ZIENDE PAASCHCERECHTEN Eieren in béehamèlsaus een variatie op de meer beleende eiergerechten Paaschhaasjes, die we malen van een ehoeolade- 'puddingmengsel. pudding en laat het mengsel koud en bijna stijf worden onder af en toe roeren. Klop het eiwit zeer stijf en voeg dit, wanneer de pudding stijf begint te worden, bij de overige massa. Doe den pudding in de „haasjes"-vormen, die met wat eiwit zijn bestreken,en stort ze, wanneer ze volkomen stijf geworden zijn, op een voclitigen, glazen schotel. Leg er, om den vorm van het oog te accentueeren, een wit borstplaatje op en versier den schotel met kleine katjes-takjes. Een buitengewoon aardige schotel voor dessert is de volgende PAASCHNESTJES MET EIEREN Dit nestje bestaat uit een rand van chocolade pudding, dien we volgens het gewone recept of op bovenstaande wijze bereiden. De rand wordt gevuld met zoete, eetbare, gekleurde eieren. Eerst gaan we de eieren klaar maken, waarmee we zelfs eenige dagen tevoren kunnen beginnen. De eieren worden heel voorzichtig met een lar- deernaald of een breinaald aan weerszijden door gestoken, zoodat er een gaatje ontstaat. Bij het gaatje aan den eenen kant wordt er zooveel van de schaal verwijderd, dat de inhoud eruit kan loopen. Gaat dit niet gemakkelijk, dan blazen we even door het andere gaatje. Nu spoelen we de eierschalen flink met water uit en zetten ze weg tot we ze noodig hebben. Ze worden gevuld met een blanc-manger-mengsel, dat op de volgende wijze wordt bereid Breng 6 dl. koffieroom met 4 dl. melk en stokje vanille langzaam aan de kook. Roer, van het vuur, door de nog warme melk de suiker, waarop men eenige druppels amandelolie heeft gegoten. (Deze amandelolie kan men in kleine fleschjes a 10 ct. bij Kunnen we ons een Paaschfeest denken zonder de traditioneele eieren- of haasjesversiering, een vroolijk bouquet wilgekatjes of fel gekleurde narcissen, die onze tafel een feestelijk tintje weten te geven Zelfs met betrekkelijk geringe middelen en weinig moeite zal iedere huisvrouw haar Paasehtafel een gezellig aanzien kunnen verleenen, wanneer ze zich hiervoor maar eenige opoffering getroost. Zoo geeft ze b.v. voor de koffietafel of voor 's avonds 'n aardig uitzienden eiersehotel, die uiterst smakelijk en toch zeer eenvoudig van bereiding is. Hoe wij de eieren voor ons ,,Paaschnestje" vullen met de blanc-manger-massa zoo glad mogelijk. Voeg er het cacao poeder bij, giet er voorzichtig, van het vuur, de gekookte en een weinig afge koelde melk bij en zet deze massa in een pan met kokend water. Roer zoo lang tot de massa gebonden is en bijna tot het kookpunt gekomen is, maar zorg ervoor, dat het mengsel niet kookt. Laat intusschen de gelatine in koud water weeken. Knijp ze na 10 a 15 minuten uit en laat ze met het nog aan hangende water op een zacht vuurtje, even vlug smelten, maar vooral niet koken. Roer deze oplossing door den EIEREN IN EEN BÉCHAMELSAUS Men rekent per persoon 1 ei en kookt de eieren hard (ongeveer 8 minuten). Dan pelt men ze en snijdt ze met een scherp mes doormidden. Een vuurvaste schotel wordt met boter besmeerd, de eieren worden met de doorgesneden kanten naar beneden rechtop hierin geplaatst en overgoten met een sausje. Dit sausje maakt men als gewone bloem- koolsaus van ]/2 1. melk, 40 gr. bloem, 45 gr. boter en een weinig zout. Van liet vuur roert men door de saus nog wat gehakte ham, geraspte kaas of een lepel tomatenpuree naar verkiezing. Men zet den schotel vervolgens in een tamelijk warmen oven en laat hem gedurende 20 minuten in den oven staan om er een mooi lichtbruin korstje op te laten komen. Dan strooit men er wat geraspte kaas en wat fijn gehakte peterselie overheen, waarna men het gerecht zoo lieet mogelijk opdient. Als warm hapje of ook bij den middagmaaltijd kan het volgende gerecht worden opgediend DOPERWTEN IN EEN RAND VAN AARDAPPELPUREE, VERSIERD MET HALVE EIEREN Voor de aardappelpuree neemt men 1 kg. ge kookte aardappelen, 1- melk, een stukje boter, wat zout en nootmuskaat naar smaak. Maak de aardappelen fijn in de kokende melk met een houten lepel of een paar vorken, of beter nog, met een pureeknijper. Vermeng de puree met de boter, het zout en de nootmuskaat. Druk de puree in een rijstrand, maar houd een weinig voor garneering achter. Spuit met een grof gekarteld spuitje van de achtergehouden puree kleine hoopjes in den vorm van een nestje op den rand. Bestrijk den rand met wat gesmolten boter. Zet de puree even in den oven en laat ze bruin worden. Vul den rand in het midden met gestoofde doperwtjes en zet in de nestjes hard gekookte, gehalveerde eieren. Geef bij dit gerecht botersaus en gekookte ham. Zulk een aardige schotel is juist iets voor onze Paasehtafel Om aan ons dessert een vroolijk Paaschidee te geven, maken we een paar puddinkjes, die we niet in een gewonen puddingvorm, maar in een schaaltje doen, waaraan de vorm van een haas is gegeven. KLEINE PAASCHPUDDINKJES (6 PERSONEN) 1 1. melk, 7 eieren, 50 gram cacao poeder, 175 gr. suiker, 2 pakjes vanille suiker, 12 bladen witte gelatine. Breng de melk met de vanillesuiker aan de kook. Roer de eierdooiers met de suiker Een eetbaar nestje met gekleurde eieren gevuld en versierd met wilgetakjes.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 36