Kïïbler DE BEHANDELING VAN HEERENBOORDEN IhaarI OVERTOLLIG ENTRUPAL 45 Het wasschen, stijven en vooral gende boorden ook worden omgeslagen glansstrijken van beerenboorden zoóals ze gedragen worden. Bij beide blijkt voor heel Wat huisvrouwen soorten moeten we aan den binnenkant nog altijd een leelijk struikelblok te zijn. van de vouw de stof met het vouw- Aan den anderen kant zouden zij dit been even invochten. Dit is van veel werk toch ook graag zelf willen ver- belang, daar we anders de stof op een richten, wat best te begrijpen valt. „gewelddadige" Wijze moeten ,.bre- Verschillende abonné's klaagden bij ken". Bij het ronden leggen we den ons reeds haar nood over de slechte boord zóó neer, dat de bovenste of resultaten, die zij bij het genoemde werk gesloten kant naar onze rechterhand wisten te bereiken en vroegen ons om toe ligt. Met de rechterhand gaan we nadere inlichtingen, waardoor zij zich met de punt van het ijzer over den voortaan met meer succes op het werk boord, tot het midden toe. Met de lin- zouden kunnen toeleggen. kerhand wordt de ronding er in gelegd. Op de eerste plaats moet worden We strijken net zoo lang tot de ééne aangeraden, bij het heele werk de uiter- helft mooi rond is, en doen dan de ste zindelijkheid te betrachten. Het andere helft op dezelfde wijze. Wie beste is, gewone rauwe glansstijfsel te eenige geoefendheid bezit, krijgt de gebruiken, die bij eiken drogist verkrijg- mooie ronding al heel gemakkelijk baar is. De gebruiksaanwijzing staat iedereen kan het met een beetje goeden steeds op het pakje en we kunnen niet Wil leeren. genoeg aanraden, om deze gebruiks aanwijzing toch vooral stipt op te vol- WENKEN VOOR DEN to, hiervan h». dage» voor „n SCHOONMAAKTIJD groot deel afhangt. We maken de stijfsel aan met lauw water, laten het geheel minstens tien minuten zoo staan en kneden de boorden er dan flink in, Waarna ze in een handdoek worden Ons vloerkleed kunnen we opfris- schen door het af te nemen met een in azijnwater uitgewrongen doekje. We moeten hierbij zorgen, dat het kleed gewikkeld. Een kwartiertje bhjven ze ecM nat wordt en dat er niet eerder daarin liggen waarna we met het strij- geloop6n wordtj dan nadat het ken kunnen beginnen. heelemaal opgedroogd is. Dat strijken onderscheiden we in drie deelen, namelijk eerst het gewone gladstrijken, ten tweede het glansstrij ken en ten derde het ronden. Mijn nieuwe methode om een eind te maken aan lost het probleem van elke vrouw op Laten we er om denken, onze kleeren en meubels geregeld te luchten, te bor- stelen en te kloppen. Dat is het beste Wanneer we beginnen te stnjken TOiddel om ()e vervelende mottenplaag mogen de boorden met heelemaal droog bestrijden. Kamfer en dergelijke zijn. Even vochtig is echter voldoende. middeltjes alléén kunnen het euvel niet We leggen op den strijkplank eerst een voldoende bestrijden schoonen doek en wrijven met een klein wit lapje de overtollige stijfsel van den Een vergtandige maatregel is het, platliggenden boord af. ons vloerkleed, dat we nu toch gaan Na het eerste vluchtige stnjken met k eeng anders neer te leggen, een flink Warm ijzer, drukken we dit de glijt lekken d.V;ir komell te vaster op den boord om de stijfsel goed Waar ze mindcr kans hebben over de verschillende stoflagen te ver- verder kaal te wordftn gei00pen. Dit deelen. Een lauw ijzer is verkeerd, daar yerl van vloerkleeden moest hierdoor makkelijker blaasjes ontstaan. min8tens om de twee maanden Al te heet is natuurlijk ook foutief, zoo- g hebbeu we kunnen er dan Veel ais iedereen begrijpen zal. langer van profiteeren. Bij halfliggende boorden is het beter niet direct over het geheele oppervlak kasten worden gedurende den te strijken maar eerst de helft tot op schoonmaaktijd één voor één leegge- den middelsten naad droog te stnjken idtgelucht, desnoods uit en daarna het andere gedeelte te nemen. wayeld en met een zwak zeepsopje Dan pas gaan we met het strijkijzer Qf Water met salmiak behandeld. over den heelen boord. Op deze manier vermijden we kleine plooitjes, die deze l heid kunneu we er andef.