KRUSCHEN H u SyCNos Zij durfde bijna niets eten. H&t Kunótmatixfe HOOGTE ZON °5aGnaEuei SALTS /frj Altijd slechte spijsvertering totdat zij een ontdekking deed 39 RAADPLEEGT UW ARTS. Vraagt om de gratis brochure 843 en een demonstratie, die tot niets verplicht. V/an all»* in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Winterweelde". ztfn patron»*n verkrijgbaar tegen den prijs van 50 «'Is- voor complets. 15 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine a\ondjasjrs en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven liet gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. 291651 door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (alleen van 5 en 6 et.) aan het PATRONENK ANTOOR „P A N O R A" - NASSAUPLEI'N t, HAARLE M waarbij 5 ets. extra voor bostolkoston verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aait het bureau van dit blad. CORRESPON DENTIE Mej. J. de K. te Delft: U moet uw gummi regenjas in geen geval gaan wassehen. De beste methode is, liaar met een spons en een sopje van een onschuldige jieepsoort af te nemen. Nooit inoogt u bij gummi scherpe middeltjes zooals benzine etc. gebruiken. Gedistil leerd water is ook uitstekend. Wij ma ken u er nog attent op, dat u een erg vuil geworden jas op den duur niet meer geheel schoon zult kunnen krijgen. Het is zaak haar geregeld even af te nemen wanneer er modderspatten etc. op ge komen zijn. Het vuil is dan nog gemak kelijk weg te krijgen. Mej. M. P. te AmsterdamUw zwart geworden, zilveren bonbonnière kunt u behandelen met zilverzeep en een bor steltje, waarna u met een in salmiak gedrenkten lap nawrijft. In den handel zijn overigens nog verschillende andere middeltjes om zilver op te knappen. Wij raden u aan, eens bij uw leverancier te informeeren. Wat de wit-zeemleeren ceintuur be treft, een behandeling met eiwit en/of tetra zal hem een heel stuk opknappen. U kunt het beste wrijven met een watje, dat geregeld vernieuwd moet worden, daar het wel spoedig vuil zal zijn. Abnnné J. M. te Nederweert: Wij maken u er allereerst op attent, dat de kale plekken in een leeren jas, ontstaan door slijtage, op den duur niet meer te dekken zijn door allerlei middeltjes. U kunt het beste naar een vertrouwde zaak gaan daar zal men u waarschijn lijk een speciale wassoort aanbevelen, waarmee de jas geregeld behandeld moet worden. Wat het blijvend water dicht maken betreft, ook hiervoor kunt u zich misschien het beste tot een ver trouwde zaak wenden. Overigens heeft in ons blad reeds verscheidene malen een goed recept voor het waterdicht maken van stoffen gestaan. Wij mogen u daarnaar wel verwijzen Mej. B. P. van N. te Deventer. De voornaamste oorzaak, dat het vleesch taai en droog wordt, zal Wel gelegen zijn in het feit, dat u dit niet lang genoeg laat stoven. Ook moet het vleesch, zoodra het in de pan komt, onmiddellijk aan weerszijden worden dichtgeschroeid, zoodat het eiwit stolt en er geen sappen kunnen verloren gaan. Onder het braden w'ordt het vleesch telkens omgekeerd en alleen wanneer het vet te donker van kleur Wordt, voegt men Water hij. Is het vleesch goed bruin gebraden (pas daarna water bijvoegen!) dan opeen zacht vuurtje minstens iy2 k 2 uur laten stoven met een deksel op de pan. Tenslotte even voor het gebruik de jus met water afmaken. De verhouding van het vette gedeelte tot het magere gedeelte is als 1/3 tot 2/3. Als algemeenc regel kan gelden, dat men zooveel water hij de jus voegt, dat het bruine korstje, dat zich in de pan bevindt, precies