KING PEPERMUNT f KING -TOILET-POEDER 13 NU OOK VERKRIJGBAAR VOOR F 1.25 Alles wot leeft, heeft verzorging noodig. En Uw haar, een natuur product, moet dus ook met 'n natuurproduct worden verzorgd. dient men op lichaamsverzorging te letten. Een ongezonde huid is niet aantrekkelijk en kan de haard van vele ziekten zijn. Door de gevolgen van de huiduitwaseming lijdt U niet alleen, doch ook Uwe medemenschen. houdt de huid gezond en droog. Een natuurlijke verkwikking! "SS* TONNEMA CIE. FABRIKANTEN VAN KING PEPERMUNT SNEEK dringend, en dwingend aan, en waaiert tegelijk een aantal aanlokkelijke Fran- sche bankbiljetten op het bureau uit. „Laten we 't geval kort en pijnloos afwerken. Hier hebt u iets voor den boer omdat hij in angst gezeten heeft over zjjn paard en wagen en ook iets voor de politieboete en zoo. 't Is zoo zeker wel genoeg, hè Trouwens, als de overheid me nog noodig mocht hebben, zal ze Jacques Lebaudy best kunnen vinden. Alleen moet ze dan een beetje voortmaken, want er zijn nieuwe plichten, die me roepenbegrijpt u óók later wel, waarde heerZiezoo, 't, Is me kangenaam geweest. Bonjour, commissaris Bij de laatste woorden maakt hij een genadig, koninklijk handgebaar, en bedaard verlaat hij het vertrek waar binnen een commissaris achterblijft, die verbaasd en begoocheld naar den waaier verlokkelijke bankbiljetten staart en nog maar één ding in zijn hoofd heefthet weten, waar nu de prijs voor een zijden kunstgewrocht van den modekoning Poiret vandaan zal komen De „kleine suikerbakker" werkt /Onmiddellijk na zijn bezoek bij den ^^"commissaris gaat Jacques Lebaudy zich wijden aan de „nieuwe plichten", die hem roepen. Hij begeeft zich naar het rose salon van Marguérite Pellière, die hij gekozen heeft tot keizerin van zijn hart, en die hij naast zich op een troon wil verheffen. Parijs kent haar zij was een gevierde operette-diva maar bij haar verloving met Jacques heeft zij besloten, niet meer op te tre den. Zij treedt hem met een warm lachje tegemoethij lacht genadig te rug en kust ridderlijk haar hand. Hij doet haar 't verhaal van zijn jongste avontuur - zij heeft er veel pret in zij babbelt en lacht, en er tus- schendoor trillert zij liedjes. zij kan het tooneel, dat de heele wereld voor haar geweest is, maar niet zoo ineens vergeten. Jacques wordt merkbaar ze nuwachtig van dat eeuwige tralala. Eindelijk valt hij haar in>de rede. „Lieve kind, houd nu eens op met die flauwe mopjes. Als je met alle geweld zingen wilt, dan heb ik iets beters voor je, iets nieuws luister maar eens.... compositie van Pierre Vastal. Hij gaat naar den vleugelhij speelt een pittige marsch-melodie, en neuriet uitnoodigend mee. „Snoezig Wat is dat voor 'n nieuwe schlager „Schlager? Groote hemel...." En met een stentor-stem opeens, met bonkend accompagnement, herhaalt hij het refrein „Het moge galmen voor en na Heil, keizer van de Sahara Hij springt op. Hij staat daar, groot en majesteitelijk een bruine Napo leons-lok valt over zijn voorhoofd hij slaat de armen over elkaar, en met strakke stem kondigt hij af, als een dictator ..Dat is.ons volkslied -Marguérite zet groote oogen op. ..Ons.... wét?" Zijn fonkelende blik houdt den haren vast. ■■'t Duurt niet lang meer, of we zijn zoover. Dan zal alles je duidelijk wor den en dan zul je meteen beseffen, welke glorieuze positie ik je toegedacht heb. Nog een kort poosje, liefste, dan gaan we weg uit 't laffe Parijs en 't laffe frankrijk dan varen we uit naar een nieuw doel, een nieuw leven, dat jou en mij onsterfelijk