17 gekker (ling weten te verzinnen, dan je eigen oogst aan 'n ander te verkoopen, of ze veel liever met 'r voorraad bleven zitten en daar nu maar 'ns komen aanloopen omdat ze toevallig niets beters bedenken konden. Kijk ze daar nu 'ns verlegen staan draaien met de koorden van de monsterzakjes. En hoelang moet 't gesprek al niet geduurd hebben over 't weer en de tijden en de vroegere tijden en de toekom stige en over de crisismaatregelen, eer er terloops zoo 'ris even een paar woorden vallen over de kwali teit en den voorraad en den prijs van het graan daar in het zakje. Kijk, de Zeeuwsclie boerin mag evengoed een zelf bewuste koopster zijn als haar heer en meester. Zij wikt en keurt, vergelijkt en van haar 'n beetje wantrouwig eindoordeel breng je haar met geen stok af. Maar verkoopster is ze beter dan haar man. Kijk maar rond tussehen de banken, onder de schuttende daken van de Botermarkt. Bij alle gemoe delijke en gezellige praatjes met mededingsters en klanten laat ze zich de kaas niet van liet brood eten. Zie ze maar bezig oogen overal tegelijk, de ooren gespitst, de trekken gewiekst en gedecideerd. Een praatje over koetjes en kalfjes, een plagerijtje of een grap Daar is ze den lieelen morgen voor te vinden, zoo lang er geen koopers zijn ze heeft geen oog en geen oor meer voor u, zoodra er een mogelijke klant in den omtrek is en de kans bestaat, dat 'n mededingster daarmee aan den haal kan gaan. Als de marktprijs niet naar haar zin is, dan zal ze daar niet minder graag om verkoopen, maar probeer niet, dan nog een extra-slaatje te slaan. De kippen, de eieren zijn haar departement, de productie, de kwaliteit zijn haar trots en uw poging om af te dingen is voor haar zooveel als een persoonlijke beleediging. Bij verkoop evengoed als bij koop weet zij wat ze wil en haar haan zal koning kraaien over den uwen. Nu, in het weer aangevangen legseizoen, nu in den tijd van de Paaseheieren, nu levert de eiermarkt het levendigste beeld en het luidst vertier. Nu gaat 't er het vroolijkst toe. De vraag is groot, de prijzen trekken wat aan, de zaken gaan vlot en goed voor Eu versch dat se zijn En gelooj maar niet dat ik se voor een huiven cent minder geef. koopers en verkoopers beiden dan is de stemming vroolijk en gezellig, tot op 't overmoedige en luid ruchtige af. Dan is 't de glorietijd van de Middel- burgsche eiermarkt. Marktdag in Middelburg, liet schouwspel, waar voor tienduizenden vreemdelingen eiken zomer naar Walcheren komen overgestoken. Maar u hebt er niet. half van genoten, u hebt het karakteristiekste en 't schilderachtigste gemist, wanneer u de eier markt hebt overgeslagen. F. d'ALBEMARLE. De Middelburgsche markt is ook vooral hierdoor van belangdat uit de gemiddelde prijzen, die er worden gemaaktvoor de kamende week de prijs wordt vast- gesteld, waarvoor de eieren en de boter zullen worden verkocht op Walcheren en in de naaste omgeving. Die prijs wordt op het einde van de markt bekend gemaakt. de M iddelburgsche Tegen twaalven komen de Walchersche boerinnen met de zware manden aan den arm reeds aandragen. Ze zetten haar last op een der lange ban kendie onder de luifel langs den muur geplaatst zijn om tegen één uur ook zelf, als liet belletje de opening van de markt aankondigt, achter de banken plaats te nemen en haar waar aan te bieden. De boerin kan hier tegen betal eiermarkt is een gemeente-in stelling haar waren gemak kelijk aan den man brengen. g van tien cent per plaats

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 17