De Engelen-berg. Een der bekoorlijke revue-scènes uit deze film. PREMIERE Over Zarah Leander, de nieuwe Zweed- sche ster, is reeds veel geschreven. Ver schillende filmfabrieken hebben haar uiterste best gedaan, deze actrice, die de echtgenoote is van den intendant van het Koninklijke Theater te Stockholm, con tractueel aan zich te verplichten. De UFA heeft tenslotte de overwinning behaald en zij is het nu, die haar lanceert, ook al is de film zélf niet onder haar auspiciën vervaardigd. Het publiek houdt van detective-sensatie en het publiek houdt van indrukwekkende revue-scènes. Zijn dus deze twee lekker nijen gecombineerd, dan kan het niet anders, of de waardeering voor het resultaat moet ook dubbel zoo groot zijn. Het is een goed bekeken zakelijke handigheid, welke tevens een uitstekenden kijk kan geven op de spel-kwaliteiten van den hoofdpersoon, i.e. Zarah Leander. Een revue, welke haar kracht heeft gezocht in machtige, grootsche tafereelen, kan vaak groot succes hebben, ook al zijn de mede spelenden tamelijk talentloos of uiterst middelmatig. Bij een speelfilm echter is het in hoofdzaak het spel, waar het op aankomt, en hierbij krijgt men dus een beter overzicht van de prestaties der artisten. De toeschouwers hebben dan ook thans alle gelegenheid om te beoordeelen of de roep, welke Zarah Leander voorafging, vol komen gewettigd was. In deze „Première" is zij zoowel de ster van de revue als de hoofdpersoon van het drama, dat zich achter de coulissen afspeelt. Voordat het doek voor de groote première opgaat, constateert men eensklaps den dood van den geldschieter. Noch het politie onderzoek noeli de vertooning van de revue kunnen stopgezet worden. Allebei gaan ze dan ook hun gang, al zal men wel begrijpen, dat de artisten onder een beklemmenden „hoogdruk" staan. Indien we afgaan op de berichten, welke ons uit Oostenrijk hebben bereikt, dan heeft Zarah Leander daar een buitengewoon groot succes en beschouwt men haar ontdekking als een der beste van de laatste jaren. Men hoopt deze film dan ook zoo spoe dig mogelijk (waar schijnlijk reeds bij het verschijnen van dit nummer) in Holland uit te brengen. Zarah Leander, tijdens een fel spelmoment. Attila Hörbiger, die de mannelijke hoofdrol vervult. Zooals men weet, huwde hij onlangs de lieftallige W een- sche actrice Paula Wessely.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 42