SCHOLEN VOOR JONGE DAMES *t -***» IN AMERIKA Ook aan laboratorium-arbeid wordt de noodige aandacht geschonken. De dames worden vertrouwd gemaakt met scheikundige vloeistof Jen en leeren hoe ze ermee moeten omgaan. Als geoefende amazones in het duinlandschap. Licht,'zon en lucht stalen spieren en longen. De morgenrit voor het begin der dagtaak. Naast zooveel andere gebieden, waarop liet streven naar verbe tering zicli in Amerika kenbaar maakt, staat ook het onderwijs in al zijn geledingen, vooral de laat ste jaren, sterk op den voorgrond. Niet alleen lagere, mid delbare en hoogere seliolen hebben met die belangstel ling hnn voordeel gedaan, maar ook de vakschool en in 't bijzonder de speciale school, waarin vooral de problemen op 't gebied van sport, hygiëne, algemeen welvaren enz. onder 't oog worden gezien, hebben in dien vooruitgang gedeeld. Mede hierdoor is er een aantal nogal merkwaardige scholen ontstaan, waaron der de speciale school voor jonge meisjes te Pebble Beach in California, in de onmiddellijke nabijheid van Del Monte de bossclien en De rijlaarzen moeten op tijd 'n beurt krijgen en glimmend en soepel blijven. Een werkje dat de dames wel is toevertrouwd. en op een van de mooiste en zonnigste plekjes van de streek, wel een oogen- blik onze bijzondere aan dacht en belangstelling verdient. Deze Douglas- school, zooals ze algemeen wordt genoemd, kan gerust gelden als „liet" schooltype voor jonge meisjes, aan wie de ouders 'n volledige en tevens een veelzijdige sportieve ontwikkeling wil len geven. Een jong meisje, dat die school doorloopt, verlaat ze als jonge dame die op-en-top bekend is met alle eischen, die men op den dag van vandaag aan een moderne, beschaafde en welopgevoede dame zou kunnen stellen. De school is gebouwd in een heerlijk klimaat, waar men zich het heele jaar door aan de sport kan wijden, in 't midden van in (1e nabijheid van de kust.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 2