r r f Zeeuwsch nieuws ZEEUWSCHE OMROEP 24 I! 1 Hallo hallo liier is de perdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is Geoorloofd. Men meldt ons uit Baarland, dat het plaatselijk fanfare-corps den gemeente raad verzocht heeft om gratis licht. Ge zien de omstandigheid, dat de begroo ting reeds goedgekeurd is, konden de vroede vaderen niet geheel en al aan het verzoek voldoen. Men besloot evenwel het kosteloos gebruik van daglicht toe te staan. Wanneer de fanfaristen zich nu ont houden van donker bier, kunnen zij in de schemering zich misschien ook nog wel oefenen in de lichte muziek De organisaties van Y.Y.Y. in Zeeland berichten met vreugde de komst van driehonderd toeristen uit Zwitserland. Om deze lieden zich hier goed thuis te doen gevoelen wordt ieder beleefd verzocht, zooveel mogelijk van de Maartsche sneeuw te bewaren. Ook wordt het maken van groene kaas aanbevolen. Nu de potvisschen de reukorganen trainden, behoeft deze industrie niemand meer af te schrikken In een vergadering van het Groene Kruis tv Krabbendijke heeft de zuivel- propagandist van de Zeeuwsche kern betoogd, dat in de Vereenigde Staten van Noord-Ainerika twee glazen melk per dag gedronken worden. Als zoo'n millioenenvolk niet min stens 'n paar duizend tanks gaat con- sumeeren, zal het teveel nooit uit de wereld geholpen kunnen worden. Vanwege het gemeentebestuur te Veere is opdracht gegeven om de straten te voorzien van naambordjes. Een ingezetene, die op reis is geweest, had in den vreemde gezien dat deze handige methode daar gebruikt wordt Als een bewijs van de ongeloofelijke handigheid, die sommige langvingers bezitten, kan dienst doen het avontuur van een rijwielhandelaar te Heinkens- zand, wien men onderweg zijn fiets- broek ontstolen heeft. De man rook pas lont, toen! hij zag, dat iedereen naar hem keek Onze correspondent te Koudekerke meldt, dat een veekoopman onder zijn paard en wagen terecht gekomen is, maar dat zijn toestand gelukkig van dien aard was, dat hij naar huis ver voerd kon worden. Slachtoffers van verkeersongevallen die er ernstig aan toe zijn, laaf men te Koudekerke zeker liggen. Men meldt ons met. vreugde uit Hoofdplaat, dat de brandspuit, na twee jaar in reparatie te zijn geweest, dezer dagen voor'teerst weer water gaf. 'n Poover resultaat. Na zooveel moei te had men immers wel mogen venvach ten, dat het instrument minstens mell^ produceerde Uit Rilland vernamen wij, dat het bestuur van een voormalige school de gemeente, de leermiddelen en meubelen aanbood tegen de kosten van het ver voer. Voor die zeldzame voorjaarsaanbie ding bezweek de raad in massa, hoewel zich geen enkele dame in deze vroed schap bevindt. Onze correspondent te Axel meldt, ons, dat de stemming op de jaarverga dering van het muzikale „Orelio" eenigszins leed onder de mededeeling over financieele zorgen. Moed houden, mannen Zou er ooit gegijzeld moeten worden, dan zullen jullie toch wel 'n geoefenden „cellist" kunnen vinden De aftredende commandant van liet veldleger, luitenant-generaal jhr. II Hoëllkwam Dinsdag Ui Maart, ie afscheid nemen van het aldaar gelegerde garnizoen. Dp onze foto ziet men den scheidenden commandant Zeeuwsche troepen toespreken Voor de laatste maal inspec teert generaal Roëll de troepen. liet slot van de 'militaire plechtigheid het défilé der troepen voor den commandant veldleger en de andere autoriteiten. De kinderoperetteclub van Souburg bracht, met veel succes Sneeuwwitje ten tooneele. De lente hield haar intree al langs de Middelburgsche singels.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 24