« zelfs met het vouwbeen - met^n hti toe over in de moeilijk zijn weg te knjgen. Het strijken linneilkast lavendolsacbets neer te leg- moet vlug gebeuren. gen dje zujk een aangenamen geur ver- Dan kunnen we aan het glansstrijken r,jdpn en ronden beginnen. Eerst onderzoeken We nog even of de boorden volkomen Om de velvetkussens in leeren stoe- droog zijn gestreken anders krijgen ze len schoon te maken nemen We een na het glansstrijken of ronden dikwijls doekje, dat we stevig uitwringen in heet luchtblaasjes. Water, waarin een beetje ammonia is Om het glansmiddel, dat al in de gedaan. Dit doekje leggen We op de stijfsel verwerkt zit, van buiten zicht- kussens en kloppen dan met een paar baar te maken, moeten we de boorden rietjes. eerst aan den eenen, dan aan den ande- Cretonnen kussenovertrekken, die ren kant met een sponsje even bevoch- moeilbk geWasschen kunnen worden, tigen. We halen nu de boorden verschil- wrijven We af met warme zemelen, die lende malen over het schuin opgestelde, e(jn te reinigellde werking bezitten, verwarmde strijkijzer. Ze krijgen dan VoQr het Wasschen kunnen we gebruik een mooien, niet te opdringerigen glans, maken yan water, waarin zemelen heb- die tevens ook practisch is de boorden ^eil (retrokken. worden namelijk niet zoo gauw vuil G doordat het stof meer bovenop blijft Gepolitoerde meubels kunnen we liggen. een prachtige schoonmaakbeurt geven Voor we met het ronden beginnen, door ze zorgvuldig af te wrijven met worden bij staande exemplaren de een papje van aardappelmeel en olie. hoekjes omgevouwen, terwijl halflig- Met een zacht doekje nawrijven. Een beroemde Engeische scheikundige verklaart „Na vele jaren van proefnemingen ben ik er ten slotte in geslaagd een veilige en gemakkelijke methode te vinden om een eind te maken aan ontsierend, onge- wenscht haar. U wascht het eenvoudig weg, even eenvoudig als U Uw gelaat wascht. Geen onaange name reuk, geen omslachtig geknoei. „Deze opzien barende vinding is aangekocht door de fabrikanten van Vieto. Nieuwe Witte Vieto wordt volgens deze nieuwe formule gefabriceerd, waardoor het haar eenvoudig oplost. Nieuwe Witte Vieto lijkt precies een toiletcrème van voortreffelijke kwaliteit en ruikt even heerlijk. Men gebruikt het rechtstreeks uit de tube en wascht de plek daarna af. Elk spoor van haar is dan verdwenen. De huid is zacht, glad en blank. Geen stoppels, geen grove wederaangroei. De scheer mesmethode is ouderwetsch behoort tot het ver leden, want zij deed het haar slechts sneller en grover aangroeien. De veilige, moderne, wetenschappelijke methode is Nieuwe Witte Vieto. Indien U niet in elk opzicht tevreden is over de resultaten, wordt Uw geld terugbetaald. In tuben van 40 en 75 cent en 1.25 bij drogisten, kappers en parfumeriezaken. GRATIS Door een speciale overeenkomst kan elke lezeres van dit blad een speciaal pakket NIEUWE VIETO ABSOLUUT KOSTELOOS bekomen. Zendt 5 cent in postzegels ter dekking van porto, verpakking en andere kosten. Adres Firma B. Meindersma (Afd. U. 2), Westerbaenstraat 154,158, Den Haag. GRIJS wil geen mensch graag zijn, hetzij man of vrouw! Grijze haren worden met succes bestreden door ENTRUPAL Haarwater (tweevoudige werking), dat niet alleen het grijze haar de natuurlijke kleur teruggeeft, doch ook weldadig op hoofd huid en haren inwerkt. Ook roos verdwijnt binnen korten tijd. het biologische haarmiddel. Prijs Fl. 3.10 per flesch. Prospectus gratis op aanvrage. Amsterdam: Hoofddepot: Jan Sol'sVereenigde Apotheken, Rozengracht 29, Roelof-Hartstraat 74. Depots: Linnaeus Apotheek, Wyttenbach- straat ló. Apotheek Minerva,Martelaarsgracht 13. Rotterdam: Passage-Apotheek P. Graafland. Utrecht: Firma H. Misset, Vredenburg 30; Firma Beyer, Biltstraat 57. Den Haag: Apotheek en Drogisterij ,,de Koedoe", Frederik Hendriklaan 166 en Antonie Duyckstraat 112; Apotheek Dr. H. Nanning, K. Poten 7. Haarlem Centraal- Apotheek J. W. Florijn, Groote Houtstraat 78 Voor dames van elk figuur en kinderen van eiken leeftijd brengt Kiibler weer moderne modellen in vele kleuren Catalogus gratis. Zoo nootlig worden adressen waar Kübler-kleeding verkrijgbaar is gaarne verstrekt door de hoofdvert FIRMA G. H. TE KORTSCHOT, WINTERSWIJK. TELEF. No. 191

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 45