Wordt, opgelost. Mej. P.J. S. te Haarlem. In enkele vorige nummers van ons blad plaatsten wij verschillende aardige kruissteek motieven, waarvan u hoogstwaarschijn lijk wel een of ander zult kunnen ge bruiken als rand of versiering voor een gordijntje van een hoekenkast. Op Noorsclie stof kunt u de kruisjes af tellen op duvetine, peau de pêche of laken wordt eerst een stukje gaas ge regen, waaroverheen de kruisjes worden geborduurd met gekleurde wol. Later de draden van het gaas doorknippen en uithalen. VERHELDERT UW GLIMLACH MET KOLYNOS Kolynos maakt doffe tanden mooi en blank. Het antiseptisch reinigende schuim dringt in elk gaatje in de tanden en doodt de gevaarlijke bacteriën, die aanslag en tandbederf veroorzaken. Probeer KolynosU zult ook zeggen, dat het een wonder is. „Ik kan Krusehen Salts niet hoog genoeg roemen, want ik leed langen tijd aan slechte spijsvertering, op 't laatst durfde ik bijna niets meer te eten. Benige maanden geleden begon ik Krusehen Salts te nemen, niet meer dan eiken ochtend een beetje in mijn eersten kop thee, en dit bleek werkelijk een prachtige kuur te zijn. Ik ga door met Krusehen Salts, en heb nu nergens meer last van, ik kan weer gewoon mee eten en roei mij veel beter. Mej. A. P. te S." (Origineele brief ter inzage.) Indien Uw voedsel niet snel en ge regeld door Uw inwendige organen wordt verwerkt, begint het te gisten, er ontstaan gassen en zuren, welke maagpijnen of onpasselijkheid e.d. veroorzaken, zoodat elke voeding een bron van ellende wordt. Bovendien hoopen zich afvalstoffen in Uw lichaam op, welke de algeheele gezondheid schaden. De zes minerale zouten, waaruit Krusehen Salts is samenge steld, hebben de eigenschap Uw in wendige organen aan te sporen tot snelle en geregelde werking. De afval stoffen zullen zich daardoor niet meer kunnen ophoopen en worden geregeld verwijderd. Zoodoende wordt ook de oorzaak van Uw onpasselijkheid en Uw maagbezwaren weggenomen. Slechts de kleine dagelijksche dosis in Uw eersten kop thee of koffie op de nuchtere maag, en alle spijsverteringsklachten behooren tot het verleden. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apo thekers en erkende drogisten a ƒ0.40, f0.75 en ƒ1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoo wel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels-Maatschappij, Amsterdam voorkomt. N.V.„Almara", Amsterdam,C.(107) Rokin 86,Tel. 37822-35822 (Ook verkrijgbaar bij andere Med. Instrumenten-Handelaars) 123a. Eenvoudige japon van dunne wollen stof, wijde mouw, sluiting met knoopen en knoopsgaten, gekleurde das. Benoodigde stof 3m. a 140 em. breed. 124a. Japon van effen wol len stof, rok met plooien taille met schoot, lange mouw met plooien. Be noodigde stof 3.50 m. A 140 cm. breed. 125a. Japon van -ma.ro - cain, geplooide mouw met manchet, ronde hals, rok met smalle voorbaan, in gezette plooistukjes. Be noodigde stof 5 m. a 96 em. breed. VERKRIJGBAAR IN DE MATEN 42, 44, 46, 48 Weef u reeds, dat inmiddels de nieuwe „ZomerpracHt" is ver schenen met niet dan 335 der »te modellen met hand leiding, kindermode- boek enz. voor den prijs van 60 ets. GEKLEEDE JAPONNETJES ^ÉfjSp.v- Wee* zuinig—koop de groote tube Wat 2 a 3 uur zomer-zon bewerken, doen de krachtige ultra-violette stralen van de „HANAU-ZON" in ongeveer 5 minuten. Weest ver standig en verplaatst de voor Uw gezondheid zoo uitstekende „zon nebaden" naar Uw eigen huis. U zult later Uw „Zonlichtbron" niet meer willen missen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 39