ZEEUWSCHE SPORT Athletiek. Op Zaterdag 20 Maart had te Domburg de jaarlijksehe boschloop plaats, waaraan door een record-aantal athleten werd deelgenomen. De start der junioren. De loopers gaan door het Domburgsche bosch. E.M.M. trok voor de derde maal naar Domburg om den langzamerhand weer traditioneel geworden boschloop te houden. Onder bescherming van burge meester van Voorthuijsen is deze loop in den tijd van drie jaren tot een gebeurtenis gegroeid voor de badplaats. Het was voor de eerste maal, dat een aantal Domburgsche jongens, leden van de voetbal- vereeniging, aan dezen wedstrijd als D-klassers deel namen. Hiermee was tevens voldaan aan den door burgemeester van Voorthuijsen vorig jaar uitgespro ken wensch, dat spoedig ook jongens uit zijn ge meente in dezen kamp zouden meestrijden. E.M.M. had wel een record-aantal inschrijvingen te boeken en voor het eerst sedert jaren hield E.M.M. weer eens een wedstrijd, waaraan een veertigtal athleten en toekomstige athleten deelnamen. De eerste werke lijk mooie dag van dit jaar was juist deze Zaterdag, welke zich wel bij uitstek voor een dergelijken loop leende. In alle klassen vielen verrassingen en alle berekeningen ten spijt klasseerden zich athleten, die als gevaarloos beschouwd waren, op de eerste plaat sen. Alleen Lacor van Marathon in de C-klasse en Bliek van Marathon in de juniorenklasse handhaaf den hun reputatie. De junioren startten eerst en gin gen in een groep ten strijde. Den geheelen wedstrijd door was er een hevige en mooie strijd, wat ook wel de uitslag uitwijst, waarbij nummer een en zes slechts twee seconden achter elkaar kwamen. Bliek van Ma rathon was eerste in 3 min. 35 4/10 sec., gevolgd door zijn clubgenoot Baas, die er 4/10 seconde langer over gedaan had. Precies een seconde later kwam v. Unen van Marathon en deze werd weer gevolgd door Dob- belaere van Odidas in 3 min. 37 1/10 sec. Van Dom burg van K.S.V. Walcheren en Hofer van Marathon volgden hierna. Toen pas kwamen de twee groote rivalen van Bliek n.l. C: Barentsen van E.M.M. en Sclieijbeler van A.V. '35 die in vorige wedstrijden Bliek's grootste concurrenten waren. In de B-klasse kwam alleen Kambier van E.M.M. uit, die in het algemeen klassement der B- en C-klas- sers de 4de plaats bezette in 12 min. 9 4/10 sec. Lacor van Marathon was weer royaal eerste en het was alleen van Opdorp van E.M.M. die tot op de helft van het traject van 3450 meter goed partij gaf. Dit was wel eenigszins een verrassing en bewijst weer eens, dat van Opdorp, die in vroegere veldwedstrij- den dikwijls een goed figuur sloeg, wel aanleg heeft. Men boude dezen E.M.M.'er eens in de gaten en de leiding van zijn vereeniging bestede eens de noodige aandacht aan hem. Als v. Opdorp zich dan aan die leiding wil overgeven is er nog wel iets goeds van hem te maken en kon Lacor den strijd vinden, welken hij noodig heeft om zich verder te ontwikkelen, v. Sorge van A.V. '35 was derde en sloeg dezen keer zijn ouden tegenstander Kambier weer eens. Als vijfde kwam de eerste D-klasser n.l. v. d. Berge van de kustartillerie, gevolgd door den E.M.M.'er De Jager, die vroeger een bekend verdediger van de Marathon- en daar- Lacor wist ook dezen wedstrijd te winnen met een jlinken voorsprong binnen. De start van de cracks. Als no. 2 arriveert van Opdorp, gevolgd door van Sorge. voor van de U.D.I.-kleuren was. Vervolgens kwam een padvinder van de C.J.M.V. n.l. Visser en tenslotte als nummer acht de eerste Domburger W. Vreeke. De tijd van nummer een was 11 min. 39 8/10 sec. Het was 'n mooie wedstrijd, tot op de helft spannend, want toen toonde Lacor weer zijn groote meerder heid en stevende als de sterkste in vlot tempo op de finish af en liet nummer twee ruim 16 sèc.. achter zich.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 19