zal maken.... VV e gaan naar Afrika Marguérite wordt bleek, en laat een verschrikt kreetje hooren. „Weg Naar Afrika Moet je vluchten Ben je. bankroet Er is over den jongen man een groote verandering gekomen. Stijf knijpt hij zijn vuisten dicht, slechts met moeite beheerscht hij zich. „Kleinmoedige Ik ben toch geen marskramer?!.... Wacht maar, ge loof in me en wees trouw Je zult eens zienEen keizerin zal ik van je makenBewijs, dat je 't waardig bent Zij staren elkaar aan. Marguérite kan zich niet inhouden hysterisch begint zij te lachen, en te snikken tegelijk. „Je bent.... wat moet-.... dat is weer. wat heb je nu weer voor mal ligheid Als 't zoo maar niet blijft ik weet bij jou nooit. Hij blijft haar aankijken. Er hangt iets donkers over zijn voorhoofd. Hij voelt, dat hij heen moet gaan, wil hij niet te vroeg te vroeg het heele geheim uitstorten. Zijn rechterarm maakt een beweging, alsof hij een zwaard droeg.of een schepfer. „Eén van beiden roept hij met dreigenden ernst. Hij haalt de schouder.- op en loopt neen, schrijdt de kaïnei uiten de jonge vrouw, alleen, verward, voelt een angstige siddering. Hermelijn, schepter en kroon Ch'n rijtuig voert den man, die dooi zoo ernstige plichten gedreven wordt naar zijn villa in de buurt van het park Monceau. De huismeester deelt hem mede, dat er al eenige mensclien op hem zitten wachten hij antwoordt slecht- met een knikje en gaat naar boven, naar zijn particuliere vertrekken. In zijn werkkamer vindt hij zijn ver- knochten Pierre Vastal, den componist van het nieuwe volkslied, dat Jacques zooeven, met twijfelachtig succes, zijn verloofde heeft laten hooren. Vastal zit met bergen papieren voor zich. Na een korten groet zegt hij klagend „Nou, we zijn zoover hier heb je de bestelde proclamaties." Jacques valt neer in een hoogen fauteuil. en 't moet erkend worden dat meubel lijkt wel een troon, nu er zoo'n ontzaglijk vastberaden persoon met zulke majestueuze houding en gebaren op plaats heeft genomen. „Geef hier." Vastal geeft hem een papier, met groote letters bedrukt „Eerste stapel Proclamatie aan de nieuwe onderdanen Gretig begint Jacques te lezen „Aan de stammen en kinderen dei Sahara Mijne trouwe en geliefde onder danen Uw heer en nieuwe keizer is aangekomen in zijn rijk, zal voortaan uw lot en dat des lands in zijn sterke heerscliershand nemenIk beloof u. dat ik u zal binnenleiden in een tijd gelukkiger dan gij ooit hebt kunnen vermoeden. Rijk zal uw leven zijn en zonder zorg Ik zal een nieuw tijdperk voor de Sahara doen aanbreken Wij zullen gaan graven naar goud en wij zullen het vinden Wij zullen de woestijn besproeien en goudglanzende oogstvelden uit de barre zandvlakten optooveren Wij willen en zullen de wereld een nieuw dierenras schenken een kruising van het paard en ons in- heemsch huisdier, den kameelIk beloof u roem voor 't oog der heele wereld en veiligheid tegen iederen vijand Ik ben besloten, eenieder te verpletteren, die zich tegen mij, tegen mijn rijk en mijn geliefde onderdanen keert (get.) JACQUES I Keizer der Sahara." Wordi vervolgd. Bij het kijken naar een film of naar een toneelstuk, bij het bezoeken van een vergadering altijd, wan neer het later dan gewoonlijk wordt King. King verdrijft vermoeidheid. King houdt U fris en monter. Aan het edele natuurproduct ontleent King de weerga loos verkwikkende eigenschappen. De heerlijke smaak en geur zijn het bewijs van de originele samenstelling. De natuur is niet te verbeteren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 13