurtenis had hem een gebroken teen bezorgd. Dat was een gevoelige les voor hem geweest en voortaan vermeed hij alle plaatsen, die hem eenigszins ver dacht leken. Het gaf dus ook niets, of de mensclien ook listig verborgen vallen en klemmen opstelden, want de ge vreesde jakhals liep er niet in en zoo ging hij ongestraft voort met het rooven van schapen. Van alle kanten dreigde hem gevaar, want ook de jagers bleven niet stil zitten. Meermalen werd hij door hen gezien, maar als zij hun kogels op hem afzonden, wist hij altijd den dans te ontspringen. Later beweerden die jagers, dat zij den slimmerd niet onder schot konden krijgen Het is mogelijk, maar we moeten evenmin vergeten, dat de meeste jagers de schoten, die zij misten, heel spoedig vergeten zijn. Ook hadden de belagers van den beruchten jakhals dikwijls getracht, het dier te vergiftigen, maar zonder resultaat. De roover had den smaak van een edelman. Als er maar een kleinigheid aan een brokje vleesch den fijnproever niet naar den zin was, liet hij het eenvoudig liggen. Met den neus en den blik van een kenner koos hij uit de kudden de schapen, die de lekker ste boutjes hadden. In een woord, „Ge broken Teen" Was 'n echte gastronoom. Niet alleen door zijn fijn ontwikkeld instinct en zijn groote ervaring had hij een belangrijken voorsprong op zijn rasgenooten, ook wat spierkracht en uithoudingsvermogen betreft was hij hun verreweg de baas. Van moeder natuur had hij pooten gekregen, die snel waren als de wind en geen ver moeidheid kenden, maar zijn grootste gave was de kleur van zijn vacht. Die mooie, grijze toon beschermde hem voor het spiedende oog van zijn vijan den. Het was de tint van het heuvel achtige landschap, waarin hij leefde en hierdoor kon hij zich gemakkelijk aan ieders oog onttrekken. Op een gegeven moment bracht de bloeddorstige jakhals zoo heftig deze streek in rep en roer, dat men be sloot voorgoed een einde aan zijn vrij- buitersbestaan te maken. Omstreeks dien tijd werden de driehonderd ponden uitgeloofd, waarover wij zooeven spraken. Zes jachtclubs beslo ten gezamenlijk den strijd tegen „Gebro ken Teen" aan te bin den. Zij gingen volgens een system atjscli plan te wrerk. Zij zouden zieli over een uitgebreid gebied verspreiden en ten slotte in een nauw dal samenkomen. De honden moesten den jakhals zoodanig opjagen, dat deze op 't laatst gedwongen zou zijn de vallei binnen te vluchten, dan was hij geheel ingesloten en het zou voor de jagers, die zich ver dekt in het dal hadden opgesteld, een klein kunstje zijn, het gulzige dier neer te paffen. Het plan was niet slecht in elkander gezet en inderdaad mocht het jagers en honden gelukken „Gebroken Teen" op te sporen en hem in de richting van het dal te jagen. Toen de vluchte ling, die door de honden op de hielen gezeten werd, den ingang van de vallei bereikt had, moet hij liet plan doorzien hebben, maar als een oude ijzervreter besefte hij ook, dat de listig bedachte belegering één zwak punt had en de meesterlijke wijze, waarop hij hiervan gebruik maakte, toont aan welk een ongeëvenaard veldheer hij in zijn soort was. Voor hem lag het dal niet veel meer dan een nauwe spleet dat uitliep in 'n soort bergkloof en waarvan de wanden te steil waren om er tegen op te klimmen. Geraakte hij in deze engte, dan was hij verloren, want hij begreep, dat de jagers daar reeds met hun geweren stonden. De smalle toe gang was achter hem reeds door de honden afgezet. Eén redmiddel, waar aan geen jager en geen hond gedacht had, bleef er over en met verbluffend overleg en koelbloedigheid bediende de sluwe jakhals zich van dit middel. Plotseling, toen de honden vlak achter hem aan stormden, wierp hij zich op den grond. Jankend stoven zij over hem heen en voordat de vlugge dieren en hun begeleiders tot bezinning kwamen, wat er gebeurd was, had „Gebroken Teen" zich reeds met groote sprongen in de richting van het vrije veld uit de voeten gemaakt. Nooit tevoren had men hem zoo bliksemsnel de plaat zien poetsen De jagers moesten zonder buit huiswaarts keeren, maar voor „Gebroken Teen" was liet de roemrijkste dag uit zijn veelbewogen leven. Zoo romantisch als dit leven geweest is, zoo prozaïsch was zijn dood. Mr. P. Frick is de jager, wien het ten slotte gelukte den beroemden jakhals voor eeuwig het zwijgen op te leggen. „Volgens mijn meening moet inen geen honden gebruiken," zei mijnheer Friek en daarom trok hij er alleen op uit. Later vertelde hij „Ik vond het spoor van „Gebroken Teen" op een boerderij, waar eenige schapen waren gedood. Dit spoor volgde ik. Na eenigen tijd kwam een groote, grijze jakhals uit zijn schuilhoek te voorschijn. Ik legde vlug op hem aan en met een enkel schot doodde ik hem." Dit was het einde van het moedige dier, dat in die jaren zoo ongeveer vier duizend schapen heeft geropfd. Toch wordt hij door zijn vijanden geëerd, want men heeft besloten hem op te zetten en in een museum te bewaren. De schadelijke invloed, die door een slechte spijsvertering op-het gansche zenuwgestel wordt uitgeoefend, doet zich tevens gelden ten op zichte van de andere organen en bovendien is een der meest voorkomende symptomen er van slapeloosheid. Heeft U uren lang doorge bracht woelend in Uw bed, trachtend in slaap te komen, zonder dat het U mocht gelukken, omdat U dien avond iets gegeten had dat U niet goed kon verdragen? Des morgensgevoeldet gij U slap, uitgeput, lusteloos, zonder wilskracht of geestdrift, zelfs het denken viel U moeilijk en U gevoelde U koortsig, gejaagd en ont zenuwd Dergelijke ongesteldheden, die in de meeste gevallen te wijten zijn aan gestoorde spijsvertering, worden bestreden door Gebis- mureerd Magnesium. Een paar minuten nadat U een half koffie-lepeltje Gebismureerd Magne sium .in een beetje water heeft gebruikt zoodriï U de geringste pijn in Uw maag opmerkt wordt U duurzame verlichting toegedeeld en wordt U in staat gesteld ongestoorde en aan gename nachtrust te genieten. Indien U na het gebruik van voedsel, of wanneer dan ook. last mocht ondervinden van aciditcit (zure opris pingen), opeenhooping van gassen in de maag, opgeblazenheid, of een gevoel van bezwaring, zal een kleine dosis Gebismureerd Magnesium U onmiddellijk verlichting brengen. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten tegen f 1.per flesch, of f 1.75 per groote flesch, die voordeeliger is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 23